Krutil se z farmy Chicaga vrací do Evropy, bude hrát ve Švédsku

Foto: icehogs.com

Obránce Michael Krutil mění nižší zámořskou AHL za nejvyšší švédskou soutěž, na spolupráci do konce probíhající sezony 2021/22 se dohodl ve Växjö.

Fanshop národního týmu

„Je to mladý, nadějný hokejista, který má v defenzivě své kvality. Je velký, silný a dobře bruslí. Pro soupeře je těžké mu čelit,“ říká pro web vaxjolakers.se sportovní ředitel klubu Henrik Evertsson na adresu mladého českého zadáka.

Ten se už v zámoří chystá na přesun do Švédska, kam by rád dorazil co nejdřív. „Jsem moc rád součástí tak silné organizace jako jsou Lakers. Vím, jak je švédská liga kvalitní a jak mi může pomoci se dál rozvíjet,“ pokyvuje Krutil.

19letý obránce strávil dosavadní průběh sezony v zámořské AHL. Za farmu Chicaga, které si jej vybralo na draftu v roce 2020 ve čtvrtém kole jako 110. hráče v pořadí, ale kvůli zranění v horní části těla stačil odehrát jen sedm utkání.

„Vím, jak je švédská liga kvalitní a jak mi může pomoci se dál rozvíjet.“

„Bylo to v souboji v Texasu, kdy mi hráč soupeře plnou rychlostí najel na ruku, přimáčkl mě na mantinel a poškodil mi kosti v zápětí. Teď už jsou ale naprosto v pohodě. Všechny skeny ukázaly, že je to zahojené,“ líčil před MS dvacítek.

Kouč Karel Mlejnek jej pozval podruhé za sebou, ale zápasu se nedočkal. Při porážkách s Kanadou a s Německem si odpykával dvouzápasový trest z minulého šampionátu, a když už mohl nastoupit, turnaj byl kvůli covidu zrušen.

Foto: Martin Voltr

Michael Krutil hokejově vyrůstal v Letňanech, odkud se později přesunul do Sparty, která mu dala šanci i v jednom extraligovém utkání. Dalších dvanáct startů zapsal v Chance lize, kde jedním gólem a asistencí pomohl Litoměřicím.

Během minulé sezony se odjel ukázat do zámoří a zaujal natolik, že si v Rockfordu řekl o smlouvu. Premiérový ročník tam končil s bilancí tří asistencí ve 21 zápasech a v létě se upsal na další rok. Ale nyní kývl na nabídku Växjö...

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz