Osmnáctka startuje s domácími Finy. Cíl? Urvat medaili, hlásí Lauko

Foto: Karel Švec, cslh.cz

Čtyři soupeři v pěti dnech. Náročnou misi před sebou mají čeští hokejisté do 18 let, kteří vyrazili na turnaj do finské Hämeenlinny. Startují ve středu v 18 hodin našeho času proti domácímu výběru. „Jedeme tam určitě uspět,“ říká odhodlaně brankář Lukáš Dostál.

Fanshop

Osmnáctka má v prvních měsících sezony program hodně pestrý, teď ji čeká další výzva. Zatímco na poslední akci, trojzápasu s Ruskem v Příbrami, zkoušeli trenéři řadu hráčů širšího kádru, tentokrát vsadili povětšinou na zkušenějsí jména.

„Jedeme s poměrně silným kádrem. Mohli jsme sáhnout po všech hráčích z Evropy, které jsme chtěli. Úplně nové hráče zkoušíme na pozici obránců, to jsou Vojtěch Doktor a David Aubrecht,“ říká hlavní kouč českého týmu David Bruk. „Co se týká organizace a stylu hry, budou tam drobné změny oproti trojzápasu s Ruskem. Chceme se vrátit ke stylu, který jsme hráli na Hlinkovi,“ doplňuje.

Plášek, Lauko, Dostál, Jeník. Osmnáctka bere dostupné opory »

Reprezentace se před odletem chystala ve Slaném, odhodlání bylo z hráčů cítit. „Jedeme do Finska určitě uspět. Na Memoriálu Ivana Hlinky jsme skončili druzí, takže je pro nás všechny motivace, abychom zopakovali nějaký podobný výsledek,“ burcuje gólman Lukáš Dostál, jenž byl na srpnovém turnaji v Břeclavi klíčovou postavou českého výběru.

A mezi ty nejdůležitější se řadil také Jakub Lauko. „Teď se mi v Chomutově dařilo, hrál jsem dobře. Snad si to přenesu i sem,“ doufá útočník Pirátů. „Určitě k tomu všichni přistoupíme na sto procent, chceme tam urvat nějakou medaili a dobrý výsledek, odehrát dobré zápasy,“ slibuje.

Do Finska i s Jakubem Laukem. Osmnáctka chce urvat další medaili

Program turnaje pěti zemí v Hämeenlinně

Středa 8. listopadu:
15:00 USA – Švýcarsko
18:00 Finsko – Česko

Čtvrtek 9. listopadu:
15:00 Švédsko – Česko
18:00 Finsko – Švýcarsko

Pátek 10. listopadu:
15:00 USA – Švédsko
18:00 Švýcarsko – Česko

Sobota 11. listopadu:
13:00 Finsko – USA
16:00 Švédsko – Švýcarsko

Neděle 12. listopadu:
13:00 Finsko – Švédsko
16:00 Česko – USA

Začátky zápasů jsou uvedeny v českých časech.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz