Flash, Getzlaf či Matthews. Lauko a Čajka u videoher poodhalují své idoly

Foto: Jakub Prchal

14. února 2018, 22:55

Jakub Prchal

(PLYMOUTH, od našeho zpravodaje) Čeští reprezentanti do osmnácti let se vydali do amerického Plymouthu na poslední turnaj před dubnovým mistrovstvím světa. Mezi nimi i Jakub Lauko a Petr Čajka.

Nový fanshop

Pojmenování „spoluhráči“ by však v jejich případě bylo až příliš obecné. „Známe se už asi od osmi let, když jsme byli na turnaji v Kanadě a pak jsme spolu jezdili po zápasech v Evropě. Pak jsem ale šel do Švýcarska a dlouho jsme se neviděli. Na reprezentační akci jsme se ale znovu shledali a teď už jsme spolu na pokoji,“ popisuje Petr Čajka.

Pokud na hotelu půjdete po zvuku videoher, pravděpodobně dorazíte až k zmiňovaným reprezentantům. Tak totiž oba tráví čas při čekání na zápas či trénink. „Když tady hrajeme, tak třeba ve střílečkách jsem aspoň o pět tříd lepší než Petr. Vždycky ho v Call of Duty musím oživovat a zároveň zabiju tak o čtyřicet víc,“ prozrazuje Jakub Lauko.

„Ve sportovních hrách je ale lepší on, já je nehraju,“ přiznává Lauko. O to větší vášeň má ale do komiksové postavy Flashe. „Jsem do něj blázen. Mám od něj všechno oblečení, maluju si jeho znak i na hokejky,“ říká s úsměvem.

Nabitý program jim neumožňuje absolvovat tradiční rituály před zápasy. „Když mám čas, tak jdu před zápasem aspoň na dvě hodiny spát, abych nabral sílu. Tady to ale moc nejde, protože máme po obědě jen chvíli času a pak už je na programu předzápasová porada,“ vysvětluje Lauko.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz