Jenáček se vrací ke zlínské juniorce. Zbrusu nového kouče má dorost

Foto: Vojtěch Jurák, beranizlin.cz

Extraligové kluby prozatím větší změny v realizačních týmech akademií neoznamovaly, situace ve Zlíně je ale jiná. Kdo se postaví na střídačku juniorů a dorostenců?

Fanshop národního týmu

Berani sice ztratili nejvyšší soutěž dospělých, ale v mládeži prožili jednu z nejlepších sezon za poslední léta. Oba jejich akademické celky zatápěly i těm nejsilnějším soupeřům, junioři se protáhli do skupin o play off a dorostenci do čtvrtfinále.

Starší z týmů hrál od podzimu pod hlavním trenérem Jurajem Juríkem, neboť Luboš Jenáček se už tak rychle od příchodu ze Vsetína posunul k A-týmu. Tam ovšem po sestupu skončil a protože Jurík nastoupil k áčku jako asistent Rostislava Vlacha, řešení se nabízelo: Jenáček zahájí i ročník 2022/23 jako lodivod juniorky.

K ruce bude mít Martina Hamrlíka, naváže tedy na spolupráci u seniorského mužstva. Hamrlík působil u áčka dlouho, vzhledem k jeho obrovským zkušenostem tak není pochyb, že mládežníkům bude mít co dát.

Dorostence provedl úspěšným ročníkem Radek Pšurný, ten ale nově figuruje pouze jako asistent u deváté třídy. Mladší akademický výběr přebírá Lubomír Vosátko. 45letý trenér v loňské sezoně působil u mládeže Uherského Brodu, vrcholovou kariéru ukončil teprve před čtyřmi lety.

V akademii Beranů bude nováčkem, místní stadion ale velmi dobře zná. Během hráčské kariéry totiž ve Zlíně odehrál čtyři celé a dvě nekompletní sezony mezi lety 2003 a 2008, získal tak i mistrovský titul a posléze stříbrnou medaili.

Pražský rodák zasvětil východu republiky výraznou část kariéry. Extraligu si zahrál i za Třinec a Vítkovice, několik let působil v Opavě, v pozdější fázi zavítal i na Slovensku a poslední roky strávil v polské Osvětimi. Na střídačce zlínského dorostu nyní bude spolupracovat s Petrem Leškou, jenž loni působil především u juniorů, a Jiřím Suhradou.

„Jsme přesvědčeni, že týmy naší akademie mají okolo sebe kvalitní trenérské zázemí. Luboš Jenáček už loni ukázal, že dovede kluky na sezonu dobře připravit. Martin Hamrlík toho může díky vlastním zkušenostem hráčům hodně dát. A v Lubomíru Vosátkovi jsme do klubu získali dalšího schopného trenéra, který to s mladými hokejisty umí,“ líčí na klubových stránkách manažer zlínské mládeže Tomáš Valášek.

Akademici trénují od začátku května, tento týden se k nim přidali žáci. Devátá třída by se svým programem už měla blížit k akademickým celkům, což je krok, který lze po vyčlenění této kategorie ze systému žákovských soutěží čekat napříč celou republikou.

Valášek zmiňuje i další novinku, byť zde nejde z celorepublikového pohledu o nic zvláštního. „Každý žákovský tým bude mít v této sezoně vlastního hlavního trenéra, což je formát, ke kterému jsme poslední sezony směřovali a který se nám nyní podařilo realizovat,“ říká.

Nejsledovanější deváťáky povede Zbyněk Mařák, osmáky Lubomír Konečný, sedmáky Ondřej Veselý a šesťáky Dominik Matula. Poslední jmenovaný mladík se přitom v uplynulé sezoně objevil ještě i ve druhé lize.

„Trenéři si navíc v některých kategoriích vypomáhají jako asistenti nebo spolu vedou doplňkové tréninky. Stále se snažíme zachovávat plynulou návaznost mezi věkovými kategoriemi a jednotný přístup k naší hokejové výchově i hráčům samotným,“ doplňuje Tomáš Valášek.

K některým změnám sáhlo vedení Beranů u nejmenších hokejistů. Petr Žák se posouvá k druhákům a třeťákům, školu bruslení a přípravku za něj přebírá Vladimír Sedlář. K hlavnímu trenérovi brankářů Petru Tučkovi se přidá i zkušený Richard Hrazdira, jenž se doposud staral o gólmany v A-týmu.

Mezi specialisty na jednotlivé dovednosti dále nechybí Petr Čajánek, Ondřej Veselý, Martin Hamrlík nebo trenér obránců a kondiční trenér Oldřich Horák, jenž skončil u juniorky.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz