Haken v Boleslavi? Bylo to znát, všechno se zvedlo, připouští Křepelka

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Obránce Karel Křepelka udělal pod vedením nových koučů Mladé Boleslavi velký progres, který mu pomohl k osobně nejlepší sezoně. V téměř čtyřicítce zápasů nasbíral 34 kanadských bodů, díky kterým ovládl bodování dorosteneckých zadáků.

partneři českého hokeje

Karle, jak hodnotíte uplynulý ročník?
Sezona byla dobrá, skončili jsme druzí a dotáhli jsme to daleko. V závěru nám došlo, že už se blíží play off, takže jsme se chtěli hodně nakopnout, abychom to dotáhli co nejdál. Bohužel to všechno skončilo dříve, takže jsme z toho smutní.

Na čem byla založená vaše hra?
Hráli jsme dobře, snažili jsme se od sebe puk neodhazovat a držet se na něm. Hodně jsme hru zakládali na bruslení a na tlačení se do brány. V kabině byla dobrá nálada a bylo to tam super. Myslím, že jsem dostal do hlavy klid, který mi pomohl ke lepší hře.

„Byla to moje nejlepší sezona z herní stránky i bodové.“

Byl to pro vás nejlepší ročník?
Jo, jo, byla to moje nejlepší sezona z herní stránky i bodové. Tuhle sezonu jsem se hodně posunul, protože sezony předtím se mi moc nedařilo. Teď jsem před sezonou hodně makal, shodil jsem pár kilogramů, a to se ukázalo.

Vyhrál jste kanadské bodování obránců například i před Fajmonem, Prčíkem nebo Kubíčkem. Co to pro vás znamená?
Není to všechno. Je hezké se na to koukat a je to hezký pocit, to je jasný, ale určitě je lepší koukat na to, kolik jsme měli bodů a jak jsme dopadli jako tým.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Čemu vděčíte za vysokou produktivitu?
Nebál jsem se hrát a hlavně jsem dostal ve všech situacích hodně prostoru na ledě třeba včetně přesilovek, takže jsem měl více příležitostí a více šancí. To mě posouvalo, takže tím to asi bylo. Snažil jsem se hrát s pukem, dobře bruslit a střílet. Jsem spíš obránce do útoku. Máme to takhle všichni domluvené. Když se možnost naskytne, můžeme podporovat útok.

Odkud nejradši střílíte?
To se nedá úplně říct, ale nejradši mám, když dostanu puk na modrou a odtáhnu hru na střed. Potom vystřelím a před bránou většinou někdo stojí. V poslední době tam stál při přesilovce Jindřich Plíšek, který clonil a neuhnul, takže proto mi to tam padalo.

„Začal jsem si na jídlo dávat pozor a snažil jsem se nejíst smažené věci.“

Zmínil jste hubnutí. Jak jste úbytku váhy docílil?
Bylo to díky pohybu a trochu kvůli stravě, snažil jsem se to zkombinovat. Začal jsem si na jídlo dávat pozor a snažil jsem se nejíst smažené věci. Jedl jsem hodně těstoviny, zeleninu nebo rýži a maso.

Jaký je trenér Petr Haken?
Hodně chce, abychom hráli, bruslili a celkově se nebáli něco udělat, což já mám osobně hodně rád. Když přišel do Boleslavi, všechno se hodně zvedlo. Jeho příchod byl znát. Sezonu předtím jsme měli suchou dvakrát do týdne, ale tuhle sezonu každý den, k tomu ráno akademické tréninky a odpoledne led. Stávalo se, že jsme měli i dva ledy, což se s minulým rokem nedá srovnávat. Navíc jsme na začátku sezony dostali kondičního trenéra Jaroslava Černého, který nás hodně posunul po fyzické stránce. Začali jsme hodně trénovat cviky s vlastní váhou, s osou nebo kettlebell.

„Reprezentace je za odměnu a za výkony, které asi ještě nebyly takové, jaké měly být.“

Přemýšlel jste o tom, zda by mohla přijít šance do reprezentace?
Reprezentace je za odměnu a za výkony, které asi ještě nebyly takové, jaké měly být. Hlavně jsem ale začal hrát dobře až tuhle sezonu, ta předchozí se mi nepovedla. Tuhle sezonu jsem si začal věřit, připravil jsem se dobře fyzicky.

Jak bude těžké prosadit se příští sezonu v juniorce?
Určitě to bude těžké, protože tam jsou starší kluci, ale budu se snažit, abych si tam získal nějaké místo. Musím ještě více zapracovat na rychlosti, která je v hokeji asi nejdůležitější. Teď nám každý den kondiční trenér posílá plán a video, co máme ten den dělat. To pak doma plníme.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz