Nula jako start sezony? Ukázka, jak jsem pracoval, říká Schnattinger

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Na akci reprezentační sedmnáctky ve Švýcarsku začal snově ročník Michael Schnattinger. Brankář brněnské Komety si při svém úvodním startu připsal čisté konto a ve dvou zápasech pustil jediný gól!

Aplikace Tipsport extraligy

Byla akce vzhledem k situaci nějak speciální?
Speciální určitě byla, protože se kvůli koronaviru dlouho žádné zápasy nehrály. Bylo to dlouhé čekání. Takhle jsem dostal příležitost být po dlouhé době v tempu a nahlédnout zase do zápasu, za což jsem rád. Akci jsem si hodně užil, i když mi chvilku trvalo, než jsem se do zápasového tempa dostal. Stačily mi k tomu první střela a dorážka, tam jsem chytil správný adrenalin a chuť hrát. Jak se to povedlo, cítil jsem se super.

Bolel vás návrat do bruslí?
Návrat do bruslí moc nebolel, protože jsme s Kometou v letní přípravě chodili na led. Jednou týdně jsme měli hráčské tréninky a jednou až dvakrát týdně gólmanské tréninky s panem Rybárem, takže návrat nebyl až tak hrozný.

Pojďme k zápasům. Jaký byl ten první, který jste prohráli v prodloužení?
Měl jsem výhodu, že jsem se mohl na Švýcary kouknout ze střídačky, abych věděl, jak hrají. Zápas jsme měli podle mě vyhrát, ale nebyli jsme dostatečně připravení, takže jsme prohráli. Chyběla nám soustředěnost na první zápas, který – jak už jsem zmínil – byl po dlouhé době. Všichni to měli jako první zápas.

„Chyběla nám soustředěnost, všichni to měli jako první zápas.“

Trenér Václav Eismann po duelu nešetřil kritikou… Jaká byla atmosféra na střídačce?
Po první třetině nám pan Eismann řekl, že takhle nesmíme hrát a musíme všechno zlepšit. Druhá a třetí třetina už byly o hodně lepší než ta první, ale bohužel to na výhru nestačilo. Měli jsme tam šance, které jsme nevyužili.

V dalším duelu jste soupeře vynulovali. Hodně se výkon mužstva zvedl?
Po prvním zápase jsme si řekli, jak budeme další den hrát. Všechno se celkově zlepšilo a díky tomu jsme si došli pro vítězství. To pro mě bylo nejdůležitější, protože jsme srovnali sérii se Švýcarskem na 1:1. Nula už byla jenom odměna a takový bonus. Hlavní byla výhra.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Co bylo důležité, abyste nulu vychytal?
Musel jsem být celý zápas soustředěný, ale hodně mi k tomu pomohli i kluci, kteří blokovali střely. Dobře mezi námi fungovala komunikace. Nula je obecně obraz celého týmu, jak hraje do defenzivy. Jsem za to rád.

Kdy jste se inkasovaného gólu nejvíce obával?
V první třetině měli Švýcaři přesilovku a trefili břevno, takže to byla asi situace, kdy byla nula nejvíce ohrožená. A pak ještě v poslední třetině asi deset sekund před koncem na nás jeli tři na jednoho. Naštěstí tam byl obránce František Němec, který přihrávku vyblokoval a tím akci Švýcarů spálil. Nula se tak potvrdila.

„Nula je obecně obraz celého týmu, jak hraje do defenzivy.“

Mohl jste si přát lepší start nového ročníku?
Určitě jsem rád za takový start. Je to ukázka toho, jak jsem celou letní přípravu pracoval na trénincích i mimo ně. Myslím, že to byl nejlepší start. Teď doufám, že se rozjede soutěž, abychom mohli hrát zápasy.

Jaké bylo třetí utkání?
Bylo určitě vyrovnanější, protože jsme vedli 1:0 a Švýcaři pak v akci dva na jednoho srovnali. Bylo to napínavější. Zlomilo se, když jsme dali góly ve druhé třetině, což Švýcary položilo a nás nakoplo. Myslím, že jsme celý zápas dominovali a nakonec i vyhráli.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Jaké bylo Švýcarsko jako soupeř?
Je to kvalitní soupeř. Švýcaři hodně bruslili, ale my jsme byli lepším týmem. Ve druhém zápase u nich bylo cítit velké zklamání, protože si asi mysleli, že to po prvním zápase půjde samo. My jsme se ale na další dva zápasy dobře připravili a zaskočili jsme je, což rozhodlo. Ve třetím zápase už byli naštvaní, šli hodně do soubojů a faulovali.

Co vás v letošním ročníku čeká doma?
Chytat budu hlavně dorost, ale určitě bych byl rád, kdyby přišla příležitost zachytat si i za juniorku.

„Chceme vyhrát každý zápas, hrát naplno a udělat nějaký dobrý týmový úspěch. Pomýšlíme na nejvyšší příčky.“

Prozraďte vaše cíle do sezony?
Chceme vyhrát každý zápas, hrát naplno a udělat nějaký dobrý týmový úspěch. Pomýšlíme na nejvyšší příčky. Osobně bych se chtěl ještě podívat na nějakou reprezentační akci, ale důležitější je týmový výkon a vyhrávat zápasy. Potom je dobrá nálada a tu já mám rád. Je lepší, když se vyhrává, protože se na ledě cítím sebejistější a lépe se mi chytá. Když je špatná vlna zápasů, je to horší a těžko se z toho dostává.

Jak se vám zatím dorostenecký tým Komety jeví?
Přišlo k nám hodně nových kluků, kteří se ještě rozkoukávají, ale přijali jsme je dobře. Myslím, že jsou tu rádi, a máme na to udělat společně úspěch. Zatím se mi tým jeví dobře, ale ještě jsem nás neviděl v zápase, až tam se ukáže, jaký jsme opravdu tým.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz