#HokejDoma s bratry Kašovými: Trénink dolních končetin a obratnosti

Minulý týden jsme vám představili první díl seriálu „#HokejDoma: Trénuj jako hráči NHL“, jenž v době karantény připravil Český hokej. Pojďte si vyzkoušet další cvičení, která vám ukážou bratři Ondřej a David Kašovi!

Oddělení rozvoje ledního hokeje ve spolupráci s regionálními trenéry Českého hokeje se tentokrát zaměřili na trénink dolních končetin a obratnost s tenisáky. Bratři Kašovi opět názorně ukázali několik svých oblíbených cvičení.

Každý mladý hokejista si tyto cviky může vyzkoušet, kdekoliv je to příhodné – doma, v garáži, na zahradě, v parku, na louce nebo v lese.

Ondra s Davidem v případě prvního videa předvádějí, jak dlouhodobě posilují dolní končetiny a jak pracují na frekvenci nohou. Jsou to cvičení, která jsou v jejich každodenním tréninkovém programu.

„Naši mladí hráči se mnohými cviky mohou inspirovat. Tam, kde je náročnost obtížnější, je však důležité poradit se s rodiči a případně se svým klubovým trenérem, co mezi své aktivity zařadit a co naopak vynechat,“ říká manažer rozvoje ledního Slavomír Lener.

„Zásadní je také zvážit četnost provádění takových cviků v týdnu – například mladší kategorie jednou až dvakrát, starší kategorie dvakrát až třikrát – a stejně tak i počet opakování jednotlivých cviků a sérii. To by mělo být rovněž korigováno podle vyspělosti a vlastní motivace jedince,“ doplňuje Lener.

Ve druhém videu bratři předvádějí svou šikovnost, koordinaci a obratnost, když ukazují, jak zdokonalují své dovednosti s tenisovými míčky. Tyto koordinační cviky lze zkoušet denně – s výjimkou dne, kdy jsou na programu silová cvičení.

Veškerá předváděná cvičení, ať už silová, nebo dovednostní, se snadněji zvládnou, když se podaří zapojit více členů rodiny a všichni mezi sebou soupeří. Souboje na dálku, tzv. challenge, pak přinášejí další náboj navíc. V těchto dvou případech se můžete porovnat s Ondrou Kašem v umění zvednout papír ze země na jedné noze a také v žonglování se třemi míčky.

Po skončení každého tréninku nezapomeňte na důkladná kompenzační a protahovací cvičení.

Další videa na toto nebo podobné téma, připravovaná jednotlivými regionálními trenéry Českého hokeje, jsou zveřejňována každý týden a jsou již distribuována prostřednictvím profesionálních Trenérů žáků Českého hokeje hráčům a rodičům. Uložena jsou také v aplikaci Coach Manager, která je k dispozici 2 100 licencovaným trenérům, a další se do ní mohou nadále zdarma zaregistrovat.

Trenéři, hráči a rodiče tak postupně získávají rozsáhlý zásobník cviků, které mohou v době, kdy jsou zimní stadiony uzavřeny, používat nejen jako vzor pro suchou přípravu v omezených podmínkách, ale i jako motivaci a inspiraci pro individuální tréninkový program.

Tady se můžete podívat, jak mladí hokejisté trénovali v uplynulém týdnu:

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz