Myšák, Teplý, Svozil a spol. Dvacítka vyrukuje na Slováky nabitá

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Čeští reprezentanti do dvaceti let před sebou mají první zápasy v nové sezoně, v Brně třikrát vyzvou Slovensko. Hlavní kouč Karel Mlejnek v nominaci ukázal na 28 hráčů.

President Cup 2020

Úvodní kemp v širším složení absolvovali junioři v polovině června v Rokycanech, trenéři pak defakto jen zeštíhlili sestavu po první zápasovou akci. Na ni vybrali tři gólmany, 10 obránců a 15 útočníků, protočí tedy kompletních pět formací. Pouze zadák Ondřej Baláž se nezúčastnil zmiňovaného soustředění.

Soupiska dvacítky je pořádně nabitá. Mezi nominovanými neschází ani jeden z deseti hráčů, kteří se jako mladší představili na posledním mistrovství světa v Česku. Včetně Michala Teplého, jenž mezitím podepsal smlouvu s Chicagem, nebo Jana Myšáka, největšího želízka v ohni pro letošní draft NHL.

Benjamínkem soupisky je podle očekávání zadák Komety Stanislav Svozil, jenž jako jediný může hrát ještě za osmnáctku, ale výraznou roli by už měl mít mezi staršími. V nominaci převažují hokejisté z kanadských juniorských soutěží – těch je plných patnáct, ale vzhledem ke koronakrizi můžou mnozí zahájit nový ročník v Evropě.

Foto: Martin Voltr

Čeští junioři se těší na trojutkání se soupeřem, jehož v prázdninovém termínu nikdy v posledních letech nepotkali, nepočítáme-li záložní tým pod hlavičkou U19. Letos je k vzájemným soubojům nasměrovaly zrušené akce. Hrát se bude v brněnském Sportcentru Lužánky.

Svěřenci trenérů Karla Mlejnka, Davida Bruka a Pavla Trnky se na jihu Moravy sejdou v neděli 19. července odpoledne. Samotné zápasy je čekají v pátek 24., neděli 26. a pondělí 27. července – první dva od 17 hodin, třetí pak od 16 hodin.

Nominace českého týmu

Brankáři (3):
Lukáš Pařík (Spokane, WHL), Jan Bednář (Karlovy Vary), Nick Malík (Sault Ste. Marie, OHL).

Obránci (10):
Ondřej Baláž, Daniel Poizl (oba Litoměřice), Stanislav Svozil (Kometa Brno), Karel Klikorka (Mladá Boleslav), Radek Kučeřík (Saskatoon, WHL), Martin Hugo Haš (Guelph, OHL), Šimon Kubíček (Seattle, WHL), Jiří Suhrada (Zlín), Michael Krutil (Sparta Praha), Vladimír Kremláček (Plzeň).

Útočíci (15):
David Jindra (Litoměřice), David Vitouch (Sparta Praha), Adam Najman (Liberec), Adam Raška (Rimouski, QMJHL), Pavel Novák, Jonáš Peterek (oba Kelowna, WHL), Radek Mužík (Lulea, Švédsko), Jaromír Pytlík (Sault Ste. Marie, OHL), Martin Lang (Moose Jaw, WHL), Filip Koffer (Prince George, WHL), Matěj Toman (Swift Current, WHL), Marcel Barinka (Halifax, QMJHL), Ondřej Pšenička (Waterloo, USHL), Michal Teplý (Winnipeg, WHL), Jan Myšák (Hamilton, OHL).

Náhradníci:

Brankáři: Oldřich Cichoň, Jan Škorpík (oba Litoměřice), Šimon Zajíček (Litvínov). Obránci: Adam Rutar (Olomouc), Ondřej Volráb (Rytíři Kladno), David Tureček (Karlovy Vary), Marek Bláha (Sparta Praha), Jan Hampl, Jakub Žůrek (oba Benátky nad Jizerou), Jakub Černohorský (Jihlava), David Jiříček (Plzeň), Jan Mlčák (Kometa Brno). Útočníci: Tobiáš Handl (Olomouc), Tomáš Bernat (Rytíři Kladno), Adam Křemen, Tomáš Křehlík (oba Karlovy Vary), Matěj Morong, Petr Poppel (oba Hradec Králové), Marek Berka, Petr Hašek (oba Litoměřice), Vojtěch Jiruš (Benátky nad Jizerou), Tomáš Chlubna (Jihlava), Stanislav Vrhel (Lahti, Finsko), Ivan Ivan (Cape Breton, QMJHL), Martin Beránek (České Budějovice), Sebastián Malát, Filip Přikryl (oba Plzeň), Jakub Rychlovský (Liberec), Michal Gut (Everett, WHL), Theodor Pištěk (Örebro, Švédsko).

Realizační tým:

Manažer: Otakar Černý
Hlavní trenér: Karel Mlejnek
Asistenti trenéra: David Bruk a Pavel Trnka
Trenér brankářů: Martin Láska
Videotrenér: Denis Havel
Lékař: MUDr. Dušan Singer
Kustod: Jan Vejvoda
Kustod/masér: Václav Vejvoda
Fyzioterapeut: Lukáš Helm
Kondiční trenér: Martin Iterský

Program zápasů (Sportcentrum Lužánky, Brno)

Pátek 24. července:
17:00 Česko – Slovensko

Neděle 26. července:
17:00 Česko – Slovensko

Pondělí 27. července:
16:00 Česko – Slovensko

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz