Obrovská ztráta! Němci budou na MSJ bez tří největších hvězd

Foto: Markéta Křížová

Nemá cenu si nic nalhávat: Tohle je velmi dobrá zpráva pro českou reprezentaci před blížícím se šampionátem dvacítek. Němci, tedy její konkurenti v základní skupině, budou na turnaji výrazně oslabeni.

Týden hokeje 2022

Tim Stützle, Lukas Reichel a John Jason Peterka. Třetí, sedmnáctý a čtyřiatřicátý hráč loňského draftu NHL. V německém ročníku 2002 jasně vyčnívají. S nimi, nebo bez nich? To jsou dva úplně rozdílné týmy.

Na mistrovství světa v Edmontonu a Red Deeru nastoupí ten druhý.

Že nepojede Stützle, to už bylo evidentní i před ohlášením nominace. V Ottawě si vypracoval stabilní místo v prvních dvou formacích, k loňským 29 bodům v 53 zápasech NHL letos přidal zatím 11 bodů (3+8) ve 22 zápasech.

Teprve nyní ale vyšlo najevo, že ani zbylí dva talenti reprezentaci neposílí. Reichel má v záložním týmu Chicaga bilanci 7+5 v 15 utkáních, Peterka zase na farmě Buffala 4+14 v 17 utkáních. Druhý jmenovaný (na úvodní fotce) už si zahrál i na seniorském mistrovství.

„Ani jeden se po konzultaci s Německým svazem ledního hokeje k národnímu týmu do 20 let nepřipojí. Oba útočníci aktuálně předvádějí v AHL vynikající výkony a doufají v povolání do NHL,“ vysvětlil německý svaz na svém webu.

O šampionát zabojuje devět hráčů z loňského turnaje, pouze dvě naděje ale prošly draftem – brankář Nikita Quapp a obránce Luca Münzenberger. Druhý jmenovaný jako jediný hraje mimo Německo či Rakousko, konkrétně na vermontské univerzitě. Quapp zastupuje ekipu mladíků, kteří už dostávají výrazný prostor mezi německou elitou.

Tucet jich hraje DEL stabilně, což musí být pro soupeře varováním. Nejvíce bodů má na kontě Alexander Blank (3+7) z Krefeldu. Na loňském mistrovství si famózní jméno udělal další forvard Florian Elias z Mannheimu, jenž po boku Stützleho a Peterky nasbíral v pěti utkáních devět bodů (4+5).

Do áčka berlínských Eisbären se už prosadil i liberecký odchovanec Bennet Rossmy, jenž od Bílých Tygrů odešel teprve loni na podzim. Českou juniorskou ligou prošli rovněž talenti z akademie v Salcburku, Josef Eham nyní září v Alpské hokejové lize a Jakub Borzecki hraje elitní ICE Hockey League.

„Dali jsme dohromady kvalitní kádr. Třetina týmu už má zkušenost z loňského mistrovství světa, což pro nás bude hodně důležité. V Edmontonu odehrajeme dva přípravné zápasy proti Rusku a Švýcarsku,“ uvedl hlavní kouč německého výběru Tobias Abstreiter. Na české hokejisty narazí jeho svěřenci druhý den turnaje.

Oslabení německého výběru definitivně potvrdilo, že Češi budou mít po dvou obzvlášť těžkých letech tentokrát slabší základní skupinu. Pokud pomýšlejí na pozdější úspěch, Rakušany i Němce prostě musí porazit.

Širší nominace Německa na MS do 20 let

Brankáři (4):
Florian Bugl (Salcburk, Rakousko), Niklas Lunemann (Kolín nad Rýnem / Bad Nauheim), Nikita Quapp (Krefeld), Arno Tiefensee (Mannheim / Bad Neuheim).

Obránci (9):
Justus Böttner (Erfurt), Arkadiusz Dziambor (Mannheim / Heilbronn), Korbinian Geibel (Lausitzer Füchse), Maximilian Glötzl (Kolín nad Rýnem / Bad Nauheim), Adrian Klein (Straubing/Landshut), Luca Münzenberger (University of Vermont, NCAA), Fabrizio Pilu (Norimberk), Tim Sezemsky (Ravensburg), Maksymilian Szuber (Mnichov).

Útočníci (14):
Alexander Blank, Maciej Rutkowski (oba Krefeld), Jakub Borzecki, Josef Eham, Danjo Leonhardt (všichni Salcburk), Yannik Burghart, Markus Schweiger (oba Kaufbeuren), Noah Dunham (Heilbronn/Mannheim), Florian Elias (Mannheim), Thomas Heigl (Mnichov), Jussi Petersen (Drážďany), Bennet Rossmy (Eisbären Berlín / Lausitzer Füchse), Joshua Samanski (Straubing), Justin Volek (Krefeld).

Trenéři: Tobias Abstreiter, Pettri Väkiparta a Patrick Strauch.

Zápasy Německa na turnaji

Pondělí 20. prosince (příprava):
03:30 Rusko – Německo

Středa 22. prosince (příprava):
01:00 Švýcarsko – Německo

Neděle 26. prosince:
20:00 Finsko – Německo

Úterý 28. prosince:
01:00 Německo – Česko

Čtvrtek 30. prosince:
01:00 Kanada – Německo

Pátek 31. prosince:
20:00 Německo – Rakousko

Výsledky za posledních 10 let

2021: 6. místo
2020: 9. místo
2019: –
2018: –
2017: –
2016: –
2015: 10. místo
2014: 9. místo
2013: 9. místo
2012: –

Celková bilance (29 účastí)

0 medailí

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz