Koronavirus se objevil i v reprezentační sedmnáctce

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

29. července 2020, 14:52

Martin Voltr

Ani další z českých reprezentačních výběrů se nevyhnul onemocnění covid-19. Ze Švýcarska si ho přivezl jeden z hráčů národního týmu do 17 let.

Aplikace Tipsport extraligy

Sedmnáctka odehrála ve švýcarském Zuchwilu tři zápasy proti domácím vrstevníkům. Připsala si jednu porážku a dvě vítězství, úvodní nezdar 1:2 po prodloužení napravila vysokými výhrami 6:0 a 7:1. Před odjezdem měla soustředění v Plzni od neděle 19. července, domů se hráči vrátili přesně o týden později.

Testy následně u jednoho z nich odhalily nákazu koronavirem.

„V případě sedmnáctky je to podobné jako u dvacítky a zjistili jsme to po návratu. V tomto případě jsme přímo v kontaktu s místně příslušnou hygienickou stanicí, která od nás dostala seznam všech účastníků akce a provádí vyšetření případně trasování,“ uvedl svazový tiskový mluvčí Zdeněk Zikmund pro ČTK.

Jak řekl pro stránky Komety její majitel Libor Zábranský, nákaza by se mohla týkat právě některého hráče z jihomoravského klubu.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

„Nejčerstvější informací, co teď mám, je fakt, že jeden z našich hráčů, který se účastnil reprezentační akce U17, by mohl být pozitivní. Protože se zúčastnil tréninku dorostu, tak v případě potvrzení je celé družstvo dorostu včetně trenérů v karanténě,“ zmínil Zábranský další možnou kaňku na celém případu.

„Tady vyvstává otázka, jestli vůbec v této době reprezentační srazy má smysl s ohledem na zdraví a další možné karantény absolvovat,“ doplnil.

Informace se objevila den poté, co bylo onemocnění covid-19 zjištěno u tří členů týmu reprezentace do 20 let. Ta se v Brně třikrát utkala se Slovenskem. Hráči však během akce neměli žádné příznaky.

Jak dále Zikmund ČTK oznámil, Český hokej bude pokračování reprezentačního programu řešit na čtvrteční schůzce, v první řadě se na ní však plánuje zabývat soutěžemi.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz