Mužík o ruské ostudě: Můžeme se jim akorát smát!

Foto: Karel Švec, Český hokej

14. října 2018, 8:55

Martin Voltr

Běž domů, Ivane! Takové a další vzkazy se sypaly z příbramských tribun na hokejisty ruské osmnáctky, kteří neunesli závěrečnou porážku s českým týmem. „Sami jste viděli, jak oni se tady představili, co oni jsou,“ kroutí hlavou Radek Mužík.

Chance liga na Hokejka TV

Jaké emoce ve vás převládají?
Je to bomba! Vyhráli jsme nad těma Rusákama, kteří se nám tady celé dva zápasy smáli. První dva zápasy jsme nehráli moc dobře, ale do třetího jsme si něco řekli, fungovalo to a konečně jsme je porazili.

Co jste dělali jinak?
Zlepšili jsme defenzivní hru, dostávali jsme předtím hodně gólů. A přestali jsme zbytečně ztrácet puky ve středním pásmu, dávali jsme je dopředu. A hlavně jsme stříleli ze všeho a dali pět gólů, což je krásný.

První třetina byla hodně nervózní kvůli ruskému faulu, pak se hra zase uklidnila...
My jsme na to byli celou dobu připravení, že oni takoví jsou. Byli jsme na tom psychicky dobře, že jsme se nenechali ani moc vyprovokovat. I když tam byl v první třetině likvidační zákrok, tak nás to ani moc nerozhodilo, hráli jsme pořád svoji hru. A pak nám z toho přišly koláče.

A v útoku vám najednou šlo to, co předtím dva zápasy nešlo. Jakoby zmizel ten „blok“. Čím to?
To já sám nevím, ale máte pravdu. Fakt tam spadlo úplně všecko, co jsme chtěli.

Foto: Karel Švec, Český hokej

Co se dá vůbec říct k tomu závěru?
Sami jste viděli, jak oni se tady představili, co oni jsou. Jak jejich hráči, kteří nehráli, tam napadali fanoušky, tak oni že do toho šli s cílem nás všechny zranit. Sami jste to viděli. My se jim můžeme akorát smát, my jsme vyhráli, a to je pro nás nejdůležitější.

Zvládali jste se aspoň trochu držet?
Samozřejmě je těžký se držet. Ale myslím, že všichni jsme to zvládli úplně na sto procent. Byl to asi zlomový moment, že jsme se nenechali vyprovokovat. Jak v první třetině, ve druhé tam byly sekery... Nenechali jsme se vyprovokovat, dali jsme góly, a to je položilo.

Přenáší se tyhle konflikty v zápasech vašeho ročníku?
S Rusákama je to takové každý rok, každý zápas. Nebyl by zápas, kdy by to nebylo proti nim vyhecované. Je to proti nim takové malé derby, dá se říct.

Co vám řekl trenér Hadamczik po zápase?
Pochválil nás, řekl nám: Kluci, aspoň jste viděli, že z každé střely na bránu může padnout gól.

A co si z celé akce odnesete? Pořád tam jsou samozřejmě dvě porážky.
Já si myslím, že důležité bude, když si budeme hrát tu svoji hru, co jsme hráli celý poslední zápas. Šedesát minut jsme ji hráli. A to když budeme hrát každý zápas, tak si myslím, že můžeme konkurovat komukoliv.

Foto: Karel Švec, Český hokej

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz