Nikdo nám nevěřil. Jsem rád za kluky, co to nezabalili, hlásí Jiříček

Foto: Martin Voltr

(EDMONTON, od našeho zpravodaje) Stejně jako v semifinále s Kanadou byl nejdřív označen za střelce branky, ale i tentokrát ji nakonec připsali Michalu Gutovi. Když to v závěru utkání o bronz nešlo, zkoušel kličky a prosadit se individuálně. David Jiříček byl na juniorském mistrovství jedním z nejvýraznějších hráčů českého týmu. „Zápasy za poslední týden mi do kariéry daly hodně,“ váží si zkušeností český bek.

Zápas o bronz byl pro české hráče hořký. Není divu, že se jim do odpovědí příliš nechtělo. Jiříček však hned začal z pozitivní stránky: „Měli jsme mladý tým, který ukázal, že může hrát se staršími. Musíme se z toho poučit. Snad lidi zápas sledovali a viděli, jak makáme,“ komentoval.

Švédové se v zápase brzy dostali do vedení a pro národní tým nebylo jednoduché se přes jejich obranu dostat. „Zatáhli se, my byli více na puku než v předchozích dvou zápasech,“ připomíná český asistent kapitána duely s Američany a Kanaďany. „Vychytal nás skvělý gólman. To je hokej,“ dodal.

Jiříček ocenil, jak hráči celý turnaj bojovali. „Dali jsme do toho srdíčko. Nikdo nám nevěřil, všude psali, že na víc než čtvrtfinále nemáme. Jsem rád, že jsme mohli hrát s nejlepšími vyrovnaný hokej,“ říká český bek. „Jsem rád za kluky ročníku 2002, kteří sem přijeli a nezabalili to, na rozdíl od jiných,“ vrátil se ještě k omluvenkám.

Hráčů ročníku 2002 bylo na mistrovství jen šest. Například všichni obránci, kteří v Edmontonu oblékli český dres, jsou nejméně o rok mladší a mohou startovat i na následujícím juniorském šampionátu.

„Nechci mluvit o nějakých ambicích, uvidíme, kdo z nás bude v prosinci na mistrovství hrát. Můžou přijít zranění, omluvenky…“ odmítá Jiříček odhady do budoucna.

Sám ještě neví, v jakém klubu bude tuto sezonu hrát, pro účast na dalším mistrovství však udělá maximum. „Jsou to jiné zápasy než v klubu, kde je jich spousty a hraje pořád stejný tým. Zápasy za nároďák jsou pro mě nejvíc a měli by to tak brát všichni mladí hráči v České republice,“ uzavírá Jiříček.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz