Indiáni zúží kádry už v květnu! Vojana mrzí béčko, posílí práci s obránci

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

První týden ostré suché přípravy za sebou mají akademičtí mládežníci v Plzni, ti ze sportovních tříd je doplnili vzápětí. Také Škodovka vstoupí do nové sezony s několika změnami v realizačních týmech.

Chance liga na Hokejka TV

Během individuální přípravy, zapříčiněné koronavirem, využívali plzeňští talenti moderních technologií. Trenéři jim posílali tréninkové plány skrz aplikace, další věci řešili mailem a po telefonu.

„V klubu ale již dlouhodobě využíváme také interní webový komunikační systém pouze pro hráče (či rodiče) z dané kategorie. Trenéři tam vkládají všechny aktuální informace – tréninkové plány, nominace, i další organizační sdělení,“ zmiňuje na klubových stránkách šéftrenér mládeže a hlavní trenér juniorů Petr Vojan.

Už minulý týden odstartovali přípravu v plném režimu junioři, dorostenci a hráči deváté třídy. Mladší kategorie měly volnější program mimo areál zimního stadionu, nyní už ale také najely na stejný režim. Aktuální situace má ovšem na průběh tréninků stále pochopitelný vliv.

„Nemůžeme prakticky chodit jen do bazénu a mít regeneraci, jinak máme k dispozici všechna sportoviště, která potřebujeme.“

„Zásadní rozdíl je v tom, že kluci, kromě maturantů a deváťáků, zatím nechodí do školy, některé tréninky tak mohou probíhat i v dopoledních hodinách. Co se sportovišť týká, tak nemůžeme prakticky chodit jen do bazénu a mít regeneraci, jinak máme k dispozici všechna sportoviště, která potřebujeme. Využíváme tělocvičnu, atletický ovál, posilovnu i další prostory,“ libuje si Vojan.

Problémem však je nemožnost ubytovat krajánky. „Kluci, kterých se to týká, jsou prozatím doma a trénují dál individuálně. Někteří z nich podle možností dojíždí alespoň na některé tréninky,“ líčí Vojan.

Na druhou stranu, v zázemí stadionu se hráči mohou chystat zase o něco lépe. „Doplnili jsme naše tréninkové vybavení o další nové věci, příprava tak bude zase pestřejší. Hráči se mohou těšit na opravdu všestranné tréninky s využitím široké škály různých pomůcek,“ slibuje šéftrenér.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Samotný itinerář letní přípravy má plzeňská mládež připravený dost pestrým způsobem. Během celého období, trvajícího do 3. července, si užije několik růžných fází.

I když těžko říct, zda je namístě slovo „užije“ – když pomineme samotnou dřinu, někteří hráči akademických kategorií se s týmem rozloučí už na konci května!

„Prvních čtrnáct dní budou mít hráči tréninky výhradně na suchu, potom bude následovat čtyřdenní blok na ledě. Tam už chceme mít všechny hráče a pojmeme to i jako takový try out. Proběhne totiž první zužování kádrů dorostu i juniorky,“ vysvětluje Petr Vojan.

„Duely i tréninky budeme bedlivě pozorovat a následně vybereme hráče do další fáze přípravy.“

Oba týmy čeká jako tradičně dojíždění do Třemošné, která je ale z Plzně doslova za lesem. „Dopoledne budou trénovat ve dvou skupinách a odpoledne budou hrát tréninkový zápas. Duely i tréninky budeme společně s manažerem mládeže Jaroslavem Špačkem bedlivě pozorovat a následně i ve spolupráci s trenéry vybereme hráče do další fáze přípravy,“ popisuje dál Vojan.

Zúžené kádry v červnu postupně vyrazí na soustředění na Šumavu, starší z kategorií si střihne ještě jeden čtyřdenní blok na ledě. Zabruslí si také některá žákovská mužstva, naopak žádné klasické soustředění je nečeká. Pouze prodloužené víkendy strávené turistikou či na kolech.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Indiáni už také zveřejnili novinky v realizačních týmech.

„Změnilo se celkem dost a změny byly nutné. Někteří trenéři skončili, navíc v určitých pozicích nás tlačila bota. Končícím trenérům bychom i touto cestou chtěli poděkovat za jejich práci a popřát jim hodně zdaru do dalšího angažmá i do osobního života,“ vzkazuje na hcskoda.cz Vojan, jemuž při tvorbě nových plánů pomáhal zejména Jaroslav Špaček coby manažer mládeže.

Nejspíš právě proto by se Plzeňští rádi víc zaměřili na práci v zadních řadách. Nic na tom nemění, že v uplynulé sezoně patřili v soutěžích k týmům se statisticky nejlepší defenzivou.

„V obou akademických celcích jsme akutně potřebovali doplnit trenérské týmy na pozicích trenérů obránců. Když to vezmu postupně, tak v juniorce mě s Michalem Dvořákem doplní Václav Benák, v dorostu k Petru Kořínkovi nastupuje nový trenér – František Bombic. Od obou nových trenérů si slibujeme právě zvýšený akcent na práci s obránci, ale i nový přístup a vhled do činnosti obou trenérských týmů,“ podotýká šéftrenér.

Po dvou letech u dorostu se k deváté třídě posouvá Tomáš Pejchar. „Devátou třídu vnímáme jako velmi důležitou kategorii, nejen kvůli přechodu do dorostu,“ vysvětluje Vojan. Na lavičce nejstarších žáků tak skončil Pavel Vostřák. „U ostatních tříd máme prověřené žákovské trenéry, se kterými jsme dlouhodobě spokojení.“

„V obou akademických celcích jsme akutně potřebovali doplnit trenérské týmy na pozicích trenérů obránců.“

Petr Vojan se na klubovém webu vyjádřil i ke zužování mládežnických soutěží. To by tedy indiány rozhodně pálit nemělo, jejich ambice jsou vždy nejvyšší a od sestupových starostí bývají na míle vzdáleni.

„Letos a příští rok přibude i již avizované zužování v juniorce, takže to bude republikově hra o černého Petra. Respektive o šest míst v dorostu a šest v juniorce. Ale vnímám to tak, že bez zúžení nevede cesta k lepším soutěžím, lepším zápasům a lepším hráčům,“ ví šéf plzeňských mládežníků.

V jednom ho koronavirus po stránce soutěží určitě zarmoutil. „Z našeho pohledu mě hlavně mrzí to, že náš juniorský B-tým nemohl dohrát skvěle rozehranou soutěž a z finálové čtyřky se nemohl pokusit postoupit do extraligy,“ připomíná snahu záložního výběru, jemuž na vrcholu sezony pomáhali i špílmachři jako Kristán Kolář, Marek Princl a další.

„Uvidíme, jak budou týmy vypadat letos, ale už se na novou sezonu moc těšíme!“ dodává Vojan.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz