Konečně to vyšlo. Sedmnáctka se nevrátí bez výhry, Finy srazil Rymon

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Aspoň na závěr turnaje pěti zemí v ruské Ufě se čeští reprezentanti do 17 let radují z vítězství. I proti Finům ho málem ztratili, soupeř totiž na jejich vedení dvakrát odpověděl, naposledy v čase 59:45! Sladkou tečku však trefil v osmé sérii Dominik Rymon.

partneři českého hokeje

Češi nastoupili proti třetímu evropskému soupeři ve třech dnech, a protože předešlé dva zápasy těsně ztratili, do toho posledního šli už pořádně nabroušení. Důležitým momentem pro ně byl otevírací gól Jakuba Kose. Ten přitom dojížděl útočnou situaci až jako třetí hráč, aby dokončil práci Gabriela Szturce s Janem Půčkem.

Právě kvůli následnému obrazu hry byla první branka zásadní. Vždyť statistici napočítali českým mladíkům jak ve druhé, tak ve třetí třetině pouze po dvou přesných střelách!

Národní tým držel vynikající Patrik Hamrla (na snímku), ovšem aktivita Finů postupně sílila a ve 44. minutě vedla k vyrovnání – proti fantastické souhře do prázdné brány, kterou v přesilovce zakončil Oliver Kapanen, už neměl Hamrla nárok.

„Hráči si opravdu sáhli na dno svých sil a přes opětovný gól soupeře v závěru jsme byli odměněni vítězstvím.“

Zanedlouho však zaúřadoval další Brňan. Ivo Sedláček hodně vděčil za rozdílovou trefu Janu Kučerovi, jenž nádherně projel celé hřiště po pravé straně a pak předložil Sedláčkovi jasnou nabídku.

I přesilové hry však Seveřany vrátily do tempa a když v závěru odvolali brankáře, dočkali se vyrovnání. Českým mladíkům chybělo ke třem bodům jen patnáct sekund! V power-play soupeře nepokryli odstoupeného Valjama Sandvika, jenž z první střílel přesně.

Coby náplast na zklamání však posloužil svěřencům Václava Eismanna bonusový bod. Až v sedmé sérii nájezdů skórovali Koivunen i Ticháček a jakmile Hamrla vychytal Huuuhtanena, další bekhendový pokus šťastně proměnil Dominik Rymon.

„Závěrem turnaje jsme přijali omluvu ruského direktoriátu za pochybení v rozhodujícím momentu sobotního zápasu s domácím týmem.“

Sedmnáctka i tak už před zápasem věděla, že skončí poslední.

„Proti bruslařsky a dovednostně vyspělému finskému týmu jsme předvedli další organizovaný týmový výkon, kdy si hráči opravdu sáhli na dno svých sil a přes opětovný gól soupeře v závěru jsme byli odměněni vítězstvím,“ těší Eismanna.

„Obecně platí, že úroveň bruslení a dovedností dávají našim soupeřům silné trumfy do rukou a my musíme hledat cesty, jak deficit kompenzovat, abychom byli schopni hrát výsledkově vyrovnané zápasy. Hráči chtěli naslouchat, a proto jsme přes nevýrazný bodový zisk, zanechali solidní dojem,“ shrnuje hlavní kouč.

O trochu vyšší zisk je bohužel částečně připravili i sudí. „Závěrem turnaje jsme přijali omluvu ruského direktoriátu za pochybení v rozhodujícím momentu sobotního zápasu s domácím týmem,“ dodává Eismann. Právě sborná turnaj ovládla díky suverénnímu vítězství 4:0 nad Spojenými státy.

ČESKO – FINSKO 3:2 po nájezdech (1:0, 0:0, 1:2 – 0:0)

Branky a nahrávky: 18. Kos (Půček, Szturc), 48. Sedláček (Kučera), rozh. nájezd Rymon – 44. Kapanen (Koivunen, Marjala), 60. Sandvik (Vilén, Koivunen).
Rozhodčí: Andrejev, Kondratěv – Cybizov, Ljubomirov.
Vyloučení: 5:1.
Využití: 0:1.
Střely na branku: 16:37 (9:10, 2:13, 2:12 – 3:2).
Diváci: 500.
Česko: Hamrla – Ticháček, Šedivý, Machů, Hamara, Špaček, D. Moravec, Chvátal – Pajer, P. Moravec, Brada – Rymon, Měchura, Chmelař – Kos, Půček, Szturc – Kučera, Marcel, Sedláček. Trenéři: Eismann, Žemlička a Zachrla.
Finsko: Helomaa – Vilén, Suomi, Malinen, Lehikoinen, Kuivas, Leppanen, Ruotsalainen, Lehtonen – Korhonen, Huuhtanen, Virolainen – Ruusunen, Marjala, Sandvik – Järvelä, Kapanen, Koivunen – Mykrä, Paivarinta, Yliniemi.

Rusko – USA 4:0 (2:0, 0:0, 2:0)

 TýmZVVPPPPSkóreBody
1. Rusko 4 3 1 0 0 15:6 11
2. USA 4 2 1 0 1 15:13 8
3. Finsko 4 1 0 2 1 12:14 5
4. Švédsko 4 1 0 1 2 6:10 4
5. Česko 4 0 1 0 3 10:15 2

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz