Liga juniorů začíná s kontrastem: Nepadá se, zato postup chce řada týmů

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

13. září 14:40

Martin Voltr

Čtvrteční předehrávkou v Šumperku vypuknou také boje druhé nejvyšší juniorské soutěže. Zatímco loni se z ní nesestupovalo neplánovaně, teď už to bude plánovaně.

Finiš minulého ročníku Ligy juniorů nabídl rovnou dvojici překvapení. První? Přerov postoupil do extraligy, ač ve finále s Českými Budějovicemi prohrál. Druhé? Série play down mezi Pískem a Havířovem se nedohrála, protože už nebylo potřeba určit sestupujícího. Za stavu 2:0 na zápasy pro Jihočechy totiž přišla zpráva o konci Salcburku v českých juniorských soutěžích.

V nadcházející sezoně už by se žádná taková překvapení konat neměla. Jen těžko by se nejvyšší soutěž mohla rozšířit znovu (i když nic není nemožné) a žádné play down se hrát nebude.

Nikdo totiž z Ligy juniorů nesestoupí, soutěž se rozšíří o dva postupující celky z Regionální ligy juniorů.

Vítěz soutěže naopak půjde přímo do extraligy.

Kdo by jím mohl být? Rozložení sil se zatím odhaduje těžko, ale postupové ambice už odhalilo několik týmů.

Foto: Kateřina Kundertová, piratichomutov.cz

Neskrývá je Chomutov, stejné musí mít i pražská Slavia trenéra Luboše Jenáčka, která potřebuje kontinuitu na velmi kvalitní žákovské kategorie i tu dorosteneckou. Vypálil je také nový kouč Vsetína Rostislav Vlach.

O jasném cíli v podobě rychlého návratu mezi elitu mluví i nové vedení Kladna. Pokud by se to Rytířům během příštího jara nepovedlo, přišli by navíc o svazovou akademii. Vypršela by jim totiž dvouletá ochranná lhůta po sestupu.

Zamíchat kartami ale klidně může i někdo jiný. Poznali jsme to v minulé sezoně, kdy si v základní části vedla velmi dobře Technika Brno a v play off zase Vsetín nečekaně vyřadil Slavii. Důležitou roli budou hrát i hokejisté „vypůjčení“ z extraligových klubů. Havlíčkův Brod jistě vytáhne pár posil z Jihlavy, v Chrudimi uvidíme členy širšího kádru Pardubic, Třemošná může po postupu čile spolupracovat s Plzní...

Dvanáct účastnických celků je opět rozděleno do dvou skupin po šesti. Ty však mají rozpis utkání společný – všechny totiž čeká nejen šest zápasů proti soupeřům z vlastní skupiny, ale také dva zápasy proti sokům ze skupiny druhé. To znamená 42 hracích kol.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Složení základních skupin

Západ: Piráti Chomutov, HC Slavia Praha, BK Havlíčkův Brod, Rytíři Kladno, IHC Králové Písek, HC Meteor Třemošná
Východ: VHK ROBE Vsetín, Technika Hockey Brno, HC RT TORAX Poruba 2011, HK Mladí Draci Šumperk, HC Chrudim, AZ Havířov

Mezi skupinami se žádný tým nepřesunul: Třemošná na západě nahradila České Budějovice a Salcburk, na východě bez náhrady „odpadl“ Přerov. Napříč skupinami se bude poprvé hrát v pátém a šestém kole, tedy na přelomu září a října.

Do play off postoupí dvě třetiny účastníků, první čtyři z každé skupiny. Ve čtvrtfinále se týmy utkají křížem (1Z–4V apod.), semifinálové rozdělení dvojic už bude klasicky určeno bilancí ze základních skupin. Všechna tři kola vyřazovacích bojů se hrají na tři vítězné zápasy, přičemž lépe nasazený tým hostí ten první, druhý a případně pátý.

Úvodní týden Ligy juniorů

Čtvrtek 14. září:
19:00 HK Mladí Draci Šumperk – HC RT TORAX Poruba 2011

Pátek 15. září:
17:00 Piráti Chomutov – HC Meteor Třemošná
18:00 HC Slavia Praha – IHC Králové Písek
18:00 BK Havlíčkův Brod – Rytíři Kladno
18:45 Technika Hockey Brno – HC Chrudim
20:00 VHK ROBE Vsetín – AZ Havířov

Neděle 17. září:
12:00 AZ Havířov – HK Mladí Draci Šumperk
12:30 HC Meteor Třemošná – Rytíři Kladno
14:00 IHC Králové Písek – BK Havlíčkův Brod
14:00 VHK ROBE Vsetín – Technika Hockey Brno
14:45 Piráti Chomutov – HC Slavia Praha
16:00 HC Chrudim – HC RT TORAX Poruba 2011

Foto: Facebook IHC Králové Písek

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz