Jak Sparta fandila Hradci. Skákali jsme a řvali, směje se Kropáček

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Bylo to v pražské Tipsport areně opravdu hodně výživné odpoledne. Stejně jako všichni sledovali parádní bitvu Sparty s Libercem, souběžně kontrolovali vývoj východočeského derby. A jakmile Pražané prohráli, stali se z nich na dvacet minut nejvěrnější fanoušci Hradce Králové. „Pomohl nám a jsme za to rádi,“ pokyvuje Vojtěch Kropáček, jeden z nejzkušenějších útočníků.

partneři českého hokeje

Jaké byly minuty po zápase?
Jako tým jsme byli celkem zničení, protože si myslím, že jsme mohli vyhrát. Ale nebylo nic ztraceného, měli jsme malou naději. Sice malou, ale měli. Tak jsme všichni čekali a koukali na zápas z Hradce. Došlo to až do nájezdů, naštěstí jsme postoupili a měli jsme z toho obrovskou radost.

Můžete popsat konkrétně, jak to v kabině vypadalo?
Konkrétně? (směje se) Jeden skákal tady, druhý skákal tady… Všichni jsme tam řvali, že postupujeme. Byl to super pocit.

A předtím asi obrovské napětí…
Koukali jsme na jeden telefon od kluka, který to z Hradce přímo streamoval. Byli jsme všichni nervózní.

Takže z dvacítky sparťanů byli největší fanoušci Hradce Králové.
Přesně tak (směje se). Hradec nám pomohl a jsme za to rádi.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Nutno ale říct, že jste si tu cestu sami zbytečně zkomplikovali.
Určitě zbytečně. Měli jsme vyhrát, i v zápasech předtím, ale po zbytečných chybách jsme dostávali góly. Liberec dobře využíval přesilovky, dal nám z nich dva góly, což je poměrně hodně. A potom jsme udělali právě ty chyby, utekl nám puk nebo jsme nechali jednoho hráče za námi.

Jak vám pomohl Lukáš Rousek?
Lukáš hrál parádně. Bruslil, zvedal celkový výkon týmu. Měl tam parádní akce, mně to dal jednou skvěle a dali jsme z toho gól. Na hřišti byl vidět, museli si ho hlídat… Hodně nám pomohl.

Určitě jste sledoval A-tým v extraligovém předkole. Co jste říkal na Lukášovy výkony?
Je to teda můj osobní názor, ale myslím si, že Lukáš hrál v těch zápasech úplně nejlíp ze Sparty. Body získával díky tomu, že vidí hru, nebojí se na puku. Získal sebevědomí, trenéři ho nasazovali a on to dokázal využít. Hrál tam parádně.

Že vypadlo áčko, vás určitě mrzí, ale aspoň máte o posilu víc.
Ano. Je to super, že s námi bude hrát.

Vzhledem k tomu, že jste postoupili s hodně odřenýma ušima, asi ještě nepředvádíte to, co chcete.
(přemýšlí) Myslím, že máme jistou představu, jak budeme zápasy hrát. Potom je jenom na nás, jak se k tomu postavíme. Teď jsme měli nějaké výpadky, to musíme zlepšit a tyhle zápasy odehrát na sto dvacet procent.

Můžete naznačit, v čem ty vaše představy spočívají?
Spíš si to nechám jako tajňačku pro soupeře.

„Zápasy se zvedají, ta úroveň se nedá se začátkem sezony vůbec srovnat. Tam to bylo spíš takové plahočení a ježdění za pukem.“

Co vám dávají zápasy v juniorce ve srovnání s Chance ligou?
To je úplně jiný hokej. Tady se všude víc bruslí, hráči si tak nehlídají svoje posty a trochu se zapomíná dozadu, celkově se jinak brání. Tyhle zápasy jsou super, protože si tady dodám sebevědomí a s klukama si zahraju, víc si procvičím takovou samostatnou dravost a víc se dostávám před bránu. A trenér na mě spoléhá víc než v první lize. Je to pro mě dobrá zkušenost.

Souhlasíte, že i díky posilám jako vy se už na juniorské zápasy dají zvát fanoušci, přestože nejde o profesionální hokej? Už je to opravdu na koukání.
Já si myslím, že to není mnou, ani Lukášem… Je to celkově tím, jak se postupuje k play off a dál. Zápasy se zvedají, ta úroveň se nedá se začátkem sezony vůbec srovnat. Tam to bylo spíš takové plahočení a ježdění za pukem. Teďka je to opravdu už dobrý hokej.

Kam teď se Spartou míříte?
Vyhrát titul. Nebo udělat co nejlepší výsledek… Samozřejmě chceme vyhrát, to chce asi každý. Musíme makat. Bez dřiny to nedotáhneme moc daleko.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz