Mládežnické reprezentace se vrací, povinné testy zaplatí svaz

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Kromě domácích soutěží by se měly brzy vrátit na scénu rovněž akce reprezentačních výběrů. Hráče národních týmů do 16, 17 a 18 let čekají už od září.

Hokejista sezony

Český hokej pozastavil veškerý reprezentační chod v návaznosti na hromadnou nákazu koronavirem při červencových akcích výběrů U20 v Brně a U17 ve Švýcarsku. Zásadním problémem přitom byla skutečnost, že někteří hráči přenesli nákazu do svých klubů, které musely v mnoha případech přerušit přípravu.

O tom, které z původně plánovaných akcí se na podzim uskuteční, prozatím svaz neinformoval. Mezinárodních zápasů ale v programu mládežníků citelně ubyde. Proto se hráči výběrů U16, U17 a U18 budou od září scházet na třídenních kempech i mimo oficiální reprezentační přestávky.

„V situaci, kdy řada akcí byla nebo ještě bude zrušena, musíme pro členy mládežnických reprezentací připravit náhradní program,“ uvedl v tiskové zprávě Českého hokeje jeho šéftrenér Filip Pešán.

„Srazy nebudou sloužit pouze k tréninkům, ale hráče na nich chceme na ledě, u videa a při pohovorech připravovat na styl hry, kterým se potom budeme v mezinárodní konkurenci prezentovat,“ doplnil.

Aby už se neopakovaly potíže z července, při srazech budou dodržována nadstandardní hygienická opatření a hráče i členy realizačních týmů čeká povinné testování na náklady svazu.

Před začátkem srazu se všichni budou muset prokázat maximálně tři dny starým potvrzením o negativním výsledku testu. Další test je následně čeká na konci kempu. Do aktivit ve svém klubu se budou moci znovu zapojit až poté, co obdrží vyrozumění o negativním výsledku. K tomu by mělo většinou dojít den po konci reprezentační akce.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz