Návrat po dlouhých letech! Kouč Jenáček míří do Zlína

Foto: Martin Vojtěch Víta, hc-vsetin.cz

Zajímavé jméno ulovilo vedení zlínské mládeže před nadcházející sezonou. Tamní juniory povede jako hlavní trenér Luboš Jenáček.

Fanshop národního týmu

Jenáčkovo jméno je neodmyslitelně spojené se Vsetínem. Co se týče trenérské kariéry, v klubu působil dlouhé roky u mládeže a v průběhu posledních deseti let také u A-týmu. Juniorku dotáhl v roce 2013 do extraligy, s áčkem slavil o čtyři roky později postup do Chance ligy a naposledy dvě semifinálové účasti.

Nedávno skončený ročník pro něj byl mimořádný také z toho důvodu, že mohl v jednom týmu vést své syny Jakuba i Šimona.

„Luboš byl na střídačce v době, kdy jsme bojovali o druhou nejvyšší soutěž, stejně jako nyní, kdy jsme se v uplynulé sezoně dostali až do jejího semifinále. Symbolizuje kontinuitu uplynulého období a jeho místo v klubové historii je neoddiskutovatelné,“ řekl minulý týden vsetínský jednatel Daniel Tobola.

Největší Jenáčkův úspěch v roli hlavního kouče: Postup do extraligy juniorů v roce 2013.

Největší Jenáčkův úspěch v roli hlavního kouče: Postup do extraligy juniorů v roce 2013. | Foto: Filip Bazala, hc-vsetin.cz

S Jenáčkem už spolupráci u seniorského mužstva neprodloužil, ale nabídl mu místo v mládeži. Možná i proto, že Valašský hokejový klub nemá juniorku v nejvyšší soutěži, se však zkušený kouč s klubem úplně loučí.

„Rozhodl se pro změnu, což plně respektujeme. Náš zájem byl o jeho další působení na Lapači, ale i toto život přináší a osobně vím, že pro něj to nebylo vůbec lehké rozhodnutí. Pořád budeme v úzkém kontaktu, budeme spolupracovat, Lapač bude pořád jeho domovem a na společné roky opět v budoucnu navážeme. Jacku, děkujeme a jsme ve spojení,“ vzkazuje Tobola na webu hc-vsetin.cz.

„Pořád budeme v úzkém kontaktu, budeme spolupracovat, Lapač bude pořád jeho domovem a na společné roky opět v budoucnu navážeme.“

Po dlouhých třiceti letech hlásí Luboš Jenáček návrat do Zlína, ve kterém se narodil a posléze i vyrůstal!

Počínaje letní přípravou povede místní juniory, které bude chtít především udržet mezi elitou.

„Luboš je úspěšný a zkušený trenér s velkým rozhledem. Jsme si jistí, že našim juniorům má co předat. I tímto krokem chceme pokračovat ve zkvalitňování práce zlínské akademie,“ říká na stránkách Beranů manažer akademie Petr Leška.

„Luboš je úspěšný a zkušený trenér s velkým rozhledem.“

Jenáček se ve Zlíně na konci sezony 1990/91 poprvé objevil v extralize, pak se ale nevešel do kádru a zamířil na vojnu do Tábora. Domů už se z osobních důvodů nevrátil, chtěl však zůstat nablízku, a proto zvolil Vsetín. Tam v roce 1995 získal mistrovský titul.

48letý trenér střídá u zlínské juniorky Zbyňka Mařáka, jenž bude v klubu pokračovat u žákovských kategorií. Nového hlavního kouče mají také dorostenci: Od žáků se k nim posouvá Radek Pšurný, zatímco Tomáš Jankovič se přesune na pozici asistenta a nově bude také vedoucím zlínské akademie.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz