Makačka ve Varech. Šik jde k juniorce, dorost přebírá posila z Třemošné

Foto: Daniel Kubelka, hokejkv.cz

Hodně natěšení už byli na start letní přípravy také mladí hokejisté v Karlových Varech, byť se svými týmy ještě nemůžou trénovat všichni. Energetici současně představili změny na trenérských postech.

Generali Česká Cup

Nic se nemění na jménu kormidelníka nejstaršího mládežnického výběru. Juniory jako hlavní kouč dál povede Václav Eismann, pod jehož vedením prožil tým velmi povedenou sezonu 2019/20.

V přípravě na nový ročník má zatím k dispozici skupinu 23 hráčů. Ti strávili úvodní týden vzhledem k počasí především v útrobách KV Areny, kde potili první decilitry potu v posilovně a tělocvičně. Suchá příprava jim potrvá až do 15. července, v červnu by si ji měli zpestřit soustředěním.

„Čeká nás více než osm týdnů přípravy. Myslím, že jak my, tak hráči jsme se na to těšili. Ta pauza byla dlouhá,“ pokyvuje Eismann na klubových stránkách. V tréninku mu schází devět hráčů, kteří se chystají s A-týmem, ale vedle nich také dva slovenští útočníci – Róber Bačo a Ľubomír Kupčo.

„Nechali jsme hráče slovenské národnosti na Slovensku z důvodu té situace, která by tu pro ně byla velice komplikovaná. Nechtěli jsme je vystavovat tomu, že by při případném návratu museli do karantény. Proto jsme se s nimi domluvili na individuálním plánu, ti hráči navíc mohou ve své domovině na led, což my nemůžeme,“ vysvětluje trenér.

Eismanna a jeho asistenta Miroslava Táborského nově doplnil v realizačním týmu juniorů Vojtěch Šik. 29letý klubový odchovanec a starší bratr útočníka Otakara Šika strávil minulý ročník poprvé v pozici hlavního kouče u dorostenců, nyní se posouvá výš.

Na dorostence tak bude dohlížet nový muž v organizaci – Adam Sýkora, jenž do Karlových Varů přichází od dorostu Třemošné. Jeho asistentem zůstává Tomáš Andrys.

„Teď nás asi do půlky července čeká příprava jak v posilovně, tak na dráze. Zkrátka postupně připravit kluky na sezonu,“ zmiňuje Andrys. „Po ukončení sezony dostali kluci nějaký čas volno, které bylo plánováno, takže nás to pozdější uvolnění zbrzdilo de facto jen o týden. Hráčům jsme jinak posílali nějaké plány přes WhatsApp, takže s nimi jsme byli v kontaktu,“ popisuje uplynulé období.

Letní dřinu sice málokdo miluje, ale letos ji asi toužebně vyhlíželi úplně všichni. „Samozřejmě jsme se na to těšili, pauza byla dlouhá. Jelikož nám karanténa zrušila všechny tréninky, tak jsme museli pracovat sami na sobě a to byla trochu nuda, s týmem je to lepší,“ souhlasí útočník Robin Sapoušek.

A když je řeč o nudě, z té se poslední dva měsíce pokoušeli vytrhnout nejen hráči, ale i sami trenéři. „Pauzu jsem se snažil vyplňovat lehce aktivně sám pro sebe, když jsem si šel občas zaběhat, ale už ve velice seniorském režimu. Co se týče hokeje, díval jsem se zpětně na nějaké záznamy našich utkání,“ líčí Václav Eismann na hokejkv.cz.

Soupiska juniorů Karlových Varů v letní přípravě

Brankáři: Štěpán Maleček, Matěj Kubát.
Obránci: Václav Stejskal, Vít Benda, Vojtěch Cestr, Filip Patzelt, Matěj Sviták, Vladislav Pohanka, Kryštof Bulka, Patrik Hohl, Petr Houdek, Filip Rajzík, Jakub Vogel.
Útočníci: Marek Konášek, Jan Korčmaroš, Sebastian Seidler, Jan Botoš, Róbert Bačo, Lukáš März, Alexandr Remeš, Ondřej Príhoda, Lubomír Kupčo, Matěj Skuhravý, Dominik Rymon.

S A-týmem se připravují Adam Horák, Patrik Hamrla, David Tureček, Vít Jiskra, Tomáš Křehlík, Adam Křemen, David Novotný, Petr Rozhon a Lukáš Adámek, Róbert Bačo a Lubomír Kupčo prozatím zůstávají na Slovensku. Dorost aktuální soupisku nezveřejnil.

Foto: Daniel Kubelka, hokejkv.cz

Foto: Daniel Kubelka, hokejkv.cz

Foto: Daniel Kubelka, hokejkv.cz

Foto: Daniel Kubelka, hokejkv.cz

Foto: Daniel Kubelka, hokejkv.cz

Foto: Daniel Kubelka, hokejkv.cz

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz