Mám radost, ale mohli jsme si to vybojovat sami, hlásí rozporuplně Štipčák

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Vládcem brankářských statistik se v Extralize juniorů stal Marek Štipčák, jenž tak po skvělé sezoně došel s Havířovem i díky rozhodnutí výkonného výboru České hokeje do nejvyšší soutěže. Právě nemožnost pokračovat ve vyřazovacích bojích ho i přes šťastný konec mrzí nejvíce.

partneři českého hokeje

Marku, co na rozhodnutí říkáte?
Mám radost, že jsme postoupili, ale větší by byla, kdybychom si to sami vybojovali. Už po konci sezony nám trenér říkal, že o tom budou na svazu jednat, že by nás tam mohli vrátit. Takže jsem doufal, že se tam zase po roce vrátíme, protože jsme na tom v tabulce byli nejlépe.

Je to pro vás náplast?
Jo, jo, je to alespoň něco, taková náhrada, ale vybojovali bychom si to i sami. Teď nás tam vrátili, ale zase to odnesly Vsetín a Přerov, které tam zůstaly, protože si to nemohly vybojovat. Teď s nimi soucítím, protože všechny tři kluby od začátku bojovaly o nejvyšší soutěž.

Jak moc vás mrzí předčasný konec sezony bez možnosti dohrát další kola vyřazovacích bojů?
Mrzelo mě to hodně, protože jsme měli výborný tým a velkou šanci, abychom vyhráli. Skončit takhle v půlce play off mě mrzelo, určitě jsme to chtěli se spoluhráči dohrát a při nejlepším vyhrát a postoupit.

„Mám radost, že jsme postoupili, ale větší by byla, kdybychom si to sami vybojovali.“

V postup jste věřili?
Chtěli jsme určitě vyhrát. O to více, když ke konci sezony přišli kluci z áčka, takže jsme měli hodně silný tým. Hodně jsme si věřili a mohli jsme udělat úspěch. Kluci přinesli zkušenosti ze sezony s áčkem a byli taky v reprezentacích, hodně zvedli ostatním klukům sebevědomí. Už předtím jsme měli dobrý tým, ale oni nás ještě zvedli.

O kolik?
Zvedlo se to o dost. Všichni čtyři kluci byli velkými posilami, ale největší asi Honza Bambula, který je velký bojovník, nebojí se skočit do střely a rve se pro tým. Udělá hodně černé práce.

Jaký jste měl celkově ročník?
Myslím, že se mi celkem dařilo, protože se dařilo i celému týmu. Nebyla to vůbec špatná sezona. Chytalo se mi výborně, protože kluci byli obětaví a skákali do střel, takže na mě jich až tolik nechodilo. Bojovali jsme a hráli jsme jako tým, to nás posouvalo dál.

Bylo pro vás těžké skočit do sezony jako brankář číslo jedna?
Takhle jsem to nijak neřešil. Jenom jsem se před sezonou bavil s trenéry, kteří chtěli, abych v Havířově zůstal a zkusili jsme nejvyšší soutěž vybojovat. Soustředil jsem se co nejvíce na sebe, abych dal do sezony všechno, což se povedlo.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Cítil jste odpovědnost za výsledky?
Jo, to určitě jo, ale snažil jsem se prostě co nejvíce pracovat, aby to vyšlo. Nakonec se to naštěstí povedlo.

„Budu muset i nadále podávat výborné výkony, jestli to chci někam dotáhnout.“

Ovládl jste brankářské statistiky – úspěšnost zákroků, průměr inkasovaných gólů i počet vítězství. Co to pro vás znamená?
Určitě na to má vliv i tým. Já jsem to nijak moc nesledoval, ale radost z toho mám. Větší význam bych tomu ale nepřisuzoval. Budu muset i nadále podávat výborné výkony, jestli to chci někam dotáhnout. Když budu makat a dávat do toho všechno, mohl bych takovou bilanci potvrdit i v další sezoně.

Jak těžké to bude?
Pokud budeme mít stejně dobrý tým, jako jsme měli tuhle sezonu, myslím, že by se to mohlo povést. Nebude to lehké, ale mohli bychom i ve vyšší soutěží odehrát dobré zápasy, abychom se dostali do play off. Musíme všichni makat a dál na sobě pracovat.

„Byl jsem na slavnosti u mé babičky ve vesnici, která se obchází v krojích a večer je tam potom zábava.“

Jak teď probíhá vaše příprava?
Máme od trenérů poslané nějaké plány, co máme trénovat a co máme sami cvičit. Psal nám, že se řeší, abychom mohli co nejdříve naskočit do společné přípravy s týmem. Zatím se připravuju individuálně, máme tam nějaké běhání a posilování. Sám pak cvičím s tenisáky na postřeh.

Jak jste se ocitl v kroji?
Jsem z jižní Moravy a Kyjova a když jsem měl volno, byl jsem na slavnosti u mé babičky ve vesnici, která se obchází v krojích a večer je tam potom zábava.

Foto: Archiv Marka Štipčáka

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz