Kdo oslabil a kdo posílil? Představujeme soupisky týmů JLA

Marek Tecl | Foto: Karel Švec, Český hokej

Už ve čtvrtek vypukne nový ročník nejvyšší juniorské soutěže, kterou je letos DHL Juniorská liga akademií! Ve třech dílech vám postupně představíme soupisky všech devatenácti účastníků a přehled zásadních pohybů, k nimž napříč jejich kádry došlo.

partneři českého hokeje

Bílí Tygři Liberec

Sestava liberecké juniorky tradičně hodně závisí na potřebách A-týmu a Benátek nad Jizerou. Chance liga se bude stoprocentně týkat spousty hráčů z juniorské soupisky jako Davida Aubrechta, Jakuba Žůrka, Jana Šíra, Jakuba Rychlovského či Adama Najmana. Podívají se i do extraligy?

Z loňských opor odešli Tygrům gólman Lukáš Pařík (Spokane, WHL), nejproduktivnější hráč Jan Žemba (TUTO Hockey, Finsko) a talent Jan Cikhart (Tri-City, WHL). Počítat sem můžeme samozřejmě i Michala Teplého (Winnipeg Ice, WHL), ten už toho ale za mládežnický tým moc neodehrál.

Brankovistě bude stát na dvojici mladíčků, kteří však prokazují velkou kvalitu v reprezentačních výběrech – Pavlu Čajanovi a dorostenci Danielu Královi.

Brankáři: Pavel Čajan, Daniel Král.
Obránci: Miloslav Adamec, David Aubrecht, Petr Had, Jan Hampl, Adam Charvát, Daniel Ira, Filip Kovář, Jakub Žůrek.
Útočníci: Filip Jansa, Vojtěch Jiruš, Adam Klapka, Jan Křepelka, Adam Liška, Adam Najman, Lukáš Nezbeda, Jakub Rychlovský, Vojtěch Strnad, Petr Šafařovský, Dominik Šeliga, Jan Šír, Benjamin Vomáčka.

Trenéři: Milan Plodek a Jiří Vozák.

HC Litvínov

I další severočeský tým se musí obejít bez loňského krále střelců, Marek Berka zamířil do Sarnie v OHL. Ještě víc budou chybět body Přemysla Svobody, jehož víceméně zajímají už jen seniorské týmy Litvínova či Litoměřic.

Trenéři juniorky ho přesto do soupisky zahrnuli, stejně jako jasného „áčkaře“ Jana Myšáka a odcházejícího Jakuba Viedemanna. Jinak už ale Chemici pokračují s prakticky totožným kádrem.

Beze změny zůstává brankářské trio se zastoupením všech tří ročníků – Martin Pejsar, Šimon Zajíček a Ondřej Zelenka. Nejmladší, posledně jmenovaný by už měl podle trenérů dostat víc prostoru.

Brankáři: Martin Pejsar, Šimon Zajíček, Ondřej Zelenka.
Obránci: Ondřej Baláž, Robert Bártek, Jiří Háva, Vojtěch Jonák, Josef Kitzberger, Jakub Kroupa, Radovan Miškovič, Adam Šubrt, Jakub Viedemann.
Útočníci: Dan Bartoš, Marek Berka, Ondřej Dufek, Jaroslav Fišer, David Jindra, Daniel Jouza, Petr Kovačič, Kristián Kudrhalt, Vojtěch Kysela, Prokop Limanovský, Jan Myšák, Tomáš Nikl, Jakub Šarlinger, Lukáš Stehlík, Přemysl Svoboda.

Trenéři: Radek Mrázek a Petr Nekvinda.

Martin Pejsar

Martin Pejsar | Foto: Karel Švec, Český hokej

Mountfield HK

Východočechy také potkalo několik odchodů, které se ale rozhodli vyvážit novými jmény. Nejúdernější útočné trio Síla, Poppel a Tadeáš Pinkas zůstalo, nicméně Miroslav Kukla s Dominikem Sklenářem jsou usazeni v Litoměřicích, Dominik Šedivý a Jakub Kynčl zase ve druhé lize.

To bude pro tým citelná ztráta, posily ovšem vypadají dost zajímavě: Dominik Houdek už loni hrál 2. ligu za Písek, Jakub Váchal nakoukl v Chomutově i do extraligového play out. Po dvouleté finské anabázi se vrátil domů Matěj Morong, Marco Lukačka patřil mezi tahouny Vsetína a Marek Tecl zase ke stálicím Havlíčkova Brodu. Původně s ním měl přijít i Richard Cachnín, ten ale na Vysočině zůstal.

A brankoviště? Zkušený Daniel Dvořák zamířil do Prostějova, což dá mnohem víc šancí nejen Denisu Vackovi, ale zejména méně otrkaným Kryštofovi Ševců a Tomáši Sajdlovi, hrdinovi mistrů dorostu 2018.

Brankáři: Tomáš Sajdl, Kryštof Ševců, Denis Vacek.
Obránci: Martin Drbal, Dominik Houdek, Tomáš Janoušek, Jakub Naar, Martin Pěnčík, Tomáš Perička, Jakub Váchal, David Voňka.
Útočníci: Dalibor Ďuriš, Martin Janda, Jan Jušta, Jaroslav Kašpar, Kryštof Lang, Marco Lukačka, Matěj Morong, Tadeáš Pinkas, Petr Poppel, Vojtěch Síla, Daniel Šedivý, Marek Tecl.

Trenéři: David Kočí, Petr Luštinec, Miroslav Řehák, Aleš Krátoška a Petr Svoboda.

HC Energie Karlovy Vary

Energetikům odešel nejproduktivnější hráč Radek Prošek (neznámo kam), obejít se musí i bez velkých příspěvků staršího Michala Hoťka a obousměrné pomoci ofenzivních zadáků Filipa Bernátha (Sokolov) a Františka Klejny (Litoměřice).

Na západ republiky ale dovedli několik posil, a to i z velké dálky. Řeč je o slovenském reprezentantovi U18 Filipu Patzeltovi (Slovan Bratislava), jeho krajanovi Róbertu Bačovi (Žďár nad Sázavou) a Lukáši Adámkovi (Vsetín, předtím Havířov). Blíže to měli z Kadaně Marek Konášek a Vojtěch Cestr, z Chomutova Daniel Mikulec a z Třemošné Sebastian Seidler.

Velkou neznámou je před startem sezony brankářský post. Jan Bednář je napevno v áčku a Jakub Kašpar v Sokolově, takže štafetu narychlo přeberou Adam Horák s Lukášem Vítem, dalším „importem“ ze Žďáru.

Brankáři: Adam Horák, Lukáš Vít.
Obránci: Vítek Benda, Vojtěch Cestr, Petr Kořán, Daniel Mikulec, Filip Patzelt, Vladislav Pohanka, Václav Stejskal, David Tureček.
Útočníci: Lukáš Adámek, Róbert Bačo, Daniel Černý, David Holub, Vít Jiskra, Marek Konášek, Jan Korčmaroš, Tomáš Křehlík, Adam Křemen, Nikolas Mareček, David Novotný, Petr Rozhon, Sebastian Seidler, Patrik Šťastný, Richard Záruba.

Trenéři: Václav Eismann, Milan Čejka a Miroslav Táborský.

Adam Křemen

Adam Křemen | Foto: Karel Švec, Český hokej

HC Kometa Brno

Razantní oslabení se nevyhlo loni zklamaným obhájcům titulu z Brna. V útoku už nemůžou počítat s Markem Minárikem, Vojtěchem Kadlicem či Erikem Meluzínem, který už načal ostrou sezonu ve finské Raumě. Věkem tým přerostli Petr Krejčí a Marek Škvrně, Radek Kučeřík šel do Saskatoonu, Jan Mlčák je s Vojtěchem Střondalou v Litoměřicích.

Jak se tak gigantické absence povede nahradit, to je velká otázka. Do obrany se vrátil ze Žďáru Dominik Furch, ze zámořské NCDC Patrik Vašíček a z Warrioru přišel Filip Klimeš. Útok bude silnější o Karla Dufka (Havířov) a zejména Dominicka Vašíčka (Žďár), na soupisce figuruje i Matěj Svoboda, jenž by však měl hrát za Přerov. Kometa ještě dokončuje transfer dvou Slováků, Marcela Martišky (Topolčany) a produktivního Adama Stránského (Trenčín).

Týmu odešla i brankářská jednička, Marek Micka už bude nastupovat za Plzeň. K mladší dvojici Matěj RachůnekMarek Vystavěl tak přišel Jakub Kubík ze Zlína, respektive Uherského Hradiště.

Brankáři: Jakub Kubík, Matěj Rachůnek, Marek Vystavěl.
Obránci: Patrik Fajmon, Dominik Furch, Jan Holemý, Filip Klimeš, Daniel Kowalczyk, Jan Sedláček, Adam Studený, Stanislav Svozil, Patrik Vašíček.
Útočníci: Sebastian Bartes, Jakub Brabenec, Karel Dufek, Michal Kunc, Jakub Malý, Marcel Martiška, Adam Popelka, Ivo Sedláček, Martin Snášel, Adam Stránský, Matěj Svoboda, Dominick Vašíček, Petr Žák.

Trenéři: Jan Zachrla, Roman Meluzín a David Pazourek.

HC VÍTKOVICE RIDERA

Plných osmdesát bodů odešlo Vítkovicím s Petrem Fridrichem. Jasný loňský lídr zamířil do Havířova, ovšem na soupisce týmu stále figuruje, takže jeho starty nelze vyloučit. Kdo dres Ostravanů rozhodně neoblékne, to jsou Jakub Lewandowski (Sioux Falls Stampede, USHL) a Ivan Ivan (Cape Breton Eagles, QMJHL), účastník letošního Hlinka Gretzky Cupu.

Ridera by tak letos měla dávat hodně prostoru svým hráčům ročníku 2003, což se týká i příchozího Martina Ryšavého z Přerova. Ze starších borců zaplnil volné „polské“ místečko Wiktor Bochnak (Havířov) a zpátky domů se vrátil Jakub Kylnar, jenž loni vystřídal právě dva jmenované kluby.

Nic zásadního by se nemělo měnit v brankovišti. O Dominika Pitáka se mužstvo mohlo bezpečně opřít už loni, záda mu bude dál krýt Ondřej Dolíška a o šance zabojuje dorostenec Darek Bartošák.

Brankáři: Darek Bartošák, Ondřej Dolíška, Dominik Piták.
Obránci: Šimon Bílý, Michal Bystroň, Marcel Kunc, Tomáš Machů, Petr Smička, René Smolka, Dominik Věntus, Filip Zapletal.
Útočníci: Adam Beránek, Jan Bernovský, Wiktor Bochnak, Petr Fridrich, Jakub Gebauer, Alex Kotásek, Josef Krejsa, Patrik Krška, Jakub Kylnar, Vojtěch Lednický, Jakub Mrva, Matěj Potočný, Samuel Rajčan, Martin Ryšavý, Jiří Tvrdý, Jan Vojtovič.

Trenéři: Mojmír Trličík a Roman Ryšánek.

Matěj Potočný

Matěj Potočný | Foto: Karel Švec, Český hokej

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz