Osmnáctka odlétá na MS v pondělí, bere dva hráče navíc

Foto: Martin Voltr

Trenéři české reprezentace do 18 let zveřejnili zúženou, ale zatím ještě ne finální soupisku národního týmu na mistrovství světa, které se odehraje od 26. dubna do 6. května ve Spojených státech.

Fanshop národního týmu

Čtyři týdny strávili na kempech v Litoměřicích, od 22. března jsou zabydleni ve Vyškově, odkud se nedostali – a ani už nedostanou – domů. O co horší podmínky měli čeští reprezentanti ročníků 2003 a 2004 během sezony poznamenané covidem, o to intenzivnější je jejich finální příprava na mistrovství světa.

Ve Vyškově sehráli dvě přípravná utkání se Slovenskem (2:1 a 7:4) a tři modelové zápasy s českou reprezentační dvacítkou. Trenéři kádr postupně zužovali o Sebastiana Jasečka, Petra Gajdu, Daniela Krále, Martina Böhma, Josefa Krejsu a Dominika Soukupa.

Připojili se naopak Stanislav Svozil, Tomáš Hamara a jako poslední i mladoboleslavská dvojice David MoravecGabriel Szturc.

Před odletem udělali trenéři poslední úpravu: Tým opustil obránce Vítkovic, respektive Šumperka Tomáš Machů. V kádru nyní figurují tři brankáři, osm obránců a 16 útočníků, a všichni v pondělí 19. dubna odletí do dějiště mistrovství světa.

Na soupisku pro šampionát můžou být zapsání tři gólmani a 22 hráčů do pole, což znamená, že dva do turnaje nezasáhnou. Ne že by se snad trenéři nemohli rozmyslet, ale především z hlediska zdravotních rizik dává smysl, že si stále chtějí ponechat o něco širší kádr.

V nominaci figurují dva účastníci letošního MS do 20 let a seniorského Karjala Cupu, obránci Svozil s Davidem Jiříčkem, ale také pět hráčů mladšího ročníku 2004: zadák Tomáš Hamara a útočníci Šimon Slavíček, Matyáš Šapovaliv, Dominik Rymon a Jiří Kulich.

Pro srovnání, posledního mistrovství osmnáctek se před dvěma lety zúčastnili jen dva „underage“ hokejisté – Janové Bednář s Myšákem.

Drtivá většina hráčů v uplynulé sezoně více či méně hrála v českých soutěžích. Tři působili ve Finsku (Hamara, Jakub Kos a Jaroslav Chmelař), jeden ve Švýcarsku (Šimon Marha). Pouze útočník Matouš Menšík nenastoupil ani k jednomu soutěžnímu duelu.

Reprezentanti budou ve Vyškově trénovat do neděle, v pondělí se přesunou do amerického Dallasu. Do úterka je čeká individuální karanténa na hotelu, od středy do pátku pak týmová karanténa, během níž však budou mít umožněné tréninky.

V sobotu 24. dubna od 12 hodin místního času (19 hodin českého) nastoupí k jedinému přípravném utkání proti Švýcarsku. Do mistrovství světa pak vstoupí v pondělí 26. dubna zápasem s Německem. V základní skupině B je dále čekají Finsko, Spojené státy a Rusko.

Národní tým odehraje své skupinové zápasy v hale Comerica Center ve Friscu, a to před menším počtem fanoušků, druhou skupinu A bude hostit Children’s Health StarCenter v Planu. Do čtvrtfinále postoupí čtyři z pěti účastníků každé skupiny. Turnaj vyvrcholí ve Friscu, nové mistry světa poznáme v Česku brzy ráno 7. května.

Širší nominace na MS do 18 let

Brankáři (3):
Oliver Šatný (Mladá Boleslav), Tomáš Suchánek (Třinec), Patrik Hamrla (Karlovy Vary).

Obránci (8):
Jakub Šedivý (Liberec), David Jiříček (Plzeň), Matěj Pinkas (Hradec Králové), Jiří Ticháček (Rytíři Kladno), David Špaček (Litoměřice), Stanislav Svozil (Kometa Brno), Tomáš Hamara (Tappara Tampere, Finsko), David Moravec (Mladá Boleslav).

Útočníci (16):
Marcel Marcel (Plzeň), Jakub Brabenec (Kometa Brno), Martin Ryšavý (Vítkovice), Jiří Kulich, Dominik Rymon (oba Karlovy Vary), Šimon Slavíček (Slavia Praha), Matouš Menšík (Jihlava), Jakub Altrichter (Šumperk), Šimon Marha (Ambri-Piotta, Švýcarsko), Jaroslav Chmelař (Jokerit Helsinky, Finsko), Jakub Kos (Ilves Tampere, Finsko), Petr Moravec, Lukáš Pajer, David Skuhrovec, Matyáš Šapovaliv (všichni Litoměřice), Gabriel Szturc (Mladá Boleslav).

Realizační tým:

Manažer: Petr Studnička
Hlavní trenér: Jakub Petr
Asistenti trenéra: Tomáš Martinec a Radim Skuhrovec
Trenér brankářů: Václav Fürbacher
Videotrenér: Benjamin Sequens
Lékař: MUDr. Jan Jandejsek
Fyzioterapeut: Robert Charvát
Kustodi: Jan Vejvoda a Martin Pečinka

Program MS do 18 let 2021

Sobota 24. dubna – přípravné zápasy:
19:00 Česko – Švýcarsko (Frisco)
Kanada – Finsko
Rusko – Bělorusko
USA – Švédsko
Lotyšsko – Německo

Pondělí 26. dubna:
23:00 Česko – Německo (sk. B, Frisco)
23:00 Bělorusko – Švédsko (sk. A, Plano)

Úterý 27. dubna:
3:00 Rusko – USA (sk. B, Frisco)
3:00 Lotyšsko – Švýcarsko (sk. A, Plano)
23:00 Finsko – Rusko (sk. B, Frisco)
23:00 Švýcarsko – Bělorusko (sk. A, Plano)

Středa 28. dubna:
3:00 Německo – USA (sk. B, Frisco)
3:00 Švédsko – Kanada (sk. A, Plano)

Čtvrtek 29. dubna:
3:00 Česko – Finsko (sk. B, Frisco)
3:00 Kanada – Finsko (sk. A, Plano)
23:00 Německo – Rusko (sk. B, Frisco)
23:00 Švédsko – Švýcarsko (sk. A, Plano)

Pátek 30. dubna:
3:00 USA – Česko (sk. B, Frisco)
3:00 Bělorusko – Lotyšsko (sk. A, Plano)

Sobota 1. května:
3:00 Finsko – Německo (sk. B, Frisco)
3:00 Švýcarsko – Kanada (sk. A, Plano)
23:00 Rusko – Česko (sk. B, Frisco)
23:00 Lotyšsko – Švédsko (sk. A, Plano)

Neděle 2. května:
3:00 USA – Finsko (sk. B, Frisco)
3:00 Kanada – Bělorusko (sk. A, Plano)

Pondělí 3. května:
19:30 1. čtvrtfinále (Plano)
22:00 2. čtvrtfinále (Frisco)

Úterý 4. května:
0:30 3. čtvrtfinále (Plano)
3:00 4. čtvrtfinále (Frisco)

Středa 5. května:
23:00 1. semifinále (Frisco)

Čtvrtek 6. května:
3:00 2. semifinále (Frisco)
23:00 zápas o 3. místo (Frisco)

Pátek 7. května:
3:00 finále (Frisco)

Začátky jsou uvedeny v českých časech, v Texasu je o 7 hodin méně.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz