Osmnáctka pokračuje v přípravě na MS, tentokrát bere i Kulicha

Foto: Aleš Bedlík, hokejkv.cz

Vedení reprezentace do 18 let připravilo další soustředění v kontinuální přípravě na mistrovství světa. Čeští mladíci budou od úterý 2. do soboty 6. března opět trénovat v Litoměřicích.

Aplikace Tipsport extraligy

Od pondělí sice začne v Česku platit omezení pohybu mezi okresy, ovšem mladíci využijí výjimku stejně jako další profesionální sportovci. Na hygienických opatřeních a povinném testování na covid před začátkem kempu, v jeho polovině i na konci se pro ně nic nemění.

V úterý se na ledě litoměřické Kalich Areny sejde tentokrát pětadvacet hokejistů. Přestože se ještě bude dohrávat základní část Chance ligy, trenéři v nominaci počítají i s dalšími hráči, kteří mají v soutěži výrazné vytížení a třeba svádí boj o postup do play off.

To je případ frýdeckého brankáře Tomáše Suchánka nebo obránce Benátek Jakuba Šedivého; oba dva by měli na mistrovství světa patřit k českým oporám. „Trenéři si volali a domluvili se, že mě z klubu uvolní. Od úterý bych měl být s osmnáctkou na kempu,“ potvrdil Šedivý po sobotním duelu Benátek se Vsetínem.

Naopak to rozhodně nevypadá na účast Martina Ryšavého – nominace šla do klubů těsně předtím, než plánovanou oporu týmu zranil ústecký obránce Voženílek.

Útočník Martin Ryšavý posílá pozdrav ? z nemocnice ?, kam se dostal po včerejším zápase s Ústím, ve kterém...

Zveřejnil(a) HC ZUBR Přerov dne Neděle 28. února 2021

Úplným nováčkem v nominaci – ale nikoli překvapením – je Jiří Kulich. 16letý forvard se propracoval do základní sestavy Karlových Varů, a tak všechno nasvědčovalo tomu, že ho Jakub Petr vyzkouší. I kdyby zůstalo třeba jen u jedné zkoušky, času je na ni dost.

A navíc, proč by Kulich při své současné formě nemohl o šampionátu přemýšlet? „Hlavou mi to blesklo, ale neupínám se k tomu, i když by to byl super bonus,“ přiznal tento týden v rozhovoru pro web chomutovských Pirátů, odkud se do extraligy (přes Kadaň) odrazil.

Nominace českého týmu

Brankáři:
Oliver Šatný (Mladá Boleslav), Tomáš Suchánek (Třinec), Patrik Hamrla (Karlovy Vary).

Obránci:
Martin Böhm, Jakub Šedivý (oba Liberec), Sebastian Jasečko (Mladá Boleslav), Matěj Pinkas (Hradec Králové), Marek Chvátal (Sparta Praha), Tomáš Machů (Vítkovice), Jiří Ticháček (Rytíři Kladno), David Špaček (Litoměřice).

Útočníci:                                                                             
Petr Gajda (Liberec), Marcel Marcel (Plzeň), Michal Ramik (Třinec), Josef Krejsa, Martin Ryšavý (oba Vítkovice), Jiří Kulich, Dominik Rymon (Karlovy Vary), Šimon Slavíček (Slavia Praha), Matouš Menšík (Jihlava), Jakub Altrichter (Šumperk), Jaroslav Chmelař (Jokerit Helsinky, Finsko), Lukáš Pajer, Matyáš Šapovaliv, David Skuhrovec (všichni Litoměřice).

Realizační tým:

Manažer: Petr Studnička
Hlavní trenér: Jakub Petr
Asistenti trenéra: Tomáš Martinec a Radim Skuhrovec
Trenér brankářů: Václav Fürbacher
Videotrenér: Radek Jirátko
Lékař: MUDr. Miroslav Budoš
Fyzioterapeut: Robert Charvát
Kustod: Martin Pečinka

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz