Nula a první body v životě. Lepší premiéru jsem mít nemohl, ví Kadlc

Foto: hcchrudim.cz

Sedmnáctiletý gólman Maxmilian Kadlc absolvoval ve druhé nejvyšší soutěži velmi úspěšnou premiéru mezi juniory. Proti prvním Kralupům vychytal Chrudimi čisté konto a přidal své první kanadské body v kariéře!

O Kapku lepší hokej

Maxi, v neděli jste odehrál první utkání mezi juniory. Jak jste si ho užil?
Užil jsem si ho hodně. Na zápas jsem se těšil, protože jsem dlouho do žádného utkání nenastoupil. Jsem rád, že se nám ho navíc i podařilo vyhrát.

Kralupy vedou tabulku. Byla to pro vás o to větší výzva?
Jasně, že ano. Každý zápas se snažíme urvat body, ale proti prvnímu je vítězství o to sladší.

„Už mám vypsanou pokutu, ale to k tomu patří.“

K tomu jste vychytal čisté konto a přidal dvě asistence…
Do té doby jsem neměl žádný kanadský bod, takže to pro mě bylo už při první asistenci nové. Měl jsem z toho skvělý pocit a snažil jsem se zápas dohrát s čistým štítem, protože nemůžu mít lepší premiéru než odchytat utkání s nulou. Hlavně jsem se ale snažil, abychom vyhráli.

Jak těžké to bylo?
Zápas byl docela složitý, ale kluci v obraně mě hodně povzbuzovali. Navíc mi to svou hrou taky hodně ulehčili.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Co na to vlastně spoluhráči říkali?
Samozřejmě mě to bude v kabině něco stát (směje se). Už tam mám vypsanou pokutu, ale to k tomu patří.

Jak to je ve vašem týmu s pozicí gólmanské jedničky?
Zatím to máme nastavené tak, že se budeme s Ondřejem Baťkem střídat. Většinou po zápase nebo dvou.

„Spíš to byli takoví hobíci, není to moc profesionální soutěž.“

Jaká byla vaše role loni v pardubickém dorostu?
Většinou jsem byl dvojka za Michalem Borovičkou, který už v tu dobu chytal v juniorce. Takže jsem v minulé sezoně jezdil chytat i za dorost Chrudimi v Lize dorostu. Za Pardubice v nejvyšší dorostenecké soutěži jsem nastoupil opravdu jen sem tam k nějakému zápasu.

Co byste mohl říct o nižší dorostenecké soutěži?
No, jak to popsat. Spíš to byli takoví hobíci, není to moc profesionální soutěž. Trošku jsem si tam nabral sebevědomí, ale nedá se říci, že bych se tam nějak zlepšoval.

Byl to teď pro vás velký skok?
Juniorka je oproti dorostu dost velký skok. Už minulý rok jsem ale chodil občas na trénink s juniory v Pardubicích, takže přechod mezi kategoriemi pro mě zas tak hrozný nebyl. Umím si ale představit, že pro někoho, kdo nastoupí rovnou z dorostu, je to náročné.

Je tam rozdíl i mezi tréninky?
To záleží na trenérech. Teď máme spíš střelecké tréninky, což mi vyhovuje víc. Abych se dostal do formy, potřebuju hodně střel. Rozchytat se a zopakovat si některé situace. Já osobně to mám tak, že čím víc střel na mě letí, tím se cítím jistější. Nejen v tréninku, ale i v zápase. Pokud na mě jde v utkání málo střel, lehce se stane, že když jednou dvakrát někdo ujede, tak je pro mě situace složitější na vyřešení. Jsem zmrzlý, a to se hůř provádí těžké zákroky.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Když se ještě vrátím k nedělnímu zápasu, tam vám to vyhovovalo?
Docela ano. Myslím si, že jsme nad soupeřem měli chvílemi převahu, a tím pádem se Kralupy do našeho pásma moc nedostávaly, ale většinou se to prolínalo. Byl to hokej nahoru dolů, což mi vyhovovalo.

„Vrátit se po delší, ale kratší, pauze na led je těžké. Holt budeme muset o to víc makat.“

V následujících týdnech budou uzavřené stadiony. Jak bude vypadat váš trénink?
Zatím máme od trenérů rozeslané individuály, takže se budeme řídit podle nich. Já budu cvičit převážně doma, protože nemám nijak extra na výběr. Budu se snažit udržovat v kondici, aby to pak na ledě nějak vypadalo. Stejná situace tu byla i na jaře, takže už aspoň přibližně vím, co a jakým způsobem bych potřeboval udržet. Suchá příprava se nicméně nevyrovná přípravě na ledě.

Bude vám to chybět?
Určitě ano. Je to dlouhá doba a jestli během ní trénujete na ledě, nebo mimo něj, půjde poznat. Myslím si, že se to projeví i na výkonnosti jednotlivých týmů. Vrátit se po delší, ale i kratší pauze na led je těžké. Holt budeme muset o to víc makat.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz