#HokejDoma: Jak trénuje mimo led David Pastrňák?

Pravidelný seriál #HokejDoma: Trénuj jako hráči NHL přináší svůj poslední díl před startem prázdnin, kdy si dá na necelé dva měsíce přestávku. Svým nástupcům tentokrát předává rady z přípravy mimo led ten nejpovolanější – David Pastrňák, tedy nejlepší český hokejista současnosti!

Chance liga na Hokejka TV

Pastrňákův přístup k tréninku a hře, soutěživost a zápal do všeho, co dělá, jsou velice inspirativní.

„Mladým hokejistům doporučujeme jen cvičení chytání míčků. Davidovu práci s činkami ukazujeme především proto, aby mladí kluci viděli, jaká dřina je čeká, pokud se stanou profesionály. Základem je však pestrý trénink plný sportovních her,“ říká Slavomír Lener, manažer rozvoje ledního hokeje.

Ve videu je zachycena část z jeho dvouapůlhodinového tréninku s kondičním trenérem hráčů NHL Alešem Pařezem. Během prvních šedesáti minut David postupně zařadil cviky na mobilitu, zahřátí (warm-up) a poté rychlostní/dynamické cviky zaměřené na změny směru a reakci s tenisovými míčky.

Následoval hodinu a půl dlouhý, náročný silový trénink na dolní končetiny. Jedním ze cviků byl tzv. mrtvý tah (deadlift), kterému věnoval půl hodiny. Tato část tréninku je samozřejmě vhodná jen pro vyspělé, profesionální sportovce. Nicméně i tento cvik je vhodné zařadit do přípravy mladších hokejistů jako průpravu s velmi lehkými váhami, jako je dřevěná tyč. Současně je to ukázka toho, jak náročným sportem je hokej v profesionální fázi kariéry.

„Ihned poté v krátké pauze před další náročnou hodinovou tréninkovou fází Pastrňák v rozhovoru řekl, jak trénoval v mládí a co je jeho tréninkovou náplní dnes, kdy je již hvězdou NHL. Jeho slova jsou nesmírně zajímavá a inspirativní se závěrečným doporučením pro mladé hokejisty,“ zmiňuje Lener.

Pro dokreslení: v poslední hodinovce David absolvoval cviky na starty a brždění s gumovými expandéry a v závěru pak tzv. „saně“ (tyto cviky včetně rozcvičky budou uveřejněny v podzimní části seriálu #HokejDoma: Trénuj jako hráči NHL). Odpoledne pak ještě David absolvoval hokejový tréninkový zápas s hráči NHL.

Na konec videa jsme pak zařadili tradiční challenge: „Dokážeš mimo trénink se všeobecným či specifickým zaměřením ještě absolvovat za jeden týden jakýchkoliv 5 sportovních her, jako dokáže David Pastrňák?“

Od druhé poloviny srpna 2020 bude seriál #HokejDoma: Trénuj jako hráči NHL pokračovat i během celé následující hokejové sezony. Inspirovat mladé hokejisty budou hráči Washington Capitals Jakub Vrána, Michal Kempný a Radko Gudas, Filip Chytil z New York Rangers, David Pastrňák s Ondřejem Kašem z Boston Bruins, David Kaše z Philadelphia Flyers, Dominik Kubalík z Chicago Blackhawks a další.

Všechny dosavadní díly série #HokejDoma: Trénuj jako hráči NHL, stejně jako další odnože věnované nejmenším hokejistům a také gólmanům, najdete v archivu článků.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz