Mladý Pirát Gut vyrazí za Atlantik, opustí Raška s Peterkem kádr Ocelářů?

Michal Gut | Foto: Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz

Letošní draft do CHL se týkal 17 českých hokejistů, zámořské kluby si zamluvily i juniory se zkušenostmi z extraligy dospělých. Samotný výběr ještě automaticky neznamená, že mladíci zvednou kotvy a odejdou za Atlantik. U mnohých to je ovšem pravděpodobné.

Nový fanshop

Zmíněnou cestu volí kupříkladu Michal Gut. Útočník Chomutova se v minulé sezoně prosadil do prvního týmu Pirátů, za které sehrál deset utkání v Tipsport extralize. Další dva zápasy pak přidal v baráži. Nyní je jasné, že v příštím ročníku mezi tuzemskými mantinely nezůstane.

„Michala draftoval tým Everett Silvertips, což je špičková organizace Western Hockey League. Gut dal už dřív najevo, že by velmi rád odešel do Kanady. Je to jeho přání, touží si vyzkoušet tamní hokej," konstatuje Michal Sivek ze společnosti Eurohockey Services, která hráče zastupuje.

Gut se v Chomutově rozloučí, během srpna vyrazí na svoji první zahraniční štaci v kariéře. „Michal patří do kádru nové osmnáctky, pro niž bude jeho odchod určitou komplikací. Ale touží si zahrát v Kanadě, a my věříme, že mu působení v Everetu hokejově pomůže," dodává Sivek.

Do nejvyšší Tipsport extraligy nakoukli také dva třinečtí útočníci. Jonáš Peterek si za Oceláře zatím zahrál jeden zápas domácí nejvyšší soutěže, Adam Raška prožil velkou premiéru už v šestnácti letech – během ročníku 2017-18. Obě opory jarních vítězů juniorské extraligy se objevily v draftu CHL: Peterka si zamluvilo Calgary, Rašku zase Rimouski.

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

Odejdou do Kanady, nebo zůstanou? „S vedením třineckého klubu budeme jednat. Oba hráči se dostali do výborných klubů, které vychovaly řadu pozdějších osobností NHL. Pro Adama a Jonáše by to byla zkušenost, ovšem klíčové bude, jak se rozhodnou Oceláři," informuje Michal Sivek.

CHL Import Draft se týká zahraničních hokejistů, které si kluby pečlivě mapují. Některé organizace jednají o příchodu talentů dopředu s agenty, jiné volí bez předběžných dohod a doufají, že k nim poté konkrétní junior zamíří. V letošním výběru se objevilo 17 Čechů – trojice z nich Teplý, Haš a Pařík už má za sebou úspěšný draft do NHL.

Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz