Ještě jedna trofej. Svozil byl vyhlášen juniorem roku

Foto: Karel Švec, Český hokej

Po ocenění nejlepším nováčkem Tipsport extraligy získal Stanislav Svozil i druhou prestižní trofej, na kterou mohl pomýšlet. Mladičký obránce brněnské Komety byl vyhlášen nejlepším českým juniorem sezony!

Chance liga na Hokejka TV

Svozil převzal cenu na ceremoniálu Zlatá hokejka, který se kvůli koronaviru konal bez účasti veřejnosti v Síni slávy českého hokeje. Prvenství 17letého zadáka ovšem nebylo předem zdaleka tolik jasné jako to Davida Pastrňáka v hlavní kategorii.

Žhavým adeptem na obhajobu trofeje byl Lukáš Dostál. I když na juniorském šampionátu nezářil už tak bezvýhradně jako rok předtím, pořád platil za českou oporu. A hlavně se fantasticky předvedl ve finské lize, kde byl vyhlášen nejlepším gólmanem.

Za mořem do Vánoc vyčníval útočník Jan Jeník, jenž v Ontario Hockey League bodoval ve 26 utkáních v řadě a jediný zápas mu chyběl k dorování výkonu Connora McDavida. Jenže na dvacítkách mu sezonu ukončilo zranění kolene.

Foto: Roman Kantor, hc-kometa.cz

Nikdo další už tak impozantní ročník neprožíval. Byť třeba Michal Teplý ovládl produktivitu nováčků Western Hockey League. Jediný český zástupce ve farmářské AHL Jakub Lauko procházel náročným křestem, navíc ho na přelomu roku bohužel potkal stejný osud jako Jeníka.

A tak se uvolnila cesta pro Stanislava Svozila. Záhy po startu sezony se usadil v prvním týmu Komety a nakonec byl jasně nejvytěžovanějším juniorem v Tipsport extralize, přerovský odchovanec tak potvrdil velký progres. Pokud by v něm pokračoval, může v klidu myslet na první kolo příštího draftu NHL.

„Začínal jsem v dorostu, pak jsem šel do juniorky, pak jsem hrál za muže a tam by někteří mohli být moji tátové. Byl to trošku kolotoč,“ přiznal Svozil s úsměvem v přenosu České televize.

Jak navíc připomněl moderátor Michal Dusík, na rozdíl od ceny pro nejlepšího nováčka extraligy má šanci tuto trofej udělovanou sportovním oddělením Českého hokeje příští rok obhájit. A pak ještě dvakrát...

A mimochodem: Kometa dodala nejlepšího juniora počtvrté v řadě. Před Dostálem totiž dva roky vládl Martin Nečas.

Foto: Karel Švec, Český hokej

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz