Kdo, kdy a kam? Češi řeší letní program, vyzvou Švýcary či Slováky

Foto: Martin Voltr

19. června 2020, 14:07

Martin Voltr

Pandemie koronaviru škrtla mistrovství světa dospělých, osmnáctek i žen, mezinárodní program ale ovlivňuje také na startu nadcházejícího ročníku. Jaké akce aktuálně chystají české mládežnické a ženské výběry?

Aplikace Tipsport extraligy

Oproti předešlým letům odstartovala v červnu jen reprezentace do 20 let, která měla od neděle 14. do pátku 19. soustředění v Rokycanech. Další program vedení všech národních týmů neustále řeší a definitivně bude rozhodovat až na základě vývoje pandemie ve světě.

Právě dvacítka už s jistotou v červenci neodletí do finského Vierumäki, kde se měla dvakrát utkat s Finskem a dvakrát se Švýcarskem. Důvodem jsou aktuální restrikce z finské strany. Češi by místo toho měli absolvovat domácí akci, ve hře jsou zápasy se Slovenskem. Uvolněného programu by třeba mohli využít i Švýcaři.

Od 28. do 30. srpna pak má nejstarší mládežnický tým v plánu domácí turnaj čtyř zemí v Hodoníně, kam by měli dorazit Finové, Švédové a Rusové. Záleží ale na tom, zda budou mít umožněné cestování.

Devatenáctka pravidelně začíná jako poslední, letos měla v úvodu srpna zamířit na Summer Hockey Challenge do německého Füssenu. Ten je však zrušený a Češi případný náhradní program zatím řeší.

Osmnáctka už od konce dubna ví, že se nemusí chystat na srpnový Hlinka Gretzky Cup, jenž se letos v Kanadě neuskuteční. Další ročník by měl nicméně proběhnout podle plánu na české půdě. Nyní visela ve vzduchu varianta náhradního turnaje bez zámořských zemí, ta ovšem padla.

Češi se ovšem v podobném termínu sejdou alespoň na domácím kempu, kde budou trénovat mezi 3. a 8. srpnem. První mezinárodní utkání odehrají ve druhé polovině srpna, ale kde a proti komu, to je zatím s otazníkem.

Foto: Karel Švec, Český hokej

Příjemnou jistotu úvodní zápasové akce – tedy pokud se nezhorší mezinárodní situace a podmínky pro cestování – už mají hokejisté do 17 let. Ti se 19. července sejdou na krátkém kempu a následně zamíří do Zuchwilu, kde mezi 23. a 25. červencem absolvují tři utkání s domácími Švýcary.

Na stejném místě by se pak měl od 18. do 22. srpna konat turnaj pěti zemí, jehož se pravidelně účastní také Američané. Právě nad jejich příletem však visí největší otazník. Pokud by se akce neuskutečnila, Češi by nejspíš absolvovali domácí akci s přípravnými souboji proti Slovákům.

9. srpna se k úvodnímu soustředění sejde šestnáctka, která by měla následně zamířit do finského Vierumäki k dvojici utkání. Ovšem jen v případě, že tam nebude muset po příletu do karantény. Jinak by pouze trénovala na domácí půdě.

Také nejmladší reprezentace se nicméně dohodla s východními sousedy. Na termín 25. až 30. srpna má naplánován domácí přípravný kemp, v jehož rámci vyzve Slováky ke dvěma soubojům.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Podobně otevřené zůstávají plány ženských reprezentací. A-tým počítá s domácími kempy v termínech 27.–31. července, 3.–6. srpna, 10.–13. srpna a 19.–21. srpna, ovšem k úpravě může dojít, pokud Mezinárodní hokejová federace potvrdí změnu termínu olympijské kvalifikace.

Její finální turnaje se měly podle původních plánů konat v únoru 2021, ale kongres IIHF může během pondělního virtuálního jednání schválit odložení až na srpen. Česko by tedy kvalifikaci hostilo ve stejném termínu, jako se v Bratislavě bude hrát kvalifikační turnaj mužů.

První zápasy v přípravě by měly české hokejistky sehrát mezi 25. a 30. srpnem na turnaji série Euro Hockey Tour v Rusku, ale jeho konání je v současnosti pochopitelně stále značně nejisté.

Ženská osmnáctka odstartuje 8. a 9. srpna krátkými regionálními kempy pro hráčky ze západu a východu země. Pokud vše půjde dobře, od 26. srpna bude bojovat na turnaji EHT ve Finsku.

Nejmladší dívčí výběr do 16 let na prázdniny zápasy tradičně neplánuje. K prvnímu soustředění by měl hráčky pozvat na 20. až 23. srpna.

Foto: ČOV / Václav Pancer

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz