Koronavirus řádí dál. Z repre ho přivezli hráči Plzně a Komety

Foto: Martin Voltr

Jako vlna, která nejde zastavit... Další případy výskytu onemocnění covid-19 hlásí z mládežnických týmů Komety a Plzně.

Aplikace Tipsport extraligy

Problém je totožný jako v případě juniorky Liberce. Do Brna zavlekli koronavirus oba zástupci Komety v reprezentaci do 17 let, potvrdily se tedy informace, které ve středu naznačil Libor Zábranský.

„Jeden ze Švýcarů byl na akci pozitivně testován, načež bylo doporučeno provést testy také u brněnských hráčů. V obou těchto případech se testy prokázaly jako pozitivní, proto byl celý kádr včetně realizačního týmu poslán do karantény,“ informují Brňané v tiskové zprávě.

Příprava mládeže: 7 odehraných a desítky zrušených zápasů »

Mezitím se nemoc bohužel stihla v kabině rozšířit.

„Během následujících čtyřiadvaceti hodin přibyl v dorostenecké kategorii třetí případ. Kabina, posilovna a veškeré zázemí, ve kterém se dorostenci pohybovali, prošlo ihned důkladnou dezinfekcí. Klub souběžně spolupracuje s hygienickou stanicí, která řeší situaci na přímo s rodiči hráčů,“ doplňuje Kometa na svém webu.

Ještě horší situace nastala v Plzni. Tam vyšly pozitivní testy dokonce pěti juniorům, kteří se zúčastnili jednak akce se sedmnáctkou, ale zejména s dvacítkou v Brně. To současně znamená, že počet nakažených v obou reprezentačních mužstvech dále narostl.

„Celý dorostenecký a juniorský tým tak nastoupily do preventivní dvoutýdenní karantény a hned v pátečních ranních hodinách čeká juniory povinné testování. Tréninkové prostory, které oba týmy využívají, neodkladně projdou desinfekcí,“ píše v tiskové zprávě Škodovka.

Na program mužského týmu to naštěstí vliv mít nebude. „S ohledem na plánované zápasy seniorského A týmu HC Škoda Plzeň dodává, že již s nástupem hráčů byla přijata preventivní opatření, která zamezila případnému kontaktu mezi mládežnickými týmy a seniorským A týmem. Příprava extraligového celku tak probíhá i nadále beze změn,“ doplňuje klub.

V souvislosti s trojzápasem výběrů Česka a Slovenska do dvaceti let vydal aktuální zprávu i slovenský svaz. Ten má prozatím k dispozici výsledky testů 14 ze 33 členů reprezentace, a jeden z nich byl pozitivní. Všichni rovněž zůstávají v karanténě.

Foto: Martin Voltr

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz