Myšák už za Litvínov hrát nebude. Po MS juniorů zamířil do Hamiltonu

Foto: Andrea Cardin / HHOF-IIHF Images

Před mistrovstvím světa dvacetiletých nastupoval za mateřský Litvínov, po skončení turnaje je jasné, že se Jan Myšák do týmu Vervy nevrátí. Kapitán juniorské reprezentace se z Edmontonu přesunul do Hamiltonu, kde působil už v minulé sezoně.

Aplikace Tipsport extraligy

Myšák opakuje loňský scénář. Po turnaji v Ostravě a Třinci odletěl do Kanady a v Hamiltonu prožil skvělý závěr ročníku – stihl sehrát 22 utkání OHL s bilancí 15 branek a 10 asistencí, což mu později hodně pomohlo k úspěchu v draftu. Loni na podzim si konstruktivního útočníka zamluvil ze 48. pozice Montreal.

Tahle skutečnost nyní ovlivnila jeho další budoucnost. „Zástupci Canadiens si přáli, aby Honza zůstal v Kanadě a připravoval se tam na novou sezonu. Z Edmontonu proto odletěl do Hamiltonu, kde bude trénovat a čekat, až zahájí nový ročník Ontario Hockey League," informuje hokej.cz zástupce hráče Michal Sivek ze společnosti Eurohockey Services.

Foto: Andrea Cardin / HHOF-IIHF Images

Myšákův návrat do Litvínova se tudíž nekoná, zástupci Vervy s touto variantou museli počítat. „Celý realizační tým mu přejeme ať si jde za svým snem. S Honzou se pracovalo výborně, je to mladý kluk, který ví, co chce. Dával do zápasů i tréninků vše. Má obrovskou výhodu, že byl vysoko draftovaný, že do něj bude organizace vkládat naděje a bude s ním pracovat. Budeme Honzu nadále sledovat a držet palce," cituje web Vervy hlavní kouč Vladimír Országh. 

V Litvínově drží Myšákovi palce, aby v boji o NHL uspěl. „Honzovi děkujeme za jeho odvedené služby v našem dresu. Přejeme mu hodně štěstí v další kariéře, kterou má před sebou. V Litvínově má vždy dveře otevřené. Věříme, že se Honzovi podaří splnit svůj sen, dostane se do NHL a naváže na litvínovské legendy klubu," zmiňuje generální ředitel litvínovského klubu Pavel Hynek.

Myšák se chystá na zápasy OHL, soutěž prozatím stojí. „Uvidíme, jaká bude situace. Vzhledem ke koronaviru se může stát cokoli, nicméně možnost přesunu Honzy do Litvínova momentálně není pravděpodobná," doplňuje Michal Sivek. Za Atlantikem všichni věří, že situace umožní start programu juniorských lig. „Čeká se na vyjádření příslušných úřadů, snad všechno brzy klapne. Majitelé klubů chtějí hrát, byť bez přítomnosti fanoušků," dodává Myšákův agent.

Foto: Martin Voltr

Kapitán české dvacítky si na MS juniorů v Edmontonu připsal tři body v pěti zápasech. V tomto ročníku nastoupil Myšák také k jedenácti extraligovým duelům za Vervu a zaznamenal jednu nahrávku, na listopadovém turnaji Karjala si poprvé zahrál za národní tým dospělých.

Kromě Myšáka se s výpravou dvacítky v pondělí večer nevrátili domů další čtyři junioři. Michael Krutil a Michal Teplý se z Edmontonu vydali na kemp Chicaga, Jan Bednář a Adam Raška odletěli do kanadských juniorských klubů, kde by měli strávit zbytek sezony.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz