Hrdina Tygrů Měchura: Hrajeme výborně, z brankáře jsme dělali hvězdu

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Měli hodně těžkou práci, podle očekávání hráli jednu z nejvyrovnanějších sérií. Nakonec ale dorostenci Liberce přešli přes Slavii mezi osm nejlepších týmů republiky. „Po Vánocích jsme začali prohrávat, ale teď už hrajeme výborně,“ líčí jejich hrdina Adam Měchura.

MS U20 2020

„Je to super, vybojovali jsme si to a jsme za to rádi. Byla to těžká a vyrovnaná série, Slavia hodně bruslila. Hecli jsme se a zvládli jsme to jako tým,“ hlásí nadšeně liberecký útočník.

Tygři přitom v sérii – stejně jako většina ostatních týmů – zvládli první venkovní zápas. V Edenu vyhráli 2:1 a před sebou měli vidinu, že sérii ukončí rychlým způsobem. „Nastoupili jsme tam od první minuty, byli jsme lepším týmem a došli jsme si za vítězstvím. Doma jsme pak byli taky celý zápas lepší, ale neproměňovali jsme vyložené šance a oni potrestali, co měli,“ vybavuje si Měchura odvetu s nepříznivým výsledkem 1:3.

Jeho týmu tam nestačilo ani 51 střel, natrápil se se skvělým brankářem Michalem Pittrem. „Určitě chytal výborně, ale my jsme z něj občas dělali hvězdu tím, jak jsme ty šance prostě neproměňovali.“ Před rozhodujícím duelem nicméně jeho tým neměl v zásadě co měnit. „Akorát jsme změnili lajny. Řekli jsme si, že musíme hrát pořád stejně a proměňovat ty důležité šance. Hráli jsme výborně i předtím,“ soudí Adam Měchura.

Právě on třetí souboj rozhodl. Na gól na 2:1 ještě slávisté odpověděli, tak se musel Měchura vzápětí trefit znovu. „V přesilovce jsme si řekli, že musíme stát před bránou, jinak góla nedáme. Jeden kluk výborně vystřelil, já jsem si puk našel před bránou a zakončil jsem. A ten druhý gól, tam jsem puk tečoval a brankář neměl šanci. Bylo to týmové a já jsem prostě byl ten, kdo měl štěstí,“ říká skromně dvoubrankový střelec.

Práce kolem brankoviště patří mezi jeho úkoly. „Před bránou se mi daří, nevadí mi to tam. Prakticky většina gólů, které jsem letos dal, padla z předbrankového prostoru nebo po teči. Málokdy se mi povede jiný gól,“ přiznává s úsměvem.

Zatímco od série čtvrtého Liberce s pátou Slavií se zcela vyrovnaný boj čekal, teď už se karty trochu obracejí. Podle tabulky nadstavbové části půjdou Severočeši do semifinálové série v roli outsidera. Čeká je Kladno – tedy nejlepší tým západní skupiny.

Měchura se ale soupeře vůbec nebojí. „Máme výborný tým. Skončili jsme sice hůř než ostatní, měli jsme trošku krizi v nadstavbě, ale teď už hrajeme výborně. Nemám obavy, že bychom nemohli Kladno porazit,“ líčí odhodlaně mladý útočník. Tygři v play off napravují nepovedenou bilanci z nového roku. „Po Vánocích jsme prostě přišli a začali prohrávat. V kabině to pak nebylo takové. Ale teď už se to dalo dohromady a hrajeme výborně.“

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Vyřazovací boje s sebou pravidelně přinášejí různé rituály. LIberečtí to s nimi ale nepřehánějí. „Máme jenom malůvky na obličeji, jinak nic zvláštního,“ reaguje Měchura. Třeba obarvená kštice Tygry nezdobí. „To nepreferujeme. Když jsme loni byli v týmu my mladí a skončili jsme třetí, tak jsme nic neměli,“ vysvětluje.

Šestnáctiletý forvard patřil v minulé sezony mezi benjamínky týmu, který se točil kolem Jana Cikharta a dalších borců ročníku 2002. Liberec se dostal na mistrovství republiky, kde obsadil třetí místo za Hradcem Králové a Plzní. Indiány přitom dokonce zdolal, jenže až v prodloužení.

Teď už má Měchura v týmu mnohem důležitější roli. A ta mu vzrostla ještě díky tomu, že si nedávno poprvé zahrál za reprezentační šestnácku – ve dvou zápasech proti německému Mannheimu. A rovnou nasbíral čtyři body za gól a tři nahrávky!

Zdá se tedy, že v nejdůležitější fázi sezony má formu. „Myslím, že jo. Ale v týmu mi dost pomáhají spoluhráči. Jsem samozřejmě rád, že se mi daří, a snad to bude dobré pro tým,“ přeje si. Reprezentace mu přinesla novou zkušenost, byť si nevyzkoušel utkání proti evropské špičce. „Zjistil jsem, že se můžu rovnat i těm lepším ze všech týmů, že s nimi můžu hrát. Byla to čest obléknout dres národního týmu a doufám, že se tam ještě podívám,“ hlásí.

Teď bude očekávat nominace Petra Hakena na domácí dvojzápas se Slováky, případně turnaj v Rusku. Třeba dostane další šanci. „Sám nechci něco takového tvrdit, ale myslím, že se mi tam dařilo. Tak doufám, že to vyjde,“ pokyvuje.

Zatím má ale jiné starosti. „Naše ambice? Samozřejmě mistrovství České republiky. Půjdeme si pro to a snad to vyjde,“ dodává Adam Měchura před zajímavou sérií Liberce s Kladnem.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz