Menšík v Oulu odboural stres, teď jde do QMJHL: Mám rád nové výzvy

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Matouš Menšík strávil předchozí ročník ve Finsku, kde hájil barvy Oulu a zjistil, jak je na tom konkurence. Zanedlouho ho čeká další krok – krok za oceán. V QMJHL bude hrát za Charlottetown Islanders, kteří si ho společně s Jakubem Brabencem vybrali v CHL Import Draftu.

Chance liga na Hokejka TV

Matouši, co vám dal rok ve Finsku?
Myslím, že jsem se posunul po hokejové i osobní stránce, ve které jsem se naučil samostatnosti, takže už se o sebe umím ve všech ohledech sám postarat. Po hokejové stránce jsem se posunul hodně, otevřelo mi to oči. Zjistil jsem, jak je na tom konkurence a že na sobě musím pořád hodně pracovat. Navíc jsou Finové velice klidní, všechno řeší v pohodě a bez stresu, což jsem se, myslím, taky naučil.

Co pro vás bylo v úvodu nejtěžší?
Za začátku jsem měl trochu problém se stylem hokeje, protože tam mají zápasy mnohem větší tempo než v Čechách, více se bruslí a hráči jsou na tom lépe v dovednostech. Asi po měsíci se to zlepšilo.

Pochytil jste finštinu?
Je to hrozný jazyk. (směje se) Pár věcí jsem se naučil od spoluhráčů, ale jinak jsem mluvil anglicky. Velkým plusem pro mě bylo, že jsem byl v týmu ještě s Alešem Čechem, takže jsme si mohli popovídat i česky.

„Finové jsou velice klidní, všechno řeší v pohodě a bez stresu, což jsem se, myslím, taky naučil.“

Jak na vás zapůsobila organizace Oulu?
Kärpät patří mezi nejlepší organizace v Evropě a možná je i nejlepší. Já nemůžu nic jiného než jen souhlasit. Všechno fungovalo parádně. Zázemí bylo super. Při příjezdu jsme měli všechno zařízené. Měl jsem vlastní byt, který byl asi sedm minut na kole od zimáku. Součástí stadionu je i restaurace, kde jsme obědvali a odkud jsme si brali večeři s sebou do krabičky.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Matouš Menšík (@matmen_19),Bře 19, 2020 v 2:33 PDT

Jak se vám dařilo po týmové i osobní stránce?
Z týmového pohledu se nám dařilo skvěle. Vedli jsme tabulku asi o pětadvacet bodů a měli jsme ambice vyhrát titul, ale bohužel dva zápasy před koncem základní části soutěž ukončili kvůli covidu. Osobně to byla těžká sezona a úplně spokojený jsem nebyl. Hrál jsem třetí lajnu a nedostával jsem tolik prostoru, na který jsem byl zvyklý. Hodně mě to ale posunulo. Jako každý si kladu před sebe nejvyšší cíle, ale bodově to nebyla dobrá sezona.

Co říkáte na úspěch v CHL Import Draftu?
Je to další krůček a posun v kariéře, za který jsem moc rád. Mám rád nové výzvy a těším se.

„Je to další krůček a posun v kariéře, za který jsem moc rád. Mám rád nové výzvy a těším se.“

Tušil jste, že by si vás mohl někdo vybrat?
Před draftem jsem s pár týmy mluvil, takže jsem věřil, že si mě některý vybere. Draft jsem potom sledoval na mobilu, takže jsem hned vědět, že jsem byl draftovaný. Byl jsem moc rád, že si mě vybrali.

Jak jste se připravoval na nadcházející ročník?
Vzhledem k situaci bylo na přípravu dost času. Začal jsem v dubnu sám doma, pak jsem dělal letní přípravu v Jihlavě s juniorkou a každé úterý jezdím do Telče na ledy, kde trénuju s Mírou Pytlíkem a předtím i s Martinem Nečasem a dalšími. Je to výborná příprava a myslím, že mi hodně pomohlo, když jsem mohl být na ledě pořád.

„Letět bych měl v půlce srpna, protože musím být ve čtrnáctidenní karanténě. Sezona by měla začít normálně, maximálně s měsíčním odstupem.“

Budete hrát někde doma, než se rozjedou soutěže za mořem?
Teď trénuju pořád v Jihlavě s juniorkou. Jsem každý den na ledě, což je super. Jsem rád, že mi to trenéři umožnili. Letět bych měl v půlce srpna, protože musím být ve čtrnáctidenní karanténě. Sezona by měla začít normálně, maximálně s měsíčním odstupem.

Na čem jste před odchodem nejvíce pracoval?
Nejvíc jsem se snažil pracovat na dovednostech. Chodili jsme s Tomášem Chlubnou hodně střílet, pracoval jsem na bruslení a stickhandlingu. Vzhledem k menšímu kluzišti za mořem tam bude hokej ještě rychlejší. Co jsme se bavili s klukama, taky se to tam i mnohem více řeže.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Charlottetown Islanders (@islandershky),Čec 28, 2020 v 10:42 PDT

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz