Juniorka Energie má 33 hráčů, zužovat bude po hejtmanském turnaji

Foto: Daniel Kubelka, hokejkv.cz

Do tréninku na ledě se junioři Karlových Varů vrhli bez omezení, první přípravný zápas ovšem zrušili. Zatím jsou ve fázi zkoušení nově příchozích hráčů, loňských dorostenců či těch, kteří toho zatím v mládežnické elitě moc neodehráli.

Chance liga na Hokejka TV

Trenéři Energie po odchodu starších obránců přemýšleli zejména o doplnění defenzívy. „Byli bychom rádi, kdyby se prosadili hráči, co byli v naší organizaci už loni. Ale současně vždycky zkušenost je taková, že oživení na jednom nebo dvou defenzivních postech je vždycky plus,“ uvedl pro klubové stránky hlavní trenér Václav Eismann.

„Proto jsme udělali mini try-out v Ostrově nad Ohří, kde jsme viděli některé případné adepty na posílení zadních řad,“ zmínil po ukončení úvodní fáze přípravy. Jeho svěřenci pak měli jen krátké volno a v neděli 26. července už se hlásili na ledě znovu.

V době karantény hlavního kouče je má na povel asistent Vojtěch Šik. „Máme celkem široký kádr, disponujeme zhruba třiceti třemi hráči. Budeme zkoušet hráče, kteří tu jsou na try-out, nebo u kterých váháme se zařazením do základní sestavy. Chceme také vidět mladší hráče, kteří přecházejí z dorostu mezi juniory,“ ujistil.

Na soupisce karlovarských juniorů aktuálně figuruje 33 hokejistů. Dva „přespolní“ nováčci se perou o místo právě v obraně, oba s týmem absolvovali i letní přípravu. Prvním je slovenský reprezentant Filip Rajzík, jenž hrál loni za dorost brněnské Techniky a nyní může v kádru doplnit dva spoluhráče z národního výběru U18, Róberta Bača a Ľubomíra Kupča.

Druhým pak bezmála metrákový a dva metry vysoký Matěj Sviták, který strávil uplynulou sezonu v kanadské Greater Metro Hockey League a předtím brousil extraligu dorostu ve Vsetíně. Mezi skupinou vlastních mladíků, kteří toho zatím v nejvyšších soutěžích moc neodehráli, figuruje zase například syn klubové ikony Václava Skuhravého Matěj.

Foto: Daniel Kubelka, hokejkv.cz

První přátelské utkání měli Západočeši sehrát ve čtvrtek v Chomutově, nakonec k němu ale nevyjeli. Premiéru by si tak mohli odbýt v úterý, kdy mají hostit Piráty na svém ledě. Mimochodem, (nejméně) první souboj proti PZ Kladno musel zase škrtnout karlovarský dorost.

Pro juniory by největší prověrka v širším kádru měla přijít v polovině srpna, kdy budou hostit silně obsazený domácí turnaj. Tedy, pokud se do té doby nic nepřihodí. „Připadá v úvahu Pohár hejtmana Karlovarského kraje, tam by mohlo dojít k prvotnímu zúžení mužstva,“ předesílá Šik k turnaji, na který dorazí Hradec Králové, Třinec nebo Mannheim.

„Následně budeme tým ladit do sezony,“ pokračuje asistent trenéra, jenž má na své svěřence požadavky jasné. „Po hráčích budeme chtít naše principy hry – tedy rychlou a fyzickou hru se zdařilou koncovkou a s využitím našich předností,“ dodává na webu hokejkv.cz.

Soupiska juniorů Karlových Varů

Brankáři: Patrik Hamrla, Adam Horák, Matěj Kubát, Štěpán Maleček.

Obránci: Vítek Benda, Kryštof Bulka, Vojtěch Cestr, Patrik Hohl, Petr Houdek, Filip Patzelt, Vladislav Pohanka, Filip Rajzík, Václav Stejskal, Matěj Sviták, David Tureček, Jakub Vogel.

Útočníci: Lukáš Adámek, Róbert Bačo, Jan Botoš, Vít Jiskra, Marek Konášek, Jan Korčmaroš, Tomáš Křehlík, Adam Křemen, Ľubomír Kupčo, Lukáš März, David Novotný, Ondřej Príhoda, Alexandr Remeš, Petr Rozhon, Dominik Rymon, Sebastian Seidler, Matěj Skuhravý.

Foto: Daniel Kubelka, hokejkv.cz

Foto: Daniel Kubelka, hokejkv.cz

Foto: Daniel Kubelka, hokejkv.cz

Foto: Daniel Kubelka, hokejkv.cz

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz