Jeden zápas a dost! Záhy po příchodu do Kanady se Haš znovu stěhuje

Foto: Alena Zapletalová

Unikátní kousek se povedl Martinu Hašovi. Obránce reprezentační dvacítky před několika dny zamířil do zámořské OHL, za North Bay Battalion sehrál premiérové utkání a v klubu záhy skončil – byl totiž vyměněn do týmu Guelph Storm. Pro nadaného beka tedy hodně zajímavý start kariéry za Atlantikem.

partneři českého hokeje

Martin Haš ještě před šampionátem dvacetiletých nastupoval za finskou Tapparu Tampere. Jeho snem je ovšem NHL. Loni v draftu NHL připadl Washingtonu a také s ohledem na to se rozhodl bojovat o šanci mezi zámořskými mantinely.

Jelikož Haše draftovali zástupci North Bay, musel se účastník nedávného šampionátu juniorů vydat k hokejistům Batallion. „Pravidla OHL jinou variantu neumožňují. Hráč musí sehrál aspoň jeden zápas v klubu, který ho draftoval," vysvětlil Michal Sivek ze společnosti Eurohockey Services, jež hráče zastupuje.

Jakmile osmnáctiletý pražský rodák a odchovanec Sparty absolvoval zmíněný úvodní duel v Ontario Hockey League, došlo na jeho výměnu ke konkurenci. Haše získali představitelé klubu Guelph Storm, jenž aktuálně patří k nejlepším v soutěži a vynikající sezonu měl také loni. V North Bay na oplátku mají dva výběry draftu 2022 a 2023.

„Pro Martina je to velká šance. Guelph má výborný tým s velkými ambicemi," upozornil Michal Sivek. Také zástupci klubu jsou spokojeni. „Martin zahrál velmi dobře na mistrovství světa juniorů, byl draftován Washingtonem. Očekáváme, že nám do druhé poloviny hodně pomůže. Jsme nadšeni, že se nám ho podařilo získat," uvedl na klubovém webu generální manažer a hlavní kouč George Burnett.

Foto: Instagram Martina Huga Haše

Haš v letošní sezoně nastoupí už za pátý tým. Kromě juniorky Tappary se objevil také v sestavě tamního prvního mužstva, v jehož dresu stihl pět utkání finské SM-Liigy. Dalších 13 startů přidal v barvách KOOVEE, který hraje druhou finskou soutěž - Mestis Ligu.

Po kratičké anabázi v North Bay bude nadaný bek nyní k dispozici Guelphu, kde aktuálně nepůsobí žádný další Čech. V minulosti za místní Storm hrávali například Bohuslav Šubr, Albert Michnáč, Jakub Koreis, Lubomír Štach nebo Jiří Drtina.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz