Jsme rádi, že se loučíme výhrou, líčí Švančara. Co mu provedl Michálek?

Foto: mhl.khl.ru

Patrik Švančara si po skvělém výkonu ze základní skupiny na světovém poháru vysloužil místo v brankovišti i pro závěrečnou bitvu o sedmé místo se švýcarským Davosem. Mladý Ocelář byl opět velmi přesný a velkou měrou pomohl svému týmu k těsnému vítězství v prodloužení.

partneři českého hokeje

Náročné momenty čekaly nejmladšího gólmana z třinecké trojice už na začátku utkání, kdy uhájil brankovou čáru proti několika dorážkám. „Nejtěžší zákrok jsem měl asi na začátku. Po buly přišla střela od modré a pak závar před brankou,“ prozrazuje.

„V takové situaci je důležité neustále držet oči na puku, být tělem kolmo na puk a také být co nejblíže, aby se zmenšoval střelecký úhel,“ vysvětluje pro web hcocelari.cz.

Patrik Švančara předvedl výborný výkon už v posledním zápase základní skupiny proti výběru NAHL, jehož střelce potrápil třiatřiceti úspěšnými zákroky v obtížných pozicích a dlouhou neprůstřelností. Proti Davosu měl o něco méně práce… „Zápas pro mě moc záživný nebyl, ale koncentroval jsem se stejně jako proti NAHL,“ říká sedmnáctiletý gólman.

„Většinu času jsme měli převahu, ale dlouho se nám nedařilo dát gól.“

„V předchozím zápase s NAHL jsme se fyzicky vydali, protože už to jsme dohrávali na tři pětky, takže kluci byli na konci turnaje dost unavení. Bylo to pro nás proti Davosu náročnější hlavně kvůli taktice, báli jsme se, že bude soupeř hrát hodně tvrdě u mantinelu a před brankami,“ doplňuje hlavní trenér Jiří Juřík.

Bitva s Davosem nepatřila pro oko diváka k nejoblíbenějším, padly pouze tři góly a na úvodní trefu se čekalo až do závěru prostřední části. „Zápas byl bojovný, velmi náročný a vyrovnaný. Většinu času jsme měli převahu, ale dlouho se nám nedařilo dát gól. I tak jsem věřil, že zvítězíme,“ připomíná Švančara.

Foto: mhl.khl.ru

To se nakonec povedlo a jako už tradičně v prodloužení. Oceláři totiž narazili na Davos ve všech třech ročnících a pokaždé urvali výhru v nastaveném čase. „Jsme rádi, že jsme to nakonec zvládli a rozloučili se s turnajem výhrou,“ líčí maskovaný muž.

Jak už to tak bývá, ohrožení nemusí nutně přijít jenom od soupeře. Švančara musel být ostražitý i před Jakubem Michálkem, který při rozehrávce poslal kotouč těsně vedle jeho masky. „Hned jak vystřelil puk, řekl, že mám být v klidu, že to má vypočítané a ví, co dělá. Usmál jsem se a chytal dál,“ culí se brankář.

Třinecké déjà vu: Geidl srazil Davos v prodloužení a urval 7. místo »

Rozhodující branku vstřelil po sedmi minutách prodloužení Nico Geidl, jemuž připravil výbornou pozici na hranici brankoviště objetím konstrukce Jakub Michálek. „Viděl jsem, že mezi obránci je před brankou celkem mezera, tak jsem si tam sjel. Michy mě výborně našel a já trefil mezírku mezi betony,“ popisuje autor, který zařídil sedmou pozici.

„Viděli jsme naše nedostatky a pochopili jsme, kde musíme přidat.“

„Motivaci jsme měli, i když šlo jenom o sedmé místo. Věděli jsme, že každý zápas na tak dobře obsazeném turnaji bude náročný, takže i každé vítězství je pro nás důležité. Utkání proti Davosu bylo vyrovnané, brankáři na obou stranách podali výborný výkon. V prodloužení jsme měli více ze hry, což jsme potvrdili vítězným gólem,“ shrnuje hlavní kouč.

I když si Oceláři o jednu pozici od minulého ročníku pohoršili, nabrali před vypuknutím DHL Juniorské ligy akademií velmi cenné zkušenosti. „Myslím, že to byl pro kluky skvělý zážitek, protože jsme hráli proti nejlepším týmům v Evropě. Viděli jsme naše nedostatky a pochopili jsme, kde musíme přidat, abychom byli na stejné úrovni jako ostatní,“ uzavírá Jiří Juřík.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz