Nečekaný hrdina Kanaďanů. Proč nešli v závěru finále do tří?

Brankář Hofer? Kapitán Hayton? Hvězdička Lafrenière? Klíčový střelec Thomas? Mezi největší hrdiny finálového vítězství Kanady na mistrovství dvacítek se zařadil ještě jeden „pomocník“...

partneři českého hokeje

Chybělo málo, a Kanaďané pohár pro mistry světa vůbec nemuseli zvedat. Po obratu z 1:3 na 4:3 totiž v závěru faulovali a bránili se ruskému tlaku ve hře čtyř proti šesti. Aidan Dudas pak vyhodil puk z vlastního pásma mimo ledovou plochu a už mířil na trestnou lavici.

Přesilovka sborné tak měla být doslova dvojnásobná, situace vypadala na první pohled jasně. Jenže... Rozhodčí trest po vzájemné diskusi zrušili.

Nikdo z fanoušků na stadionu neměl šanci vědět důvod. Ten byl totiž nesmírně kuriózní: Kotouč trefil kameru TSN, upevněnou na plexiskle.

A ptáte se, proč nenásledovalo vyloučení?

Hokejová pravidla jsou totiž neúprosná. Pokud vyhozený kotouč trefí nejen kostku, ale i jakýkoli jiný objekt nad ledovou plochou, pak se trest neuloží!

A jak dokazují přesné záběry, kamera vyčnívá nad led. Byť jen drobně. 

Hokejový svět tak rázem našel nový terč vtípků...

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz