Osmnáctka zahájí přípravu na MS, v širší nominaci jsou i Bednář a Myšák

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Už za necelý měsíc vypukne ve Švédsku mistrovství světa do 18 let, česká reprezentace pod vedením Aloise Hadamczika zahájí přípravu dvojicí kempů v Kravařích. Zahraje si i dvě utkání se Slovenskem.

Nový fanshop

Osmnáctka bude v Kravařích trénovat nejprve 27. až 29. března, větší kemp pak odstartuje 3. dubna. Jeho vrcholem budou dva přípravné zápasy proti stejně starým Slovákům, které Češi vyzvou v pondělí 8. dubna od 17 hodin a v úterý 9. dubna od 15 hodin.

Finální sestava na mistrovství světa zatím není zdaleka jasná. Většiny mladíků ze zámořských soutěží, kteří patří mezi tahouny ročníku 2001, se budou týkat vyřazovací boje. Trenérský štáb Aloise Hadamczika pro začátek zveřejnil širší nominaci, v níž figurují všechna potenciální jména.

Mezi čtveřicí brankářů, 13 obránci a 20 útočníky je sedm hráčů z kanadských juniorek a čtyři krajánci z Finska či Švédska. Zbytek tvoří hokejisté z domácích soutěží. Menší část z nich už má po sezoně, větší také ještě bojuje v play off juniorů či dospělých soutěží.

O šampionát se poperou čtyři hokejisté ročníku 2002. Nick Malík a Pavel Novák už absolvovali se starším výběrem řadu akcí včetně Hlinka Gretzky Cupu, přidají se k nim dva vrstevníci: Gólman Jan Bednář si nominaci vysloužil fantastickým vstupem do extraligy v Karlových Varech, forvard Jan Myšák si vede v litvínovském A-týmu dobře od začátku sezony a po lednovém zranění se do hry vrátil obdivuhodným způsobem.

V nominaci jsou dva obránci, kteří ještě nemají na kontě ani jeden reprezentační start – Šimon Jenáček skvěle táhne vsetínské juniory, Adam Rutar už v Olomouci naskočil i do nejvyšší soutěže.

Největší zastoupení na širší soupisce mají Sparta a Liberec, aktuální soupeři z juniorského čtvrtfinále dodají po pěti hráčích. Stejně jako u ostatních ale bude jejich účast na kempech záležet na tom, jak dlouhou budou mít klubovou sezonu.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Širší nominace na přípravné kempy

Brankáři (4):

Jan Škorpík (Sparta Praha), Jan Bednář (Karlovy Vary), Nick Malík (Třinec), Lukáš Pařík (Liberec).

Obránci (13):

Radek Kučeřík, Jan Mlčák (oba Kometa Brno), Daniel Poizl, Jan Klodner (oba Sparta Praha), David Tureček (Karlovy Vary), Jakub Žůrek (Liberec), Ondřej Volráb (Kladno), Šimon Jenáček (Vsetín), Jakub Černohorský (Jihlava), Adam Rutar (Olomouc), Šimon Kubíček (Seattle, WHL), Martin Hugo Haš (Tappara Tampere, Finsko), Jiří Suhrada (Lahti, Finsko).

Útočníci (20):

Ondřej Pšenička, David Vitouch (oba Sparta Praha), Adam Křemen (Karlovy Vary), Jonáš Peterek, Adam Raška (oba Třinec), Jakub Rychlovský, Adam Najman, Michal Teplý (všichni Liberec), Martin Beránek, Pavel Novák (oba České Budějovice), Jan Myšák (Litvínov), Filip Koffer (Pardubice), Marcel Barinka (Halifax, QMJHL), Martin Lang (Kamloops, WHL), Radek Mužík (Lulea, Švédsko), Theodor Pištěk (Örebro, Švédsko), Filip Přikryl (Saint John, QMJHL), Matěj Toman (Prince George, WHL), Jaromír Pytlík (Sault Ste. Marie, OHL), Erik Čermák (Peterborough, OHL).

Realizační tým:

Manažer: Michael Grim
Hlavní trenér: Alois Hadamczik
Asistenti trenéra: Radek Bělohlav a Marek Židlický
Trenér brankářů: Petr Přikryl
Video trenér: Libor Dudek
Lékař: MUDr. Milan Novotný
Hospodáři: Josef Toma a František Ptáček

Přípravné zápasy v Kravařích

Pondělí 8. dubna:
17:00 Česko – Slovensko

Úterý 9. dubna:
15:00 Česko – Slovensko

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz