O odchodu jsem stejně uvažoval, líčí Hanzlík. Co mu vadí u mladých beků?

Foto: Milan Podpera, hcplzen.cz

Pět sezon se staral o výkony a rozkvět obránců v plzeňském A-týmu, nyní bude mít Jiří Hanzlík tento úkol u mládežníků. Jak se na (staro-)novou roli těší?

Fanshop národního týmu

Škodovka po loňské sezoně obměnila trenérský štáb A-mužstva. Zatímco Ladislav Čihák opustil klub úplně a zamířil do Hradce Králové, z Jaroslava Špačka se stal manažer mládeže a z Jiřího Hanzlíka asistent kouče Petra Vojana u juniorů.

„Jsem za nabídku rád. Junioři mají k dospělému hokeji nejblíže. O odchodu z dospělého hokeje jsem uvažoval stejně,“ říká možná trochu překvapivě Hanzlík v rozhovoru pro klubové stránky.

„Koučování mládeže i dětí mi dělá radost, jsou lépe vidět pokroky a dá se toho více změnit.“

„Nemám ambice dlouhodobě trénovat dospělé. Koučování mládeže i dětí mi dělá radost, jsou lépe vidět pokroky a dá se toho více změnit,“ tuší. Dorostence a juniory vedl už v úvodních letech po konci aktivní kariéry, dalších pět sezon ale zasvětil prvnímu týmu.

Na tohle období určitě bude vzpomínat v dobrém. Vždyť s Plzní jednou vyhrál základní část extraligy, dvakrát získal konečný bronz a jednou stejnou medaili v Lize mistrů. Do nejvyšší soutěže se navíc v týmu prosadila spousta mladých hráčů, což mohla indiánům většina soupeřů závidět.

„Musím znovu vyzdvihnout naše dlouhodobé výkony. Poměr cena – výkon byl opravdu nadstandardní. Bohužel se nám nedařilo přeřadit o úroveň výš na play off. Skoro každý rok nám ve vyřazovacích bojích chyběla houževnatost,“ míní. Zvlášť kaňka z poslední sezony všechny jeho souputníky hodně mrzela.

Hanzlík ale ujišťuje, že zkušenost u extraligového mužstva mu dala hodně. „Profesionální hokej se obrovsky posunul, hlavně co se týče trenérské práce. Hráčům musím servírovat mraky informací a dat, je potřeba se jim věnovat opravdu naplno,“ popisuje bývalý vynikající obránce.

Se stejnou, nebo možná ještě větší vervou se teď začal věnovat juniorům. Ti už jsou od začátku května na ledě, momentálně využívají stadion v nedaleké Třemošné. A tam hrají i přátelské zápasy.

„Hráči nějakým způsobem trénovali pořád, ale zápasová praxe jim opravdu chybí. Budeme hrát hodně na tréninku a plánujeme i hodně přípravných duelů,“ vysvětluje Jiří Hanzlík na webu hcplzen.cz.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Možnost zabruslit si v průběhu celých dvou měsíců hodně vítá. O to víc času může věnovat nápravě herních rezerv, které momentálně vidí zejména v obraně.

„Všichni by chtěli útočit, ale chybí jim práce v defenzivě. V posledních letech je poptávka po ofenzivních becích a trochu se zapomnělo na to, že obránce by měl zvládat především defenzivní činnost. V tom máme rezervu jako celý český hokej,“ myslí si rokycanský odchovanec.

A slibuje: „Chci posunout hráče výkonnostně a připravit je na dospělý hokej. To řadím nad týmové výsledky. Pokusím se předat zase další hokejisty do A-týmu.“

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz