Hodonín juniory nepřivítá, reprezentacím kromě áčka skončila sezona

Foto: Karel Švec, Český hokej

18. března 2020, 15:25

Martin Voltr

Pandemie koronaviru už definitivně ukončila hokejový ročník všem reprezentacím kromě A-týmu, jenž na konečný verdikt ohledně mistrovství světa stále čeká.

Aplikace Tipsport extraligy

Během uplynulé sezony se v Česku odehrálo několik vrcholných mládežnických akcí v čele s Hlinka Gretzky Cupem a mistrovstvím světa do 20 let, i na samotný závěr se chystal zajímavý turnaj. Nově se rodící dvacítka, tedy výběr pod oficiální hlavičkou U19, měla hostit tři soupeře v Hodoníně.

Český hokej však definitivně potvrdil, že kvůli pandemii koronaviru se turnaj neuskuteční. Stejně tak byl zrušen i dvojzápas národního týmu U16 ve slovenské Skalici. Už dříve škrtli Finové domácí turnaje U16 a U17 na své půdě a IIHF zase světový šampionát U18 ve Spojených státech.

Podobně zmizely z mezinárodního kalendáře i mistrovství světa žen v Kanadě a Evropský pohár žen U16 v Maďarsku, stejně jako mistrovství Evropy v para hokeji ve Švédsku.

Všem mládežnickým, ženským a para reprezentacím tak skončila sezona. Na svůj vrchol sezony se nemohou těšit ani hokejisté kategorie U15, kteří měli v dubnu zamířit na tradiční kemp a třídenní turnaj do Jihlavy, kde se pravidelně začínají ukazovat budoucí reprezentanti.

Hráčům i fanouškům tak nyní nezbývá než se těšit na další ročník. Jak by mohl vypadat v mládežnických kategoriích, ukázal ve velmi hrubém nástřelu facebook Juniorský hokej:

Zrušené reprezentační akce

U19 – turnaj čtyř zemí v Hodoníně (9.–11. dubna)

U18 – mistrovství světa v USA (16.–26. dubna) + všechny přípravné kempy a zápasy se Slovenskem, Lotyšskem a Kanadou

U17 – turnaj pěti zemí ve Finsku (8.–12. dubna)

U16 – dvě přátelská utkání na Slovensku (2. a 3. dubna), turnaj čtyř zemí ve Finsku (10.–12. dubna)

Ženy – mistrovství světa v Kanadě (31. března – 10. dubna) + všechny přípravné kempy a zápasy

Ženy U16 – Evropský pohár v Maďarsku (21.–26. dubna)

Para – mistrovství Evropy ve Švédsku (19.–25. dubna)

Další zrušená akce

Přípravný kemp kategorie U15 v Jihlavě (9.–11. dubna)

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz