Osmnáctka bojovala o velké překvapení! Američanům ale podlehla

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Velmi blízko měli k nečekanému bodovému zisku čeští hokejisté do 18 let na úvod turnaje ve Švédsku. S elitním americkým výběrem z centralizovaného programu drželi krok, v útoku se však neprosadili a prohráli 0:1.

HokejkaTV

Na jedné straně český tým bez některých zásadních opor, na druhé skvělí Američané, následníci ročníku kolem Jacka Hughese, kteří spolu hrají a trénují celou sezonu.

Porážka o gól v takovém zápase je opravdu solidní výsledek!

„V některých aspektech jsme se byli schopni Američanům vyrovnat – v osobních soubojích i hře v obranném pásmu. Gól jsme obdrželi v oslabení, které následovalo po hře čtyři na čtyři. Tam jsme trošičku zaváhali,“ říká asistent trenéra Radim Skuhrovec k rozhodujícímu okamžiku zápasu. Jedinou branku vstřelil ve 29. minutě Dylan Peterson.

Jenomže útočná fáze už byla slabší... „Chyběl nám větší drajv do brány, lepší přechod útočné modré čáry. Nevytvářeli jsme si moc gólových šancí. A když nedáme gól, těžko budeme vyhrávat,“ pokračuje Skuhrovec.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Přitom skutečnost, že Češi drželi krok s tempem takového soupeře, je sama o sobě velkým povzbuzením. „Od posledního turnaje jsme trochu změnili hru. Chtěli jsme ji otáčet a to se nám, myslím, dařilo. Na modré čáře jsme ale ztráceli kotouče a spolupráce v útočném pásmu nám vázla,“ soudí asistent.

Chyběl možná větší klid? „Určitě bychom potřebovali trochu klidu na hokejkách, abychom se na puku udrželi. A potom větší důraz, když už se do nějaké šance dostaneme. Nedařilo se nám je zakončovat.“

Jistotou národního týmu byl gólman Jan Bednář. Američanům zastavil 31 střel a znovu potvrdil, že tenhle soupeř mu zkrátka svědčí. „Bez diskuze. Celá naše hra je opřená o výkon brankářů, to se potvrdilo i v dnešním zápase. Ale celkově jsme do obrany nehráli vůbec špatně,“ chvílí Radim Skuhrovec.

„Myslím, že jsme hráli velice dobře,“ pokyvuje Bednář. „Před utkáním jsme si říkali, že musíme rychle otáčet hru a dohrávat je, protože to nemá rád žádný soupeř. Po celý zápas jsme to plnili. Bohužel nám tam ale nepadl gól, jejich gólman chytal výborně a na konci jsme možná měli taky trochu smůly,“ komentuje opora závěrečnou power-play, kterou hráli Češi minutu a 40 sekund.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Bednář vychytal českému ročníku 2002 už tři výhry nad Spojenými státy. Ve všech případech to ale bylo proti hráčům „druhého sledu“, na výběr z NTDP narazil zatím jen v únoru (porážka 0:3). Teď tedy čelil absolutní americké elitě podruhé.

„Neměli sice až tolik střel, ale i tak bych řekl, že jich bylo dost. Když to tak řeknu, dali mi šanci se do toho dostat a pak už to jde lépe. Spousta střel vás trefí a jste v zápasovém laufu. I tak hráli výborný hokej, mají skvělou rychlost, přechody středního pásma a přesilovky. Ale prakticky celý zápas jsme s nimi hráli vyrovnanou partii,“ těší nejlepšího hráče zápasu.

Severský turnaj pokračuje pro české mladíky ve čtvrtek, ze Sundsvallu se vydají do nedaleké Njurundy, kde od 19 hodin vyzvou Švýcary. Tedy velmi známého protivníka, s nímž se ale na Hlinkovi hodně natrápili a který zase teď dlouho trápil domácí Švédy.

„My se moc nezaobíráme hrou soupeře. Chtěli bychom hrát ten náš rychlý, přímočarý hokej a víc se dostávat do šancí. V tomhle tempu bychom rádi odehráli všechna čtyři utkání. Uvidíme, jestli se nám to povede,“ přemítá Radim Skuhrovec.

Úvodní výsledek pochopitelně útočným ambicím týmu moc neodpovídá, tohle teď musí Češi vylepšit. „Nechceme hrát moc u nás v pásmu, i když samozřejmě proti tak silným soupeřům nás to určitě čeká. Kluky ale nabádáme, aby byli odvážní v útočném pásmu, protože jsou šikovní a umí to,“ dodává asistent Karla Berana.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

USA – ČESKO 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Branka a nahrávky: 29. Peterson (Bordeleau, Truscott).
Rozhodčí: Wedin, Eriksson – Westman, A Eriksson.
Vyloučení: 6:5.
Využití: 1:0.
Střely na branku: 32:19 (8:8, 16:6, 8:5).
Diváci: 380.
Nejlepší hráči: Drew Comesso – Jan Bednář.
USA: Commesso – Powell, Sanderson, Faber, Kleven, Kelley, Truscott, Laatsch, Gallatin – Peterson, Slaggert, Tuch – Berard, Bordeleau, Beniers – Mckown, Yoder, Strand – Latsch, Karpa, Dzhaniyev. Trenéři: Appert, Darnell a Fohr.
Česko: Bednář – Bláha, Kremláček, Krutil, Hampl, Hrádek, Kovář, Talafa – Chlubna, Handl, Malát – Binias, Vrhel, Slavíček – Rouha, Urban, Slanina – Jiruš, Konečný, Malý – Klimo. Trenéři: Beran, Plodek a Skuhrovec.

Švédsko – Švýcarsko 5:2 (0:0, 1:1, 4:1)
Branky a nahrávky: 39. Nybeck (Andrae, Nilsson), 45. Torgersson (Nybeck, Andrae), 46. Magnusson (Forsfjäll, Stenman), 57. Forsfjäll (Torgersson, Bärehag), 60. Ljungkrantz (Stenman, Magusson).

 TýmZVVPPPPSkóreBody
1. Švédsko 1 1 0 0 0 5:2 3
2. USA 1 1 0 0 0 1:0 3
3. Finsko 0 0 0 0 0 0:0 0
4. Česko 1 0 0 0 1 0:1 0
5. Švýcarsko 1 0 0 0 1 2:5 0

Další program turnaje ve Švédsku

Čtvrtek 7. listopadu:
19:00 Česko – Švýcarsko (Njurunda)
19:00 Švédsko – Finsko (Kovland)

Pátek 8. listopadu:
15:00 Česko – Finsko (Sundsvall)
18:30 Švýcarsko – USA (Sundsvall)

Sobota 9. listopadu:
13:00 Finsko – USA (Sundsvall)
16:30 Švédsko – Česko (Sundsvall)

Neděle 10. listopadu:
11:00 Švýcarsko – Finsko (Sundsvall)
14:30 Švédsko – USA (Sundsvall)

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz