Hvězdou klubu i celé soutěže. Patera je v all-star týmu WHL

Foto: Twitter Brandon Wheat Kings

Konec mládežnické kariéry si slávistický odchovanec Jiří Patera zpestřil oceněním, které mu na pomyslné poličce slávy zabere hodně místa. Ve Western Hockey League byl totiž nominován do prvního all-star týmu své konference.

Zlatá hokejka 2020

WHL oznámila složení all-star týmů chvilku poté, co jsme v předešlém článku informovali o skvělé Paterově sezoně. Ve svém klubu Brandon Wheat Kings získal čtveřici trofejí včetně té pro nejužitečnějšího hráče týmu.

„Lepší by bylo, kdybychom udělali nějaký úspěch v play off. Ale samozřejmě si vážím toho, že mě takto ocenili,“ přiznal jednadvacetiletý mladík, draftovaný v roce 2017 organizací Vegas Golden Knights.

To ale nevěděl, že získá ještě významnější ocenění z hlediska celé soutěže. Generální manažeři klubů ho totiž ve společném hlasování pasovali do nejlepší šestice hokejistů ve Východní konferenci!

Objevil se tam v prestižní společnosti dvou Kanaďanů, kteří patřili mezi hvězdy letošního mistrovství světa juniorů – Calena Addisona a Dylana Cozense –, ale třeba i běloruského útočníka Alexeje Protase. Do výběru Západní konference se na brankářském postu dostal Američan Dustin Wolf.

Bývalý gólman pražské Slavie a Českých Budějovic s úspěšností 92,1 procenta patřil na dělené třetí místo statistik soutěže (mimochodem, jen o kousek horší byl ve své první zámořské sezoně Lukáš Pařík); vychytal čtvrtý nejvyšší počet vítězství (24) a druhý největší počet čistých kont (5).

Paterovi se tedy povedlo to, co před ním jen sedmi českým hokejistům. První all-star tým WHL dobyl naposledy před sedmi lety další brankář Patrik Bartošák, jinak to zvládli obránci Filip Novák, Michal Rozsíval, Tomáš Mojžíš, Michal Sýkora a útočníci Pavel Brendl a Vladimír Vůjtek mladší.

 

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz