Nejkrásnější pocity! Brali jsme to jako pravou olympiádu, líčí kapitán Gut

Foto: EYOF 2019

2005 a 2019 – česká sedmnáctka slaví druhé zlato z Evropského olympijského festivalu mládeže! V legendární sarajevské hale Zetra vyhrála všechny tři zápasy a euforie mladíků po obratu ve finále byla obrovská.

Aplikace Tipsport extraligy

„Jsou to nejkrásnější pocity! Ještě nám to asi nedochází, teprve nám to dojde, ale teď si to užíváme a ještě dlouho budeme užívat,“ hláší šťastný kapitán Michal Gut.

Zlato si museli čeští mladíci vydřít. Dlouho se nemohli proti Bělorusům chytnout, zkraje druhé třetiny prohrávali, ale ve třetí zápas otočili. „Ty jo, takové nervy jsem ještě neměl. Obrovský respekt Bělorusům, protože na to, jak je všichni podceňovali, tady předvedli výborný výkon,“ smeká chomutovský talent před největším překvapením turnaje, které ve skupině odstranilo z cesty Finy.

„I my jsme se s nimi trápili. První třetinu jsme to nějak uhráli, Bělorusové bojovali a my jsme je trošku i podcenili. V kabině jsme si něco řekli a potom jsme do toho šli jinak,“ kvituje kapitán obrovské vzepětí.

Foto: EYOF 2019

„Sice jsme dostali gól, ale myslím, že pak jsme je přehrávali. Nakonec jsme to i v nervech urvali do vítězného konce.“ Obrat zařídili svými góly Tobiáš Handl, Pavel Matěj a Pavel Novák, ale za stavu 2:1 musel tým podržet i brankář Jan Bednář.

Bělorusové totiž jeli tři minuty před koncem trestné střílení! „Popravdě jsem věděl, že to bude trestné, když jsem viděl puk pod rukavicí mého beka. Snažil jsem se být v klidu, ale určitě jsem byl nervózní. Soustředil jsem se na to a dobře to dopadlo,“ oddechl si Bednář.

„Byl to těžký zápas. Dlouho se nám nedařilo dát gól, ale všichni jsme věřili, že to nakonec vyjde. Vyšlo, i se štěstím, ale to k tomu patří. Klukům děkuju za výkon,“ hlásí opora českého týmu, která odchytala všechna tři utkání a z 87 střel dostala jen dva góly.

Foto: EYOF 2019

Karlovarský gólman byl navíc jedním z šesti hráčů, kteří do Sarajeva dorazili rovnou z turnaje pěti zemí ve Švédsku. Ten Češi zakončili v sobotu, a hned v pondělí nastoupili na olympijském festivalu proti Rusům.

„Už toho bylo dost, tady jsme odehráli tři zápasy ve čtyřech dnech. Potřebovali jsme dobře zregenerovat a v té únavě se soustředit na každý detail. Myslím, že se nám to povedlo, a to rozhodlo,“ říká Bednář.

Odměnou bylo zlato. Sice zdaleka ne tak prestižní jako z „velké“ olympiády, ale přesto hodně sladké. „Je to opravdu neskutečný pocit. Možná je to naposledy v životě, co jsme hráli olympijský turnaj,“ připouští gólman. „I když to nemůžu porovnávat, tak se tady o nás starali, jako by to byla pravá olympiáda. I my jsme to tak brali. Užili jsme to a zakončili jsme to zlatou medailí,“ usmívá se Michal Gut.

Snad to ale naposledy není. Zvlášť když borci ročníku 2002 ukázali, že v nich dřímá potenciál. „Podívat se za český nároďák na olympiádu je můj největší sen, protože to je nejvíc. A ještě ji třeba jednou vyhrát. Ale k tomu ještě vede dlouhá cesta,“ dodává Gut – kapitán olympijských šampionů.

Další zpravodajství o české výpravě na EYOF najdete na webu sarajevo.olympic.cz.

 
 
 
View this post on Instagram

? Zlatí hoši! @narodnitym ❤️ #czechteam ?? #eyof2019 @eyof2019

A post shared by Český olympijský tým ?? (@olympijskytym) onFeb 14, 2019 at 10:37pm PST

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz