Osmnáctka letí na MS, z nominace vypadl Malík! Pytlík je volný

Foto: Karel Švec, Český hokej

AKTUALIZOVÁNO – Česká reprezentace do 18 let už v pondělí odpoledne odlétá na mistrovství světa do Švédska. Trenér Alois Hadamczik provedl na závěrečném kempu v Příbrami poslední škrty v nominaci. Kdo si na šampionátu nezahraje?

Nový fanshop

Ze zdravotních důvodů se trenéři musejí obejít bez Nicka Malíka (na snímku). Třinecký brankář odchytal play off juniorské extraligy s úspěšností takřka 96 procent a dotáhl Oceláře k titulu. Šanci ale bude mít ještě příští rok. Naopak z ročníku 2002 pojede na mistrovství Jan Bednář, jenž utvoří gólmanskou trojici se staršími Lukášem Paříkem a Janem Škorpíkem.

Jak Alois Hadamczik avizoval předem, Češi na soupisce zatím mají osm obránců a čtrnáct útočníků, ponechávají si tedy prostor pro poslední škrty: Do turnaje může nastoupit o dva hráče v poli méně. Z obránců se nedostalo na sparťanskou dvojici Daniel PoizlJan Klodner, šampionát mine i krajánka Jiřího Suhradu z finského Lahti.

V útoku končí po Adamu Křemenovi a Pavlu Novákovi další tři hráči: David Vitouch ze Sparty, Martin Beránek z Českých Budějovic a Erik Čermák, jenž letos hrál za Peterborough v kanadské OHL. Také Čermáka vyřadilo zranění.

Vítaná zpráva pro českou osmnáctku přišla v noci na pondělí. Hokejistům Sault Ste. Marie Greyhounds po čtvrté porážce v sérii se Saginaw Spirit skončila sezona, národní tým tak bude moci využít forvarda Jaromíra Pytlíka.

Mistrovství světa zahájí reprezentace ve čtvrtek 18. dubna utkáním s Běloruskem.

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

Nominace osmnáctky na MS 2019

Brankáři (3):
Jan Škorpík
(Sparta Praha), Jan Bednář (Karlovy Vary), Lukáš Pařík (Liberec).

Obránci (8):
Radek Kučeřík
, Jan Mlčák (oba Kometa Brno), David Tureček (Karlovy Vary), Jakub Žůrek (Liberec), Ondřej Volráb (Kladno), Adam Rutar (Olomouc), Šimon Kubíček (Seattle, WHL), Martin Hugo Haš (Tappara Tampere, Finsko).

Útočníci (14):
Ondřej Pšenička (Sparta Praha), Jonáš Peterek, Adam Raška (oba Třinec), Jakub Rychlovský, Adam Najman, Michal Teplý (všichni Liberec), Jan Myšák (Litvínov), Filip Koffer (Pardubice), Marcel Barinka (Halifax, QMJHL), Martin Lang (Kamloops, WHL), Radek Mužík (Lulea, Švédsko), Filip Přikryl (Saint John, QMJHL), Matěj Toman (Prince George, WHL), Jaromír Pytlík (Sault Ste. Marie, OHL).

Realizační tým:

Manažer: Michael Grim.
Hlavní trenér: Alois Hadamczik.
Asistenti trenéra: Radek Bělohlav a Marek Židlický.
Trenér brankářů: Petr Přikryl.
Video trenér: Jakub Zelenka.
Lékař: MUDr. Milan Novotný.
Fyzioterapeut: David Janousek.
Hospodáři: Josef Toma a František Ptáček.

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz