Hráči se musí chtít ukázat, tvrdí Hadamczik. Zklamala ho disciplína

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

(UMEA, od našeho zpravodaje) Dřeli na krev, vypracovali si dvougólový náskok, jenže na kanadského soka to nestačilo. Reprezentační osmnáctka po porážce 2:6 na čelo skupiny nedosáhla a teď ji čeká stěhování do Örnsköldsviku, kde se ve čtvrtfinále představí v souboji s domácím Švédskem.

Nový fanshop

„Jak jsme vstoupili do zápasu, a jak jsme odehráli první třetinu – z toho mám velmi dobré pocity. Dobře jsme hráli i ve druhé třetině, ale co nás zklamalo, to je disciplína. Udělali jsme moc faulů. Můžeme k tomu mít polemiku, ale rozhodčí je prostě odpískali. Hráče, kteří hrají oslabení, to pak stojí hodně sil,” hodnotí závěrečný duel ve skupině Alois Hadamczik.

Čeští mladíci přitom znovu začali parádně. Úvodní gól vstřelil bek Ondřej Volráb a druhý gól přidal vzápětí po parádní akci Barinka. „Neproměnili jsme ale další šance, které jsme měli. Mohli jsme dát gól na 3:0, ten jsme nedali a z protiútoku jsme inkasovali. Byla to zbytečná chyba jedince v přesilovce, kdy nám Kanaďané odjeli a dali gól na 2:1. To jsou chyby, které když uděláte s tak velkým soupeřem jako je Kanada, zápas ztratíte. Závěr už se dohrával a dostali jsme další góly,” hlásí k necelé pětiminutovce, v níž Češi třikrát inkasovali.

Pozitivem je, že český tým zvládl zápas hraný ve vysokém tempu. S Kanadou dlouho vydržel bruslit. „Tempo musí být. Když hrajete s týmem jako Kanada, bez tempa to nejde. My jsme měli určitou taktikou, kterou jsme dodržovali. V některých chvílích jsme neproměňovali šance, ale rozhodla hlavně disciplína. Hráli jsme hodně oslabení,” mrzí trenéra reprezentační osmnáctky.

Alois Hadamczik po prohře U18 s Kanadou

„Mužstvo ale ukázalo charakter. Hrálo s tak silným soupeřem velmi dobře, ale je ještě jeden poznatek: Soupeř začal hrát hodně agresivně, protože věděl, že technicky na nás asi stačit nebude, vzhledem k tomu, že jsme dobře kombinovali. V tu chvíli někteří hráči přestali hrát. V tak velkých utkáních se ale musí chtít ukázat. Musíme mít obětavost, herní odvahu a vyhrávat souboje,” velí.

Teď se parta kolem kapitána Radka Mužíka bude stěhovat do Örnsköldsviku, kde je čeká čtvrtfinálová bitva se Švédy. „Teď ještě vůbec nevíme, jak to bude. Zda budeme mít trénink tady, nebo kde. Teamhost nám zatím řekl, že na zápas snad pojedeme autobusem odsud,” informuje Alois Hadamczik.

Co bude platit na Švédsko? „Budeme brát jakýkoliv výsledek, který pro nás bude znamenat vítězství. Samozřejmě je to domácí tým, bude hnán plnou halou. Čeká nás těžký zápas, ale kdybychom hráli s Ruskem, bude to taky těžké. Když chcete jít dál, musíte porazit silného soupeře,” uzavírá zkušený stratég.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz