Junior měsíce Novák: Můj vzor? Martin Erat. A taky Lecavalier

Foto: Vít Novák, hc-kometa.cz

Ví, jak chutná zlato. V roce 2016 ho slavil s brněnským starším dorostem, a zejména s českou osmnáctkou na Memoriálu Ivana Hlinky. Útočník Matěj Novák byl nyní vyhlášen nejlepším juniorem měsíce ledna.

Nový fanshop

Leoš Čermák, Ondřej Němec, Martin Erat, Martin Dočekal... Hodně fanouškům asi na mysl naskočí Kometa, či přímo její mistrovský tým z loňské sezony. Ale jako první by správně mělo naskočit: Třebíč!

Právě tam s hokejem začínal i Matěj Novák. „Nejvíc mě ovlivnil pan trenér Burian,“ vzpomíná. Stejně jako celá řada ambiciózních hokejistů před ním se pak ale vydal do většího klubu. „Do Komety jsem přešel v mladším dorostu. Jsem tam doteď a je to pro mě skvělá hokejová škola,“ přiznává.

A když je řeč o trenérech, kteří ho výrazně ovlivnili, hned přidává druhé jméno. „První rok, kdy jsem do Komety přišel, mě trénoval pan Zábranský. Na toho vzpomínám nejraději a myslím, že mě hodně naučil,“ pochvaluje si současného trenéra i šéfa celého klubu.

Po dvojnásobně zlatém roce 2016 nakoukl už v sedmnácti letech do extraligy, kde v devíti zápasech vstřelil jeden gól. Svým způsobem tak přispěl i k titulu, který Kometa na konci ročníku slavila. Párkrát naskočil i za Třebíč ve WSM Lize, ale jinak se plně soustředí na brněnskou juniorku.

Loni skončila v semifinále na hokejkách pozdějších mistrů z Plzně, ale letos má ještě větší ambice. Stejně to cítí i Matěj Novák. „Chtěl bych to dotáhnout na titul,“ odvětí jasně. „A dlouhodobé cíle? Prosadit se trvale do sestavy áčka Komety. Chtěl bych si zahrát třeba s Martinem Eratem, který je pro mě takový hmatatelný vzor.“ Ten další už patří mezi naprosté světové ikony: „Vincent Lecavalier. Líbí se mi jeho pojetí hokeje.“

Dostat se tak vysoko, jako se to povedlo oběma jmenovaným, bude pro mladého forvarda obnášet ještě spoustu práce. Kde vidí svoje přednosti a naopak nedostatky? „O přednostech se mi divně mluví, aby to nevypadalo, že sám sebe chválím. Tak řeknu hru v útočném pásmu. Tam mě to hodně baví,“ usmívá se.

„Naopak bych rád zapracoval na své hře dozadu. Ne, že by se mi proboha nechtělo šlapat zpátky, ale spíš myslím detaily obranné činnosti. Například řešení situace jeden na jednoho z pohledu bránícího útočníka,“ přemýšlí.

Nejlepší junior měsíce ledna může během reprezentační přestávky v klidu potrénovat. A taky si vyčistit hlavu od vypjatých zápasů, kterých ho na konci sezony čeká ještě dost, a zrelaxovat. „Já se snažím dát hokeji maximum, takže nemám moc času na jiné koníčky. Ale po tréninkových dávkách si rád odpočinu na procházce a s přítelkyní a s mým čtyřnohým miláčkem. Mám naháče,“ dodává Matěj Novák.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz