Nominace do dvacítky mě překvapila, přiznává Eret. Myslí na šanci v Plzni

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Na turnaji dvacítky ve Švédsku dostalo šanci několik hráčů z reprezentace do devatenácti let. Mezi nimi i Petr Eret, jenž tak poznal sílu světové špičky. Plzeňský odchovanec po minulém ročníku stráveném převážně v juniorce nyní míří do Litoměřic, odkud se ale ohlíží zpět do hlavního mužstva Škodovky.

Plekanec TELH

Česká dvacítka začala turnaj vysokou prohrou s Finskem, poté nestačila na Rusko a na závěr podlehla i Švédsku, takže skončila bez bodu poslední. „Myslím, že jsme nepodali špatné výkony. Do obrany i do útoku to bylo dobré, trápilo nás pouze střílení branek. I když jsme měli hodně šancí, nepodařilo se nám je využít a bez toho se, bohužel, nedá vyhrát,“ smutní Eret.

„Další problém byl, že jsme byli strašně vylučování, což nám bralo mnoho sil. Navíc jsme žádnou přesilovku nevyužili,“ pokračuje mladý forvard o příčinách prohraných duelů. „Já jsem měl pomoci proměněním nějaké šance, které jsem měl,“ připojuje ještě plzeňský rodák.  

Varovným prstem je pro český výběr také počet vstřelených gólů během tří zápasů, ve kterých zapsal pouze čtyři přesné trefy. „Chybělo nám trochu více štěstí nebo nějaká náhodná branka, která by nás nakopla. Ve všech třech utkáních jsme inkasovali jako první, tak nevím, jestli nás to trochu nesráželo,“ přemýšlí Petr Eret.

Mladý forvard začínal ročník v národním týmu do devatenácti let, ze kterého se probojoval do dvacítky. „Nominace mě mile překvapila. Byl jsem rád, že si budu moci zahrát proti top evropským týmům,“ těší plzeňského odchovance, jenž se podíval na Summer Hockey Challenge ve Švýcarsku. „Myslím, že mě po vydařeném turnaji ve Švýcarsku s U19 trenér Bruk doporučil panu Varaďovi, za což jsem rád,“ přiznává.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Právě díky dvěma zmíněným akcím má Petr Eret čerstvé porovnání světové špičky, do které patří Švédsko, Finsko nebo Rusko, s týmy druhého sledu – Německem, Švýcarskem nebo Slovenskem. „Největší rozdíly byly asi v individuálních schopnostech hráčů. Dvacítka byla více svázaná taktikou. Turnaj s devatenáctkou ve Švýcarsku byl brzo na začátku sezony, takže byl ještě takový neučesaný,“ porovnává.

Mistr staršího dorostu a juniorů z roku 2017 zahájil letní dril v rodném městě, odkud odešel do projektu Dukla. „Letní přípravu jsem trávil v Plzni a pak na led jsem se přesunul do Litoměřic,“ prozrazuje a dodává k dalšímu působení, „jsem v Litoměřicích na hostování z Plzně, což si myslím, že pro mě bude lepší, protože budu mít více prostoru na ledě.“

Ze Stadionu by si chtěl najít cestu zpátky ke Škodovce, ale pochopitelně do hlavního celku, kde debutoval v minulém ročníku. „Byl to zápas proti Pardubicím. Vzpomínám na něj rád. Ze začátku jsem byl trochu nervózní, ale po prvním střídání to opadlo. Atmosféra na zimáku byla skvělá, nikdy jsem takovou nezažil,“ vybavuje si pravidelný reprezentant.

Dráhu mezi Litoměřicemi a Plzní si v loňském roce vyzkoušel například Petr Kodýtek, jenž už by měl letos hrát za A-tým Škodovky. „Hlavní bude, aby se mi dařilo v Litoměřicích, pak by snad mohla přijít nějaká šance zahrát si v Plzni za áčko,“ uzavírá Petr Eret.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz