Na vyvrcholení projektu VTM dorazí do Edenu 68 hráčů

Foto: Jan Beneš, Český hokej

Hokejisté žákovských kategorií právě teď bojují na klubovém mistrovství republiky v ostravské Porubě, to se však týká jen šesti týmů. Příští sobota 23. dubna už bude patřit nejlepším individualitám z celé země. V pražském Edenu totiž vyvrcholí sezona projektu Výchova talentované mládeže!

Fanshop národního týmu

Projekt VTM přinesl na podzim čtyři tréninkové i zápasové dny pro všechny krajské výběry, po Novém roce se v Litoměřicích a Děčíně konalo mistrovství republiky krajů a v únoru a březnu zase následovaly turnaje výběrů Západ – Střed – Východ.

Aby se pomyslná pyramida zužovala dál, celý ročník vyvrcholí souboji Západ – Východ. Svazoví trenéři v čele s manažerem projektu Milanem Razýmem vybrali v kategoriích U15 a U14 vždy 34 hráčů, kteří je na dosavadních akcích zaujali nejvíc.

Mladíci byli podle klubové příslušnosti rozděleni do dvou týmů a sehrají proti sobě tentokrát už jen jeden duel. Všichni dorazí v sobotu 23. dubna do pražského Edenu.

Úvodní zápas čeká od 12:30 hokejisty kategorie U14, tedy ročníku 2008; od 16 hodin pak bude následovat duel hráčů U15, alias ročníku 2007. Právě oni mají poslední možnost zabojovat o pozornost směrem k úvodním letním kempům reprezentace do 16 let v příští sezoně.

Nominace výběru Západ U15

Brankáři:
Štěpán Bogač (Liberec), Matěj Tuláček (Rytíři Kladno).

Obránci:
Teodor Vápeník (Liberec), Jakub Winkelhöfer (Litvínov), Petr Kocek (Škoda Plzeň), Petr Labuzík, Max Pšenička (oba Slavia Praha), Filip Blažek (Střelci Jindřichův Hradec).

Útočníci:
Adrien Bartovič, David Rozsíval (oba Liberec), Vít Zahejský (Karlovy Vary), Adam Benák (Škoda Plzeň), David Krčál, Matouš Kucharčík, Tomáš Poletín (všichni Slavia Praha), David Hrubý, František Netušil (oba Sparta Praha).

Náhradníci:

Brankář: Tobiáš Tvrzník (Sparta Praha). Obránce: Jakub Seidl (Liberec). Útočníci: Matyáš Bálek (Karlovy Vary), Matyáš Jonák (Pilsen Wolves), Antonín Klatovský (Škoda Plzeň), Artur Matějovský (Slavia Praha), Vlastimil Blažek (Telč).

Realizační tým:

Trenéři: Vojtěch Fiala, Tomáš Chludil
Vedoucí týmu: David Mencl
Kustod: Zdeněk Vojtěchovský

Nominace výběru Východ U15

Brankáři:
Martin Fajmon (Kometa Brno), David Skácel (Kroměříž).

Obránci:
Radim Mrtka (Havlíčkův Brod), Erik Úlehla (Pardubice), David Holub (Třinec), Filip Zimovčák (Olomouc), Štěpán Černý (Hradec Králové), Tomáš Mikel (Berani Zlín).

Útočníci:
Štěpán Lempach (Pardubice), Danny Barna (Třinec), Šimon Fasner (Vítkovice), Viktor Wardas (Poruba), Adam Novotný, Dominik Pavlík (oba Hradec Králové), Dominik Kos (Berani Zlín), Petr Věchet (Tigers Zlín), Jakub Frolo (Vsetín).

Náhradníci:                                          

Brankář: Ondřej Špírek (Vítkovice). Obránci: Marek Vyhlídal (Kometa Brno), Vashek Blanar (Třinec), Jan Zvejška (Vítkovice). Útočníci: Milan Vítek (Pardubice), Robin Švančara (Třinec), Jiří Douda, Matěj Vítek (oba Vítkovice).

Realizační tým:

Trenéři: Petr Macháček, Kamil Přecechtěl
Vedoucí týmu: Milan Urban
Kustod: Zdeněk Vojtěchovský

Nominace výběru Západ U14

Brankáři:
Sebastian Charvát (Liberec), Martin Psohlavec (Karlovy Vary).

Obránci:
Vojtěch Hora, Václav Nedorost (oba Mladá Boleslav), Marek Jílek (Karlovy Vary), Jiří Kamas (Škoda Plzeň), Daniel Skyba (Slavia Praha), Adam Burda (Sparta Praha).

Útočníci:
Dominik Krajdl (Liberec), Petr Hanyš (Mladá Boleslav), Martin Hečko (Lvi 2009), Jiří Maxa, Matěj Tománek (oba Škoda Plzeň), David Huk, Adam Keller (oba Slavia Praha), Filip Novák (Chomutov), Michal Kváš (Ústí nad Labem).

Náhradníci:

Brankář: František Poletín (Slavia Praha). Obránci: Ben Reisnecker (Pilsen Wolves), Tomáš Vrzal (Slavia Praha). Útočníci: Adam Zolnaj (Karlovy Vary), Štěpán Sokol (Škoda Plzeň), Filip Kinter (Střelci Jindřichův Hradec), Tomáš Kozák, Jiří Novák (oba Rytíři Kladno), Jan Šafařovský (Ústí nad Labem).

Realizační tým:

Trenéři: Vladimír Domin, Luboš Holoubek
Vedoucí týmu: Vít Trubička
Kustod: Zdeněk Vojtěchovský

Nominace výběru Východ U14

Brankáři:
Matyáš Javorek
(Třinec), Jan Láryš (Poruba).

Obránci:
Ondřej Ruml (Břeclav), Dominick Radim Byrtus (Třinec), Tadeáš Beroun (Znojmo), Karel Studnický (Hradec Králové), Vojtěch Frömel (Berani Zlín).

Útočníci:
Lukáš Kachlíř, Petr Tomek (oba Havlíčkův Brod), Jan Hrček (Frýdek-Místek), Jiří Koryčanský, Tobiáš Sekanina (oba Olomouc), Matěj Kováč, Tomáš Pekr (oba Přerov), Matěj Weiss (Opava), Jaroslav Vondruška (Hradec Králové), Šimon Katolický (Žďár nad Sázavou).

Náhradníci:

Brankář: Radek Zábojník (Berani Zlín). Obránci: Jakub Vaněček (Havlíčkův Brod), Vítězslav Glos (Opava). Útočníci: Josef Holejšovský (Havlíčkův Brod), Dominik Řípa (Olomouc), Michal Šebesta (Vítkovice), Matěj Ryšavý (Přerov), Petr Brodecký (Warriors Brno), Jakub Škrip (Berani Zlín).

Realizační tým:

Trenéři: Libor Pivko, Jaroslav Vaněk
Vedoucí týmu: Tomáš Jankovič
Kustod: Zdeněk Vojtěchovský

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz