bahis siteleri

MMČR, den první: 4 kraje beze ztráty. Benák se rozjel, daří se i Pražanům

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

První hrací den má za sebou mládežnické mistrovství krajských výběrů U15. V Litoměřicích a Děčíně se rozjely boje o pouhá čtyři místa v medailových zápasech, kdo předvedl největší sílu?

Každý rok si na mládežnickém mistrovství či olympiádě můžete téměř vsadit, že mezi nejlepšími budou zástupci Prahy, Vysočiny a Moravskoslezkého kraje. Je to zkrátka dané tím, že v regionech operuje větší počet kvalitních mládežnických klubů.

Start letošního turnaje zastihl v dobré formě dva z těchto celků. Pražané ukázali největší ofenzivní kvality v litoměřické skupině A, kde dvěma sokům nastříleli dohromady třináct gólů; o čtyři z nich se postaral Tomáš Poletín.

Stejnou bodovou bilancí kontroval Liberecký kraj s autorem prvního hattricku Imrichem Maxinem či jedinou dívkou na účastnických soupiskách Terezou Plosovou. Brankář Štěpán Bogač navíc vychytal čisté konto, stejně jako Jan Šimon z Královéhradeckého kraje, jemuž stačil v nejdefenzivnější bitvě proti Vysočině jediný gól.

Skupina B přinesla mimo jiné i dosud jedinou remízu, ale také velkou útočnou chuť od mladíků z Plzeňského kraje. Ve svém druhém utkání atakovali desítku, a to proto, že se jim rozjela mašina jménem Adam Benák! Velký talent zazářil v zápase bilancí 1+6 a se ziskem osmi bodů vévodí po prvním dni produktivitě turnaje.

Hattrick a dvě asistence zaznamenal jeho parťák Antonín Klatovský, což se v předešlém utkání povedlo i Oliveru Volfovi z Jihomoravského kraje. Důležitější jsou ale týmové výsledky a druhým stoprocentním výběrem je v Děčíně zatím Moravskoslezský kraj.

Výsledky 1. dne MMČR krajů 2022

Skupina A – Litoměřice

Ústecký kraj – Hlavní město Praha 1:5 (0:1, 1:1, 0:3)
Branky a nahrávky: 18. Hendrych (Bednařík, Dostál) – 10. Matějovský (Pšenička), 24. Poletín, 32. Krčál (Pšenička, Matějovský), 36. Poletín (Krčál), 38. Hrubý (Kucharčík).

Liberecký kraj – Pardubický kraj 6:2 (1:1, 2:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 6. Rozsíval (Seidl, Maxin), 20. Maxin (Stromský), 30. Maxin (Bajer), 32. Maxin, 38. Hrouda (Plosová), 40. Bělohorský (Šťástka, Krajdl) – 8. Drahoš (Křečan, Vítek), 19. Lempach (Vítek).

Královéhradecký kraj – Kraj Vysočina 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 15. Vítek (Pavlík, Forejtek).

Olomoucký kraj – Hlavní město Praha 3:8 (3:2, 0:4, 0:2)
Branky a nahrávky: 4. Věchet (Dobřecký), 10. Navrátil (Věchet, Dobřecký), 13. Hejcman (Hebar, Fehér) – 2. Štefík, 14. Krčál (Pšenička), 16. Poletín (Krčál), 18. Novotný (Houdek), 26. Hlinka (Novotný), 28. Poletín (Matějovský), 40. Tichý (Halfar), 43. Labuzík (Kucharčík).

Ústecký kraj – Liberecký kraj 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 1. Hrouda (Ehrenberger), 43. Bartovič (Rozsíval).

Pardubický kraj – Královéhradecký kraj 5:3 (2:1, 1:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 11. Vítek (Jansa), 12. Úlehla (Rolinek), 27. Vítek (Kopecký), 31. Kopecký (Korec), 35. Řehořek (Lempach) – 12. Forejtek (Černý, Vítek), 20. Pavlík (Novotný), 26. Pavlík (Černý).

Kraj Vysočina – Olomoucký kraj 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 30. Macek (Chvátal), 38. Chvátal (Macek) – 11. Fehér (Hejcman, Koudela), 21. Věchet (Zimovčák), 45. Koudela (Věchet).

 TýmZVRPSkóreBody
1. Hlavní město Praha 2 2 0 0 13:4 4
2. Liberecký kraj 2 2 0 0 8:2 4
3. Královéhradecký kraj 2 1 0 1 4:5 2
4. Pardubický kraj 2 1 0 1 7:9 2
5. Olomoucký kraj 2 1 0 1 6:10 2
6. Kraj Vysočina 2 0 0 2 2:4 0
7. Ústecký kraj 2 0 0 2 1:7 0

Skupina B – Děčín

Středočeský kraj – Karlovarský kraj 4:3 (1:0, 0:1, 3:2)
Branky a nahrávky: 4. Kurka (Lev, Macháček), 31. Pelikán (Holoubek), 39. Dvořák (Přibyl, Burger), 45. Kristek (Lev) – 27. Bálek (Mikeš, Kříž), 32. Šilhan (Bednář), 37. Zahejský (Jílek, Postl).

Jihočeský kraj – Plzeňský kraj 4:7 (2:1, 0:3, 2:3)
Branky a nahrávky: 1. Beran (Hlavín), 10. Bačo (Hlavín, Blažek), 37. Blažek (Hlavín, Beran), 41. Kinter (Beran, Blažek) – 8. Jonák (Slačík), 17. Klatovský (Dyk), 18. Dyk (Slačík), 19. Fousek (Hanzák), 33. Hodaň (Černý), 36. Dyk (Slačík), 45. Slačík (Dyk, Benák).

Zlínský kraj – Jihomoravský kraj 2:7 (2:0, 0:4, 0:3)
Branky a nahrávky: 2. Majíček (Valášek), 10. Mikel (Nesrsta) – 25. Šichtař (Ruml, Štulo), 25. Šebela (Volf, M. Mátl), 27. L. Mátl (Hubáček), 30. Wolf (L. Mátl, Hubáček), 32. Volf (Hubáček, Šebela), 37. Volf (Brabenec), 41. Hamák (Volf, Rous).

Moravskoslezský kraj – Karlovarský kraj 7:3 (2:1, 3:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 5. Weiss (Kisza), 8. Zvejška (M. Vítek, Weiss), 25. Daněk (Fasner, Ostřížek), 29. Wardas (Weiss), 29. Daněk (Fasner, Ostřížek), 33. M. Vítek (Fasner, Drábek), 33. Fasner (M. Vítek) – 10. Zahejský (Peksa), 21. Bálek (Mikeš, Bednář), 27. Zahejský.

Středočeský kraj – Jihočeský kraj 3:3 (1:1, 2:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 4. Kurka (Šilhavý), 25. Kristek (Lev), 26. Tetiva (Kurka, Kristek) – 13. V. Blažek (Kinter, F. Blažek), 32. Beran (F. Blažek, Klimeš), 32. Beran (V. Blažek).

Plzeňský kraj – Zlínský kraj 9:1 (5:0, 3:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 5. Klatovský (Benák, Kamas), 7. Trachta (Benák), 8. Klatovský (Benák), 10. Benák (Klatovský), 13. Úbl (Benák), 23. Kocek (Benák), 28. Klatovský (Černý, Úbl), 30. Jonák, 36. Úbl (Benák, Klatovský) – 39. Kos.

Jihomoravský kraj – Moravskoslezský kraj 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 31. Volf (Šebela) – 7. Drábek (A. Vítek), 23. Weiss (Glos), 31. Weiss (Ostřížek, Daněk).

 TýmZVRPSkóreBody
1. Plzeňský kraj 2 2 0 0 16:5 4
2. Moravskoslezský kraj 2 2 0 0 10:4 4
3. Středočeský kraj 2 1 1 0 7:6 3
4. Jihomoravský kraj 2 1 0 1 8:5 2
5. Jihočeský kraj 2 0 1 1 7:10 1
6. Karlovarský kraj 2 0 0 2 6:11 0
7. Zlínský kraj 2 0 0 2 3:16 0

Další program MMČR

Skupina A – Litoměřice

Pátek 21. ledna:
09:00 Liberecký kraj – Hlavní město Praha
10:45 Královéhradecký kraj – Ústecký kraj
12:30 Olomoucký kraj – Pardubický kraj
14:15 Hlavní město Praha – Kraj Vysočina
16:00 Liberecký kraj – Královéhradecký kraj
17:45 Ústecký kraj – Olomoucký kraj
19:30 Pardubický kraj – Kraj Vysočina

Sobota 22. ledna:
09:00 Pardubický kraj – Ústecký kraj
10:45 Královéhradecký kraj – Hlavní město Praha
12:30 Olomoucký kraj – Liberecký kraj
14:15 Ústecký kraj – Kraj Vysočina
16:00 Hlavní město Praha – Pardubický kraj
17:45 Královéhradecký kraj – Olomoucký kraj
19:30 Kraj Vysočina – Liberecký kraj

Skupina B – Děčín

Pátek 21. ledna:
09:00 Jihočeský kraj – Karlovarský kraj
10:45 Zlínský kraj – Středočeský kraj
12:30 Moravskoslezský kraj – Plzeňský kraj
14:15 Karlovarský kraj – Jihomoravský kraj
16:00 Jihočeský kraj – Zlínský kraj
17:45 Středočeský kraj – Moravskoslezký kraj
19:30 Plzeňský kraj – Jihomoravský kraj

Sobota 22. ledna:
09:00 Plzeňský kraj – Středočeský kraj
10:45 Zlínský kraj – Karlovarský kraj
12:30 Moravskoslezký kraj – Jihočeský kraj
14:15 Středočeský kraj – Jihomoravský kraj
16:00 Karlovarský kraj – Plzeňský kraj
17:45 Zlínský kraj – Moravskoslezský kraj
19:30 Jihomoravský kraj – Jihočeský kraj

Závěrečný den – Litoměřice

09:00 zápas o 3. místo
11:30 finále
13:30 ceremoniál

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz