Na správném místě. Junior Hrubec dal první gól Motoru po postupu

Po sedmileté pauze jsou České Budějovice zpátky v nejvyšší soutěži. A jejich první navštívenku mezi elitou, byť ještě ne v pravém slova smyslu extraligovou, zařídil junior Matouš Hrubec.

Chance liga na Hokejka TV

Motor musel kvůli koronaviru svůj start v Generali Česká Cupu odložit, na ledě Sparty vyjel k zápasu až v pondělí 10. srpna. Trenér Václav Prospal složil čtvrtý útok z mladíků, vedle Chance ligou otřískaného Martina Beránka postavil méně zkušené Matouše Hrubce a Jakuba Čížka. V obraně si zahrál ještě další junior Václav Svach.

Právě čtvrtá formace zařídila ve 24. minutě první branku utkání. Beránek využil špatného střídání sparťanů, v přečíslení sice neprostřelil Matěje Machovského, ale ten odrazil puk právě na Hrubcovu hokejku. Devatenáctiletý forvard se z bekhendové dorážky nemýlil.

Bratr gólmana Šimona Hrubce není v A-týmu Motoru nováčkem. Už v sezoně 2018/19 za něj odehrál pět prvoligových utkání. Loni přidal dalších šest startů v Sokolově, jinak působil v budějovické juniorce, kde za 31 zápasů nasbíral 19 bodů (9+10).

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz