Koronavirus i v šestnáctce. Ruší se další reprezentační akce

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

16. září 2020, 17:42

Martin Voltr

Bohužel, také na dalším reprezentačním kempu se vyskytl koronavirus. Český hokej kvůli němu pozastavuje program ve dvou kategoriích národních týmů.

Aplikace Tipsport extraligy

Po červencových akcích se onemocnění covid-19 prokázalo u většiny členů výběrů do 20 i 17 let a svaz tehdy přerušil reprezentační sezonu pro všechny kategorie. Po přestávce měl první akci výběr do 16 let trenéra Karla Berana.

Od neděle do úterka se připravoval ve Zlíně, a to za zvýšených hygienických podmínek. Hokejisté i členové realizačního týmu mohli přijet jedině s negativním testem starým maximálně tři dny. „S výjimkou hřiště a šatny se všude pohybovali v rouškách a každý den se jim měřila teplota,“ podotýká tiskový mluvčí svazu Zdeněk Zikmund.

Jenže výsledky výstupních testů z posledního dne kempu ukázaly ve středu ráno na dva pozitivní hráče.

Zbytek mužstva prozatím automaticky do karantény nemusí.

„Manažer týmu informoval všechny hráče a žádný z nich se dosud nezapojil do přípravy v klubech. Počkají, až je hygienická stanice kontaktuje ohledně dalšího postupu a sdělí jim, jestli půjdou do karantény, jestli se mají nechat znovu testovat, nebo jestli se jich žádná omezení netýkají,“ říká Zikmund.

? | Česká hokejová reprezentace U16 trénuje ve Zlíně! Kdo všechno je na ledě? Mrkněte na fotky ?

Zveřejnil(a) Mládežnický hokej dne Pondělí 14. září 2020

Český hokej se přesto rozhodl přerušit reprezentační program u kategorií U16 a U17. Nejmladší výběr měl mít od soboty druhý kemp pro dalších 22 hráčů v Chomutově, sedmnáctka zase v Karlových Varech. Oba dva jsou zrušené.

„Program je pozastavený do doby, než se snad změní náhled na karanténní opatření, zda je v případě nákazy u několika hráčů skutečně nutné, aby šli do karantény i všichni ostatní,“ vysvětluje tiskový mluvčí.

Naopak plánovaná akce týmu do 18 let se v Plzni uskuteční beze změny.

„U kategorií U18 a U20 budeme pokračovat za stávajících podmínek. To znamená povinné testování před začátkem i na konci srazu a také přísná opatření týkající se pohybu hráčů v průběhu kempu. Důvod je ten, že v obou kategoriích v současné době počítáme s tím, že se uskuteční mistrovství světa,“ dodává Zdeněk Zikmund.

Dvacítka na nejbližší týdny tak jako tak žádné soustředění nechystá, stejně jako její záložní tým U19.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz